Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 4, 2013

Odštartoval 8. ročník Coca-Cola Školský pohár. Najlepšie tímy sa stretnú v medzinárodnom superfinále

BRATISLAVA (SFZ) - Viac ako 600 chlapčenských a dievčenských tímov sa "pobije" o zájazd na zahraničný futbalový zápas

 
 
 
 
Družstvo ZŠ Gorkého Trebišov - víťazky Coca-Cola Školský pohár 2013 prevzali trofej za prvenstvo na turnaji. Vzadu slovenský futbalový reprezentant Martin Škrtel. 13. jún 2013, Senec.

Do ôsmeho ročníka futbalového turnaja pre žiakov a žiačky druhého stupňa základných škôl a nižších ročníkov osemročných gymnázií sa prihlásilo 522 chlapčenských a 118 dievčenských tímov. Celkovo 640 tímov a viac ako 9600 mladých futbalistov a futbalistiek bude súťažiť o hlavnú výhru – zájazd na zahraničný futbalový zápas.

Projekt, organizovaný spoločnosťou Coca-Cola, má na Slovensku už svoje pevné miesto v športovom kalendári tínedžerov. "Som veľmi rád, že už po ôsmy raz môžem privítať tisíce žiakov a žiačok na štarte turnaja Coca-Cola Školský pohár. Verím, že aj tento rok budeme svedkami mnohých kvalitných športových výkonov a že sa nám podarí naplniť ciele tohto projektu: ukázať mladým ľuďom po celej republike, ako zmysluplne tráviť voľný čas a umožniť im zažiť čosi neobvyklé a výnimočné," uviedol Jakub Loos, manažér projektu a zástupca spoločnosti Coca-Cola. "V tomto ročníku sa nám podarilo dohodnúť pre víťazov a víťazky meranie síl s najlepšími tímami českej časti turnaja. Akcia tak dostáva medzinárodný význam a motivácia pre všetkých účastníkov je opäť o niečo vyššia."

Turnaj je už niekoľko rokov výzvou aj pre študentov najväčšej základnej školy v Bratislave – ZŠ s MŠ Za kasárňou v Bratislave. Jej riaditeľ PaedDr. Milan Ščasný, CSc. povedal: "Futbal je medzi študentmi našej školy veľmi obľúbený, venujeme sa mu aj mimo vyučovacích hodín. Našim cieľom je v duchu fair play vyhrať čo najviac zápasov. Ak by sme postúpili do Superfinále, zmeranie síl z českými družstvami bude pre nás určite veľkou výzvou." Držať palce všetkým zúčastneným družstvám bude aj tento rok ambasádor turnaja a kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel.

Prvé kvalifikačné zápasy ôsmeho ročníka turnaja Coca-Cola Školský pohár boli odohrané už v polovici septembra v rámci takzvaného nultého kola. Z neho tímy postúpili do prvého kola, ktorého zápasy prebiehajú od 14.októbra. Od apríla budúceho roka budú nasledovať ďalšie kolá, ktoré vyvrcholia finálovým turnajom v Senci. Družstvá žiakov a žiačok umiestnené vo finálovom turnaji Majstrovstiev SR na prvom a druhom mieste (obaja finalisti) postúpia do tzv. Superfinále, ktoré sa uskutoční v júni 2014, kde nastúpia proti finalistom CCŠP z Českej republiky. Celkový víťaz tohto Superfinále získa hlavnú výhru – zájazd zahraničný futbalový zápas.

O turnaji Coca-Cola Školský pohár

Coca-Cola Školský pohár je futbalový turnaj organizovaný na území Slovenskej republiky, určený pre žiakov a žiačky druhého stupňa základných škôl a nižších ročníkov gymnázií s osemročným vzdelávacím programom. Tímy sa stretávajú najprv v kvalifikačnom miestnom predkole, odkiaľ môžu postupovať od prvého obvodného, cez druhé regionálne, až do tretieho krajského kola. Osem najlepších tímov z chlapčenskej časti a osem najlepších tímov z dievčenskej časti turnaja sa stretne o konečné poradie na finálovom turnaji. Všetky zápasy sa hrajú podľa oficiálnych Pravidiel futbalu FIFA, Súťažného poriadku a ostatných platných predpisov SFZ, pokiaľ nie sú upravené inak s ohľadom na zvláštnosti školských športových súťaží. Od druhého kola zápasy rozhodujú licencovaní rozhodcovia SFZ, ktorých deleguje organizátor turnaja. Cieľom projektu, organizovaného spoločnosťou Coca-Cola, je umožniť mládeži aktívne tráviť voľný čas, dbať na vyvážený životný štýl, ku ktorému patrí aj správny pitný režim, rozvoj pozitívnych emócií a fair play.