Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 21, 2014

VIDEO: Predsedom Slovenského futsalu Dušan Dobšovič: "Čaká ma ťažká práca"

POPRAD (TASR/SFZ) - Záznam riadneho zasadnutia konferencie Slovenského futsalu

 
 
 
 
Účastníci riadnej konferencie Slovenského futsalu. Poprad, 20. september 2014.

Predsedom Slovenského futsalu (SF) sa stal Dušan Dobšovič, ktorý bol doteraz v pozícii povereného predsedu. V tajnom hlasovaní o tom rozhodli delegáti konferencie SF v Poprade.

Víkendová konferencia SF zároveň "zlegitimizovala" členstvo regionálnych združení. Novozvolený prvý muž slovenského futsalu netají, že ho čaká neľahká úloha. Slovenský futsal má finančné záväzky vo výške 67-tisíc eur a ich odstránenie bude jednou z priorít Dušana Dobšoviča. "Uvedomujem si to. Šiel som do toho s tým, aby som dokázal, že slovenský futsal môžeme niekam posunúť. Dal som istý prísľub, ktorý ak nedodržím, odídem," uviedol. Dobšovič bol jediným kandidátom na post predsedu SF a spomedzi 28 hlasujúcich delegátov sa 23 vyslovilo za jeho zvolenie. "Tieto doplňujúce voľby boli na môj podnet. Moje poverenie by platilo až do konca funkčného obdobia, no navrhol som, aby konferencia zlegitimizovala moju osobu vo funkcii. Od mája som začal pracovať na tom, aby sme mohli povedať, že slovenský futsal je tam, kde má byť," poznamenal Dobšovič.

V slovenskom futsale ešte stále rezonuje nedávne rozhodnutie 14-tich hráčov Slov-Maticu FOFO Bratislava, ktorí sa zriekli práva reprezentovať. Jej vedeniu to oznámili prostredníctvom listu, ktorý zaslali pred nedávnym turnajom štyroch krajín v Brne. "Beriem to ako ich slobodné rozhodnutie, no trápi ma, že prišlo týždeň po tom, čo som sa osobne stretol s kapitánom reprezentácie Ladislavom Mikitom. Vtedy sme sa rozprávali normálne o veciach v slovenskom futsale, no ani náznakom nezaznelo, že by chceli požiadať o voľno na turnaj V4. Aj touto cestou by som rád vyzval tých chalanov za jeden stôl, aby sme sa o týchto veciach porozprávali," prezradil Dobšovič.

On sám dôvody rozhodnutia hráčov bratislavského klubu nepozná. "V tom liste neboli uvedené dôvody. Nebola to žiadosť o uvoľnenie z turnaja, ale dlhodobé rozhodnutie. Bolo tam uvedené, že 'ak nás v budúcnosti nominujete, nebudeme túto pozvánku akceptovať'. Dôvody takéhoto konania týchto hráčov netuším," povedal Dobšovič. Okrem vyriešenia situácie v slovenskej reprezentácii čaká na predsedu SF niekoľko ďalších úloh. "Spravili sme audit, z ktorého sme si vzali ponaučenie. Musíme zapracovať na ekonomike, marketingu a mnohých ďalších veciach," uviedol pre TASR.