Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 18, 2011

Z Dunajskej stredy odchádzajú Kweuke, Kováč, Gašparík a Abena

DUNAJSKÁ STREDA (SITA) – Na Žitnom ostrove dochádza pred jarnou časťou k výraznému pohybu v hráčskom kádri

 
 
 
 
Leony Kweuke počas zápasu 10. kola Corgoň ligy medzi Artmediou Petržalka a DAC 1904 Dunajská Streda. 27. septembra 2008, Bratislava. FOTO: ŠTARTFOTO/Ján Súkup

Kamerunský futbalový útočník Léonard Kweuke sa stal kmeňovým hráčom AC Sparta Praha. Dvadsaťtriročný rodák z mesta Yaoundé podpísal s úradujúcim českým majstrom 3,5-ročnú zmluvu. Urastený zakončovateľ na Letnej na jeseň iba hosťoval, ešte ako hráč DAC.


"Sme veľmi radi, že sa nám podarilo dotiahnuť Leov prestup do konca. Do tohto hráča vkladáme veľké nádeje a veríme, že ho v sparťanskom drese čaká veľká budúcnosť," povedal pre oficiálnu internetovú stránku "rudých" personálny riaditeľ Sparty Jakub Otava. Samotný hráč nedávno vyjadril túžbu zostať v pražskom tíme aj naďalej, keď povedal: "Bolo by to to pravé. Začal som pravidelne hrávať a celkom sa mi darilo. Fanúšikovia ma majú radi, naozaj sa mi v Sparte páči."

Sparta Praha zároveň získala z Dunajskej Stredy na ročné hosťovanie s následnou opciou kamerunského defenzívneho stredopoliara Martina Abenu.

Podľa správy na stránke www.fcdac1904.com prevzatej z denníka Új Szó brankár Pavol Kováč, ktorého testoval aj maďarský Debrecín, odišiel do Dubnice. Tréner mužstva zo Žitného ostrova Mikuláš Radványi by chcel, aby sa do bránky DAC vrátil Ján Novota. Ten ukončil svoje účinkovanie v gréckom FC Panserraikos Atény a hoci by rád získal zahraničný angažmán, momentálne sa pripravuje s Dunajskou Stredou. V týchto dňoch s ním rokuje viceprezident DAC Barnabás Antal. Legionárske pôsobenie si opäť vyskúša aj najlepší hráč DAC v prvej polovici aktuálnej sezóny Michal Gašparík, ktorý sa v sobotu rozlúčil so svojimi spoluhráčmi a členmi realizačného tímu. Ľavonohý stredopoliar prestúpil do poľského prvoligového klubu Górnik Zabrze.


Novou tvárou v kolektíve DAC je 21-ročný László Szabó, ktorý bol v roku 2008 členom bronzového maďarského tímu na ME hráčov do 19 rokov v Česku. Ľavý stredopoliar je hráčom MTK Budapešť, ale v ostatnom čase hosťoval v Pécsi a potom aj v Cegléde. Obranca Peter Struhár, ktorého minulý týždeň testoval rakúsky druholigový futbalový klub First Vienna FC 1894, už opäť trénuje s dunajskostredským tímom.