Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 30, 2013

Víťazi a víťazky turnaja Coca-Cola Školský pohár 2013 navštívili Juventus Turín

TURÍN (lenka.kollerova) - Chlapci zo Žiliny a dievčatá z Trebišova si vybrali svoju odmenu za víťazstvo.

 
 
 
 
Víťazi a víťazky Coca-Cola Školského pohára 2013 - futbalisti zo Spojenej školy Rosinská cesta Žilina a futbalistky zo Základnej školy Gorkého Trebišov - strávili tri dni v Turíne, priamo v klube Juventus. Júl 2013, Turín.

Chlapci zo Žiliny a dievčatá z Trebišova, ktorí 14. júna prevzali z rúk Martina Škrtela trofej pre šampiónov Coca-Cola Školského pohára 2013, si vybrali svoju odmenu za víťazstvo. Počas troch dní navštívili tréningové centrum Vinovo, novovybudovaný Juvetus Stadium a letný prípravný kemp hráčov A tímu FC Juventus. „Skvelý zážitok“ – zhodujú sa futbalové talenty.

Drina a úsilie na trávnikoch sa vyplatili. Mladí futbalisti zo Spojenej školy Rosinská cesta Žilina a futbalistky zo Základnej školy Gorkého Trebišov sa pozreli na miesta, kde futbal znamená náboženstvo a prešli sa po trávnatých plochách, na ktoré sa obyčajný „smrteľník“ len tak nedostane.

Už prvý deň výletu ponúkol pestrý program. Chlapci a dievčatá z víťazných tímov navštívili Vinovo, tréningové centrum Juventusu Turín, ktoré na ploche 140 tisíc metrov štvorcových skrýva 9 futbalových ihrísk, vrátane jedného krytého, vybavenú posilňovňu, medicínske centrum, plavecký bazén a iné. Práve v tomto modernom tréningovom centre, vzdialenom 14 kilometrov od Turína, absolvovali žilinskí hráči a trebišovské hráčky tréning pod vedením profesionálnych mládežníckych trénerov. Nasledoval odborný workshop o futbale.

Druhý deň sa vo Vinove stretlo celkom 154 víťazov Coca-Cola Školského pohára z ôsmich krajín, ktorých hráči sa stretli v medzinárodnom priateľskom turnaji. „Jednotlivé družstvá bol zostavené tak, aby si hráči zahrali v tíme s niekoľkými národnosťami a vo finále zároveň zvíťazilo niekoľko jednotlivcov z každej krajiny,“ popisuje udalosti prvého dňa Jakub Will Loos, zástupca spoločnosti Coca-Cola.

Popoludní výprava navštívila štadión a celé zázemie Juventus Stadium. V šatniach, kde sa prezliekajú futbalové hviezdy, si žiačky a žiaci obuli kopačky, aby potom mohli vybehnúť na ihrisko a zastrieľať si na bránu. Moderný štadión, vybudovaný pred dvoma rokmi za 120 miliónov dolárov, s kapacitou 41 tisíc divákov, potom privítal každého hráča premietnutím fotografie na veľkoplošnej obrazovke a vyvolaním mena talianskym komentátorom. „Pripadali sme si ako ozajstné hviezdy Juventusu. A zastrieľať si penalty na takomto futbalovom svätostánku sa pošťastí naozaj len niekoľkým málo vyvoleným. Veľmi si to vážime,“ pochvaľovali si účastníci výpravy. Vrcholom dňa bola večera priamo na štadióne, v luxusnom klube The 'Gianni e Umberto Agnelli' Club Room, z ktorého je otvorený vstup priamo na tribúny. „Je to vôbec po prvýkrát, kedy Juventus takto odkryl svoje zázemie, ako vo Vinove, tak aj na štadióne. Bol to obrovský zážitok pre nás všetkých,“ pochvaľoval si tréner chlapčenského tímu Tibor Goljan.

Zlatý klinec výletu čakal mladé talenty na tretí deň, kedy sa výprava presunula do Chatillonu, približne 70 km od najvyššej hory Európy Mont Blancu. Práve tam štartoval letný prípravný kemp A tímu Juventusu Turín. Chlapci a dievčatá zo Slovenska tak mohli na vlastné oči vidieť, ako sa pripravujú na sezónu najväčšie hviezdy Série A pod vedením trénera Antonia Conteho. „Aj keď bola atmosféra elektrizujúca, organizácia v Chatillone bola veľmi náročná. Pred vstupom čakalo na usadenie okrem našej skupiny viac ako 2000 nedočkavých a skandujúcich fanúšikov. Niektorí čakali aj niekoľko dní, aby mohli vidieť svoje idoly, hrajúce za Juventus,“ približuje Jakub Will Loos. Žiaľ, najžiarivejšie klenoty turínskeho tímu Andrea Pirlo a Gianluigi Buffon sa tréningu nezúčastnili. Namiesto toho sa však niektorí chlapci a dievčatá osobne stretli s hviezdnym útočníkom Alessandrom Matrim.

Som rád, že sa nám pre víťazov a víťazky podarilo zrealizovať takúto lukratívnu výhru a sprostredkovať im nezabudnuteľné zážitky. Dúfam, že to bude motivovať aj ostatné školské tímy na Slovensku, aby sa prihlásili do ďalšieho ročníka turnaja Coca-Cola Školský pohár, ktorý štartuje už tento rok v septembri,“ dodáva Jakub Will Loos