Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 3, 2014

NTC Poprad hostiteľom finálového turnaja 3. ročníka Dôvera Školského pohára SFZ

BRATISLAVA (SFZ) - Oficiálna tlačová správa Slovenského futbalového zväzu

 
 
 
 

V priestoroch štadióna v minulom roku zrekonštruovaného Národného tréningového centra v Poprade a v nádhernej panoráme Vysokých Tatier sa v dňoch 4. a 5. júna uskutoční finálový turnaj najmasovejšieho turnaja v malom futbale mladších žiakov a žiačok. Do 3. ročníka Dôvera Školského pohára SFZ 2013/2014 sa prihlásilo 1554 tímov (1118 chlapčenských a 436 dievčenských), ktoré si postupne zmerali svoje sily v obvodných, okresných a krajských kolách. Z nich vzišli dve finálové osmičky tímov, ktoré budú bojovať o celkové umiestnenie a ceny, medzi ktorými je aj zájazd na zahraničný zápas slovenskej futbalovej reprezentácie.

Finalisti Dôvera Školského pohára SFZ 2013/2014

Kraj

Chlapci

Dievčatá

Bratislavský

ZŠ Kalinčiakova, Bratislava

ZŠ Kalinčiakova, Bratislava

Trnavský

ZŠ s MŠ Kornela Mahra, Trnava

ZŠ s MŠ Drahovce

Nitriansky

ZŠ Tulipánova, Nitra

ZŠ Alapiskola, Jelenec

Trenčiansky

ZŠ Nemocničná, Považská Bystrica

ZŠ Š. Závodníka, Pružina

Žilinský

ZŠ s MŠ Školská, Žilina - Závodie

ZŠ s MŠ Gorkého, Martin

Banskobystrický

ZŠ s MŠ E.M. Šoltésovej, Krupina

ZŠ Jilemnického, Žiar nad Hronom

Prešovský

ZŠ s MŠ Koškovce

ZŠ Bartolomeja Krpelca, Bardejov

Košický

ZŠ Okružná, Michalovce

ZŠ Sečovce

Nie je bez zaujímavosti, že v kategórii chlapcov sú medzi finalistami víťazi oboch predchádzajúcich ročníkov (Trnava, Michalovce). Taktiež stojí za zmienku, že na predchádzajúcich finálových turnajoch sa predstavili aj dve naše reprezentantky do 15 rokov, Mária Mikolajová a Martina Šurnovská, ktoré budú hájiť naše farby v auguste na Olympijských hrách mládeže v Číne.

Generálnym partnerom Školského pohára SFZ je zdravotná poisťovňa Dôvera. „Vidieť na ihrisku čoraz viac detí, ktoré dávajú prednosť portu pred záhaľkou, poteší každého zodpovedného rodiča. Nás v Dôvere o to viac, že ide o prevenciu prostredníctvom zdravého životného štýlu. Dôvera školský pohár je dobrým začiatkom pre všetkých, ktorí sa chcú venovať futbalu naplno,“ povedal Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera.

Vďaka zdravotnej poisťovni Dôvera dostanú opäť možnosť ukázať svoj športový talent aj mladí športovci zo sociálne slabších rodín v rámci projektu Divoká karta. Vybrala ich odborná porota, v ktorej boli reprezentační tréneri Ivan Galád a Zsolt Pakusza, ambasádor Róbert Vittek, šéfredaktor športu RTVS Marcel Merčiak ako aj zástupcovia partnerov – Dôvera zdravotná poisťovňa a.s. a EXIsport). Exhibičný zápas účastníkov projektu Divoká karta, podobne ako aj oba finálové zápasy budú odvysielané v priamom prenose na oficiálnom konte SFZ na YouTube.

Na mladých športovcov čaká v Poprade bohatý, a nielen športový, program. V stredu 4.6. sa môžu tešiť na koncert Petra Cmorika, vystúpenie futbalových freestylistov ako aj aktivity v rámci kampane Šport spája – všetky farby, jedna hra. Vo štvrtok 5.6. medzi nich zavíta ambasádor a najlepší strelec v dejinách slovenskej futbalovej reprezentácie Róbert Vittek ako aj reprezentačný tréner Ján Kozák.

Dôvera Školský pohár SFZ 2013/2014 sa koná pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.