Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 14, 2013

Coca-Cola Školský pohár 2013: V kategórii dievčat zvíťazila ZŠ Gorkého Trebišov

SENEC (SFZ) - Celkovým víťazom Coca-Cola Školský pohár 2013 v kategórii dievčat sa stala ZŠ Gorkého Trebišov.

 
 
 
 
Družstvo ZŠ Gorkého Trebišov - víťazky Coca-Cola Školský pohár 2013 prevzali trofej za prvenstvo na turnaji. Vzadu slovenský futbalový reprezentant Martin Škrtel. 13. jún 2013, Senec.

Na ihriskách NTC Senec včera vyvrcholil turnaj dievčat zápasmi o umiestnenie. O tretiu priečku bojovali družstvá ZŠ Školská Močenok a ZŠ Klátova Nová Ves, v ktorom rozhodli o držiteľkých tretieho miesta až pokutové kopy. Po bezgólovom výsledku 0:0 v riadnom hracom čase mali viac šťastia v penaltovom rozstrele dievčatá zo ZŠ Školská Močenok. Premenili dve penalty, kým súperky iba jednu a vybojovali si 3. miesto.

V súboji o celkové prvenstvo nastúpili proti sebe tímy ZŠ Z. Nejedlého Spišská Nová Ves proti ZŠ Gorkého Trebišov. V zaujímavom finále rozhodol gól družstva z Trebišova štyri minúty pred koncom zápasu, kedy po faule v pokutovom území rozhodli o celkovom triumfe žiačky trénera a učiteľa Martina Uporského gólom z pokutového kopu. Pre hráčky zo ZŠ Z. Nejedlého Spišská Nová Ves bola prehra sklamaním, predtým nenašli premožiteľky ani v jednom zo zápasov turnaja a v rámci skupinovej fázy zdolali  dokonca aj neskoršie víťazky turnaja.

Z víťazstva na turnaji sa teší ZŠ Gorkého Trebišov, okrem víťazok do Turína pocestuje aj najlepšia strelkyňa turnaja Mária Mikolajová zo Spišskej Novej Vsi, ktorá počas celého finálového turnaja vsietila 10 gólov.

Turnaj rozohrali aj chlpaci úvodnými zápasmi v skupinách. Víťaza chlapčenského turnaja spoznáme dnes popoludní.

KONEČNÉ PORADIE TURNAJA DIEVČAT:

1. ZŠ Gorkého Trebišov
2. ZŠ Z. Nejedlého Spišská Nová Ves
3. ZŠ Školská Močenok
4. ZŠ Klátova Nová Ves
5. ZŠ Andreja Kmeťa Levice
6. ZŠ s MŠ Oravské Veselé
7. ZŠ Školská Selce 
8. ZŠ s MŠ Královnej Pokoja Haligovce