Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 11, 2012

Futsal: Slov-Matic FOFO Bratislava získal double medzi seniormi, CFC Košice medzi juniormi

PRIEVIDZA (SFZ) - Víťazi najvyšších ligových súťaží vo futsale zvíťazili aj v pohárových

 
 
 
 
Slov-Matic FOFO Bratislava - víťaz Final Four Slovenského pohára vo futsale sezóny 2011/2012. Prievidza 9. júna 2012.

Slovenský majster ročníka 2011-2012 Slov-Matic FOFO Bratislava v sobotu 9.6. 2012 vo Final Four Slovenského pohára nikoho nenechal na pochybách kto kraľuje momentálne slovenskému futsalu. Fofáci vysoko porazili oboch svojich súperov, nastrieľali im v dvoch zápasoch 27 gólov a suverénne získali pohár.

Final Four Slovenského pohára vo futsale

Slov-Matic zápas začal svižne a v prvej polovici prvého polčasu viedol už 5:0. Šesť statočných Gurmánov, po zvoľnení tempa Slov-Maticu, začalo byť fofákom vyrovnanejším súperom. Výborní bratislavskí futbalisti, ktorí nestačili na futsalovú hru Slov-Maticu stihli však streliť majstrovi ešte do polčasu dva góly a do kabín išli s prijateľným skóre 5:2. V druhom polčase prievidzskí fanúšikovia zatlieskali brankárovi Gurmánov Totkovi, ze jeho odvážny brejk až pred bránu reprezentačného brankára Gašparoviča. Ten sa však ku svojmu náprotivkovi nezachoval "džentlmensky" a jeho šancu chytil. Do záverečného hvizdu zaujalo ešte vylúčenie českého reprezentanta v drese Slov-Maticu Davida Friča a ďalších päť pekných gólov. Slov-Matic zvládol Final Four suverénne a prezidentovi klubu Martinovi Grendárovi do zbierky trofejí pribudla ďalšia – Slovenský pohár.

Boj o 3. miesto bol ako húsenková dráha. Prešovčania vyhrávali 3:1, aby polčas prehrali 4:3. Nováčik extraligy nakoniec zmobilizoval sily a porazil domáceho usporiadateľa FSC Prievidza 10:6.Treba sa za zorganizovanie záverečného turnaja Slovenského pohára poďakovať organizátorom Final Four, funkcionárom FSC Prievidza, ktorý ho zabezpečili na vynikajúcej úrovni - vďaka.

SEMIFINÁLE

Gurmáni Bratislava – FSC Prievidza 3:2 (1:1)
Góly: Kotek, Selecký, Škurek – Kelemen, Madarász

Slov-Matic FOFO Bratislava – FK Prešov 18:4 (10:0)
Góly: Mikita 6, Rejžek 3, Rafaj, Várady, Féhervári po 2, Frič, Bagin, vlastný – Adam 2, Babjak, Mihok

O 3. MIESTO

FSC Prievidza - FK Prešov 6:10 (4:3)
Góly: Madarász 3, Koledzej 2, Adam vlastný - Mihók 3, Hlavka, Vrbovský po 2, Bednár, Sedlák

FINÁLE

Gurmáni Bratislava - Slov-Matic FOFO Bratislava 3:9 (2:5)
Góly: Rechtorík, Selecký, Burda - Fehervári, Mikita, Haľko po 2, Frič, Várady

O pohár predsedu Slovenského Futsalu

Juniori CFC Košice obhájili svoje postavenie juniorského lídra vo futsale. V sobotu v City Aréne v Prievidzi na turnaji O pohár predsedu Slovenského futsalu, kde mali právo štartovať prvé štyri tímy Juniorskej extraligy vo futsale, zvíťazili v oboch  zápasoch. Kvalita turnaja potvrdila, že v kategórii do 19 rokov slovenský futsal má talenty, len treba s nimi pracovať, vytvárať im podmienky na kvalitnú konforntáciu. Kreujú sa aj strediská, kde práca s mládežou má dobrú kvalitu - Košice, Nové Mesto nad Váhom a Žilina. Dobre pracujú aj v Dunajskej Strede. Sklamaním je kvalita, ale aj prístup bratislavskych zástupcov. Hoci momentálne v seniorskej kategórii Bratislava kraľuje, práve tento moment môže v budúcnosti zohrať dôležitú úlohu.

V turnaji O pohár predsedu sa predstavili tri tímy (Nové Mesto z objektívnych dôvodov sa nezúčastnilo) - CFC Košice (tréner Andor), Makroteam Žilina (Dobšovič) a ŽFA Žilina (Štaffen). Všetky tri duely mali dobrú kvalitu, v tímoch sa objavili aj hráči, ktorí okúsili atmosféru seniorskej Select Extraligy.Nakoniec si celkové víťazstvo vybojovali hráči CFC Košice, keď v rozhodujúcom zápase porazili ŠK Makroteam Žilina 2:0. Vo vyrovnanom boji Žilinčania nepremenili niekoľko dobrých šancí a efektívnejší Košičania potvrdii svoju kvalitu víťazstvom. Ak slovenský futsal chce napredovať, musí organizovať množstvo miniturnajov, kde sa objavia talenty, ktoré sa presadia v seniorskom futsale.

ŠK Makroteam Žilina – ŽFA Žirafa Žilina 4:0 (2:0)
Góly: Červený, T. Židek, Užák, Kodiš

CFC Košice – ŽFA Žirafa Žilina 4:1 (2:1)
Góly: Nickler 2, Mikulišin, Hodorovský – Wtorek

ŠK Makroteam Žilina – CFC Košice 0:2 (0:0)
Góly: Mroč, Hodorovský