Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 10, 2012

Vladimír Weiss ostáva trénerom Slovana, dohodol sa na ročnej zmluve

BRATISLAVA (SITA) - Vladimír Weiss bude pokračovať v práci v Slovane Bratislava, do Ruska sa zatiaľ nechystá

 
 
 
 
Tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss na TB pred zápasom v Európskej lige UEFA 2011/2012 proti Red Bull Salzburg. Bratislava, 13. december 2011.

Futbalový tréner Vladimír Weiss sa zatiaľ do Ruska nechystá, so Slovanom Bratislava sa dohodol na novej ročnej zmluve. V minulých dňoch sa v ruských médiách objavila informácia, že bývalý reprezentačný kormidelník by sa mohol posadiť ešte pred začiatkom sezóny na lavičku niektorého z tímov tamojšej najvyššej súťaže. Napokon sa však dohodol na ďalšom pokračovaní so Slovanom. "Počas rozhovoru sa ma pýtali, či by som sa nevrátil do Ruska. Hovorím jasné, prečo nie, niekedy v budúcnosti. Navyše, v tom čase som ešte nemal podpísaný kontrakt so Slovanom," vysvetlil pre denník Šport Vladimír Weiss.

Štyridsaťsedemročný kouč sa so Slovanom pripravuje na nový súťažný ročník. Slovan v ňom bude mať opäť najvyššie ambície. Tomu zodpovedajú aj zmeny v kádri. "Musíme rešpektovať aj silu súperov. Naším cieľom je hrať lepšie ako v minulej sezóne. Budem rád, keď sa mužstvo chytí ako celok, keď to bude dobrá partia, ktorá bude hrať dobre smerom dopredu i dozadu, jednoducho kompaktný a moderný futbal. Určite musíme viac behať a na to sme kupovali také typy hráčov, ako sú Peltier, Gorosito, Hlohovský a Lukšík. Títo štyria hráči by mali priniesť do tímu dobrú konkurenciu. V príprave boli aj Obradovič a Švec, ale napokon sme sa rozhodli ich neangažovať. Verím, že čo najrýchlejšie sa uzdravia Bagayoko, Pauschek, Žofčák a Čikoš, ktorí sú prakticky hráčmi základnej zostavy a stále nám chýbajú," doplnil pre Šport Vladimír Weiss, ktorý by privítal v kádri ešte jedného stopéra.