Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 23, 2014

Dnes tretí zápas finále playoff Loto extraligy vo futsale medzi Slov-Maticom a Across Pinerola

BRATISLAVA (futsalslovakia.sk) - Pozvánka na tretí duel a pripomienka doterajších zápasov finálovej série

 
 
 
 

Dnes o 18:30 pokračuje finálová séria playoff najvyššej súťaže vo futsale tretím zápasom, ktorý sa uskutoční o 18:30 v Športovej hale Mladosť. Aktuálny stav finálovej série je nerozhodný 1:1, finále sa hrá na tri víťazné zápasy.


Across Pinerola – Slov-Matic FOFO 1:5 (0:3)

Góly: Drahovský 2, Rick, Haľko, Mikita – Marušinec
R: Gál, Bohuň, 350 divákov

Druhý finálový zápas mal úplne iný priebeh ako prvý. Tým, čím v prvom zápase vynikala Pinerola tentoraz vynikal Slov-Matic. Úradujúci majstri hneď od začiatku zápasu sa "zakúsli" do súpera a nútili ho robiť chyby. Tie nedali na seba dlho čakať a 6. minúte Rick trestal po prvýkrát (0:1). Neuplynula ani minúta a chybou obrany sa pred brankára dostal top strelec Haľko a bolo 0:2. Hráči Slov-Maticu oproti prvému zápasu hrali s o stupeň vyššie zaradenou rýchlosťou, Pinerola sa snažila o zmenu rytmu, ale to by musela premeniť ponúknuté šance. Za potrestaného Gašparoviča odviedol kus v bráne práce jeho nástupca Brndiar - bol istý, dirigoval obranu a keď bolo treba, vychytal súpera, konkrétne za stavu 0:2 kapitána Šporánka. Trest za nevyužitú šancu v 12. minúte domácim okorenil Mikita (0:3). V druhom polčase sa Pinerola pozviechala, dokázala znížiť na 1:3 Marušincom, ale majster jej už viac nedovolil a víťazstvo si s prehľadom ustrážil. V 28. a 32. minúte výborne hrajúci Drahovský upravil na 1:5 a tieto dva góly ho vyniesli aj na čelo ligových strelcov.

Ján Janík (tréner Slov-Maticu): "Od prvej minúty sme išli jednoznačne za svojim cieľom. Nikto v kabíne si nepripúšťal zaváhanie. Od pondelka sa ideme plne koncentrovať a pripravovať na ďalší zápas."

Branislav Škorec (tréner Across Pinerola Bratislava): "V druhom finále dominoval Slov-matic, ktorý vyhral úplne zaslúžene a treba mu pogratulovať k jasnému víťazstvu a vyrovnaniu série na 1:1. Rozdiel medzi prvým a druhým zápasom bol jasný, rýchlo sme prehrávali 0:2 a to po vlastných chybách. Súper zmenil štvorky a v bráne chytal výborne Brndiar, ktorý v rozhodujúcich chvíľach podržal. Takým bol určite moment, kedy sme sa mohli vrátiť do zápasu a namiesto 1:2 bolo 0:3. Slov-matic má skúsených, vyspelých hráčov a šance, ktoré sme im ponúkli vždy trestajú. Nakoniec sme tých chýb urobili ešte viacej, čomu zodpovedá aj výsledok 1:5. Počas nasledujúceho týždňa sa musme oveľa lepšie pripraviť na nasledujúci zápas, aby nevyzeral tak ako v piatok. Nikto nepočítal s tým, že vyhráme čo i len jeden zápas, veď Slov-matic je top favorit, čo hráč to reprezentant a práve preto musíme hrať ako v prvom finálovom zápase."


Slov-Matic FOFO – Across Pinerola 2:3 pp (0:2)

Góly: Kyjovský, Mikita - Paštrnák 2, Hájek
ŽK: Kyjovský, Drahovský, Haľko - Jančo
R: Ježík, Belavý, 500 divákov

ZOSTRIH

Prvý finálový zápas, pred takmer plnou športovou halou Mladosť, musel uspokojiť aj náročného futsalového diváka. Dva najkvalitnejšie tímy súťaže predviedli výborný futsal a dva rôzne štýly, resp. prístupy. Slov-Matic FOFO prepracovaný herný systém, s množstvom variácií v zostave, keď počas zápasu sa vystriedalo na palubovke až 12 hráčov, iba Brunovský a brankár Brndiar  sa za 40 minút nezapojil do hry. Naopak Pinerola, ktorá v zostave musí stále improvizovať - vykartičkovného Cintulu plnohodnotne nahradil donedávna dlhodobo zranený Paštrnák a v niektorých momentoch tréner hostí "točil" len šiestich hráčov, keď po strete s brankárom domácich už do hry viac nezasiahol Martin Zdráhal. Pinerola sa zamerala na dôslednú obranu so snahou prekvapiť z brejkov. Samozrejme sa spoliehala na brankára Milana Herka, ktorý už dlhodobo chytá vo vynikajúcej forme, hráči v poli vynikali bojovnosťou, obetavosťou a  futsalovým srdcom.

Slov-Matic začal zápas ako každý – veľkým tlakom na súpera. Pinerola sa nástup majstra eliminovať. Prvýkrát využila šancu v čase 3:26, keď ideálnu nahrávku zúročil Paštrnák 0:1. Aj druhý gól v 15. minúte zabezpečil Paštrnák. Do šatní išli tímy za prekvapujúceho stavu 0:2. Aj druhý polčas začal náporom majstra a ten trval prakticky celý polčas. Slov-Matic v 28:19 presnou strelou Kyjovského znížil na 1:2 a ďalších jedenásť minút odolávala „nájazdom“ súpera. Deväť sekúnd pred koncom, pri power-play nechala obrana Pineroly voľného Mikitu a ten sa v takých pozíciách nemýli – 2:2.

Predĺženie Slov-Matic začal hrať prekvapujúco opatrne, či už pod vedomím nadstaveného času, alebo hrozby 6. chyby. Pinerola vyrovnala hru a kopala prvýkrát 10 metrový kop, ktorý dobre hrajúci kapitán tímu Šporánek ani na dvakrát nepremenil. To, čo sa nepodarilo kapitánovi hostí v repríze napravil Hájek, keď pred koncom druhého predĺženia (49:12) nekompromisne, z druhého pokutového kopu, prekonal brankára domácich Gašparoviča. Slov-Matic FOFO následne začal hrať power-play, ale tentokrát už nemali hráči majstra dostatok času na vyrovnanie a tak po prvom zápase finále play off vedie Pinerola nad Slov-Maticom 1:0.

Branislav Škorec (tréner Across Pinerola Bratislava): "Všetkým hráčom musím pogratulovať k výbornému kolektívnemu výkonu. Hráči ukázali svoju silu, ukázali ako sa hrá proti top favoritovi, dreli, makali a vydali zo seba všetko. Osobne ma veľmi teší, že sa po vyrovnávajúcom góle Slov-Maticu 9 sekúnd pred koncom sa nepoložili, namiesto toho zabojovali ešte ďalších 10 minút a výsledkom bola neskutočná radosť najskôr z gólu na 3:2 a následne po poslednom hvizde rozhodcov. Verím, že hráčov toho víťazstvo neuspokojí, ale skôr nakopne a v najbližšom zápase ukážu rovnakú kvalitu, bojovnosť a veľkú kolektívnosť. O motivácii reč ani nemôže byť, pretože hrať finále a hrať proti niekoľkonásobnému majstrovi, kde každý hráč je reprezentant, tak to musí byť pre každého hráča radosť. Počas nasledujúceho týždňa potrebujeme zregenerovať, pretože k zraneným Baginovi, Filanovi, Cintulovi sa pridal po piatku aj Martin Zdráhal."

Ján Janík (tréner Slov-Maticu): "Výsledok hovorí za všetko! Vieme o čo ide a preto sa už nevieme dočkať odvety..."