Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 4, 2016

Pre víťazov Dôvery Školský pohár SFZ naživo zápas v Ľubľane

BRATISLAVA (SFZ) – Hráči a hráčky víťazných škôl zo spoločného projektu Dôvera Školský pohár SFZ uvidia na vlastné oči kvalifikačný zápas Slovinsko – Slovensko v Ľubľane.

 
 
 
 
Zápasmi predkola rozohrali 4. ročník turnaja Dôvera Školský pohár SFZ 2014/2015 v bratislavskom kraji.

Slovenský futbalový zväz už päť rokov organizuje pre vítazné školy z grassroots projektu Dôvera Školský pohár SFZ zájazd na jeden z medzištátnych zápasov reprezentačného áčka na pôde súpera. Tohtoroční víťazi - chlapci zo ZŠ Žilina - Závodie, dievčatá zo ZŠ Sádováa, Senica - sa vďaka spolupráci SFZ a jeho partnera Futbaltouru, ktorý zájazd zabezpečuje na svoje náklaldy, zúčastnia na kvalifikačnom stretnutí v slovinskej metropole.

Desať plus dva, taký je model zástupcov víťazných škôl na zápase, hráči či hráčky a dvaja učitelia, budú mať parádny druhý októbrový futbalový víkend. “Deti sa veľmi tešia, je to pre ne veľký zážitok a tvrdia, že aj obrovská motivácia: raz byť priamym aktérom takéhoto zápasu,” potvrdil Vladimír Lupták, koordinátor grassroots futbalu na SFZ. A prečo sa SFZ podujal spoluorganizovať takúto cestu? Chceme umožniť deťom prežiť zážitok, na aký sa nezabúda, možnosť stretnúť sa s ich idolom pri zápase v zahraničí takým určite je. Je to jeden z bonusov, ktorý náš projekt Školský pohár posúva kvalitatívne na najvyššiu úroveň medzi topturnajmi,“ povedal riaditeľ SFZ Marketing Jaroslav Šišolák.

Súčasťou programi je bezprostredný kontakt žiakov s hráčmi nášho áčka, možnosť spraviť si s Hamšíkom a spol. vlastnú fotografiu.

Šancu byť priamo pri tom v Ľubľane, keď sa slovenskí sokoli pobijú o účasť na svetovom šampionáte v Rusku, zabezpečuje Futbaltour aj pre fanúšikov, ktorí vítajú cestovanie autobusom. Je čas ohlásiť sa a prezentovať svoj záujem!