Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 23, 2011

Zlaté Moravce chcú uspieť v pohári a v lige sa udržať v hornej polovici

ZLATÉ MORAVCE (SITA) – Tlačová beseda ViOn Zlaté Moravce pred začiatkom jarnej časti Corgoň ligy 2010/2011

 
 
 
 
Tréner FC Vion Zlaté Moravce Juraj Jarábek (vľavo) a Viliam Ondrejka, majiteľ klubu (vpravo) počas tlačovej besedy FC ViOn Zlaté Moravce pred jarnou časťou Corgoň ligy 2010/2011. Zlaté Moravce, 23. február 2011.

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce chcú v jarnej časti súťažného ročníka 2010/2011 nadviazať na pomerne úspešné jesenné účinkovanie nielen v Corgoň lige, ale tiež v Slovenskom pohári. V tabuľke najvyššej domácej súťaže patrí zverencom trénera Juraja Jarábka šieste miesto, v národnom pohári sa dokázali prebojovať už do semifinále. Ďalším cieľom mužstva od rieky Žitavy je prilákať na tribúny útulného domáceho štadióna čo najviac divákov, na čom sa unisono zhodli všetci aktéri stredajšej tlačovej konferencie.

"Veľmi sa tešíme na jarné boje, pretože po jeseni sme na veľmi peknom šiestom mieste. Zimná príprava ukázala, že mužstvo má na to, aby si udržalo toto umiestnenie. Naším cieľom je pritiahnuť do hľadiska fanúšikov, pretože si to zaslúži Corgoň liga aj naši hráči. Mojím snom a veľkou túžbou je víťazstvo v Slovenskom pohári, v ktorom by sme veľmi chceli zopakovať úspech z roku 2007," povedal majiteľ ViOn-u Viliam Ondrejka.

Futbalisti Zlatých Moraviec absolvovali celú zimnú prípravu v domácich podmienkach, ktoré si realizačný tím veľmi pochvaľoval. Celkovo odohrali 14 prípravných stretnutí s výbornou bilanciou 10 víťazstiev - 1 remíza - 3 prehry a skóre 40:19. Najlepším strelcom bol sedemgólový útočník Karol Pavelka.

"S prípravou na jarnú časť môžeme byť veľmi spokojní. Celá prebehla v domácich podmienkach, som rád, že nám prialo aj počasie. Už dva týždne intenzívne trénujeme na prírodnej tráve, čo je veľká výhoda. Káder je stabilizovaný, aj keď úzky. Dúfam, že hráčom vydrží zdravie a budeme môcť odohrať úspešnú jar," povedal hlavný kormidelník mužstva Juraj Jarábek. Zlatomoravčania sa v januári zúčastnili aj na zimnom turnaji na umelej tráve Tipsport liga 2011, na ktorom sa prebojovali až do pražského finále. "Stretli sme sa najmä s kvalitnými mužstvami z Česka, čo bolo veľmi prospešné. Ceníme si predovšetkým semifinálové víťazstvo nad Jabloncom. V príprave sa dobre ukazoval Andrej Brčák, verím, že nám pomôže aj Adam Žilák," vymenoval J. Jarábek dve zo štyroch nových tvárí v kabíne. Zvyšnými dvoma sú Juraj Kuráň a Matúš Bôžik. V štádiu riešenia je ešte príchod Martina Hrušku z Plzne.

Počas zimy odišli zo Zlatých Moraviec Miloš Stojanovič, Ladislav Žák a Jozef Novota, duo Róbert Tomko a Ján Hözl si hľadá nový angažmán a Matej Náther bol vyradený z kádra. "Matej má u nás platnú zmluvu do 30. júna 2011. Spolu so svojím manažérom však predviedli niečo, čo sa nám slušne povedané vôbec nepáči. V platnej zmluve má podmienky, ktoré jednostranne porušil. Až z médií sme sa dozvedeli, že uzavrel zmluvu s poľským klubom. Hráč momentálne trénuje u nás, celý tento prípad je však veľkým mementom pre celý slovenský futbal," vysvetlil túto situáciu Viliam Ondrejka.

Kapitánom mužstva naďalej zostáva skúsený stredopoliar Peter Kuračka, ktorý vyhlásil: "Sme radi, že skončila fáza zimnej prípravy, kabína sa už teší na ostré jarné zápasy. Prípravu hodnotíme všetci kladne. Chceme hrať atraktívny futbal, vyhrávať zápasy a získať čo najviac bodov. Naším cieľom je udržať si postavenie v tabuľke, prípadne ho ešte vylepšiť."

Káder FC ViOn Zlaté Moravce pre jarnú časť najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2010/2011:

Brankári:

Martin Kuciak, Patrik Brezina, Patrik Čapo

Obrancovia:

Martin Chren, Patrik Pavlenda, Marek Janečka, Pavol Majerník, Peter Farkaš

Stredopoliari:

Martin Babic, Adrián Candrák, Juraj Tomášek, Martin Ondrejka, Peter Kuračka, Peter Orávik, Juraj Kuráň, Pavol Zemanovič, Adam Žilák, Matúš Bôžik, Milan Pavlovič

Útočníci:

Karol Pavelka, Andrej Brčák

Realizačný tím:

Hlavný tréner: Juraj Jarábek

Asistenti trénera: Milan Ivanka, Ján Rosinský

Tréner brankárov: Patrik Brezina

Lekár: MUDr. Jozef Mada

Masér: František Ondrejka

Vedúci mužstva: Vladimír Červený