Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 7, 2015

VIDEO: Dres Dôvera Školský pohár SFZ 2014/15 obliekol Marián Had

BANSKÁ BYSTRICA (SFZ) - 14-násobný slovenský futbalový reprezentant Marián Had obliekol dres ambasádora Dôvera Školský pohár SFZ 2014/15

 
 
 
 
Marián Had (Dukla Banská Bystrica) - ambasádor turnaja Dôvera Školský pohár SFZ 2014/2015. Banská Bystrica, 6. marec 2015.

V poradí tretím ambasádorom štvrtého ročníka turnaja Dôvera Školský pohár SFZ 2014/15 sa stal 14-násobný slovenský futbalový reprezentant Marián Had. Na dres a loptu ambasádorov turnaja tak pribudol podpis zástupca klubu Dukla Banská Bystrica

 

Prehrať video

 

Prvé futbalové kroky robil Marián Had v rodnom Dolnom Kubíne. "Začiatky boli ťažké, nemali sme tak kvalitné tréningové podmienky a materiálne vybavenie aké má súčasná generácia mladých futbalistov. Na druhej strane sú to chvíle, ktoré mi natrvalo utkveli v pamäti, sú to krásne spomienky. Pre mladých futbalistov a futbalistky je najdôležitejšia trpezlivosť. Treba vydržať, prečkať chvíle kedy to možno na ihrisku nejde podľa predstáv a veriť. Povedať si, že raz zo mňa môže vyrásť dobrý futbalista a ísť si za tým," odkázal účastníkom najväčšieho mládežníckeho turnaja v malom futbale Marián Had, ktorý už v mladom veku na ihrisku vynikal. "Okolie mi to pripomínalo a ja sám som cítil, že som mal to šťastie byť obdarený v porovnaní s rovesníkmi väčším talentom."

Ako si jarná posila banskobystrickej Dukly spomína na školské časy? "Matematika, fyzika a chémia nepatrili k mojim najobľúbenejším predmetom, ale peniaze na výplate si spočítať viem (smiech). Mal som rád telesnú výchovu a všetky pohybové aktivity. Navštevoval som športovú základnú školu v Dolnom Kubíne, čo bolo veľkou výhodou, pretože som sa mohol venovať naplno tréningovému procesu a futbalovo sa rozvíjať."

Počas bohatej futbalovej kariéry pôsobil Marián Had v Ružomberku, Brne, v ruskom Lokomotive Moskva, Sportingu Lisabon, pražskej Sparte, obliekal tiež dres Slovana Bratislava, DAC Dunajská Streda a naposledy pôsobil v maďarskom Györi. V reprezentácii nazbieral v ére trénera Dušana Galisa štrnásť štartov. "Futbalu som obetoval veľa, dá sa povedať, že celé detstvo. Na druhej strane mi futbal dal oveľa viac. Mohol som precestovať svet, spoznať krajiny, stretnúť sa s významnými osobnosťami, zahral som si proti najlepším hráčom sveta," zhrnul doterajšiu bohatú kariéru Marián Had.

"Obliekol som dres turnaja, aby som odkázal mladým futbalistom a futbalistkám - hrajte, makajte a venujte sa futbalu naplno, aby ste si mohli splniť svoje futbalové sny. Je to ťažká cesta, ale oplatí sa po nej vytrvalo kráčať," dodal na záver ambasádor Dôvera Školský pohár SFZ 2014/15 Marián Had.