Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 25, 2012

VIDEO: Na 2. ročník Školského pohára SFZ prihlásených už 800 tímov

BRATISLAVA (SITA/SFZ) - Jozef Kliment (generálny sekretár SFZ): "V projekte Školský pohár vidíme veľký prínos a chceme v ňom pokračovať aj v budúcnosti. Ide o jednu z priorít slovenského futbalu"

 
 
 
 
Tlačová konferencia pri príležitosti vyhlásenia nového ročníka súťaže Školský pohár. Zľava: Branislav Cehlárik (ZP Dôvera), Jozef Kliment (SFZ). Peter Melek (MŠVVaŠ) a Jozef Brestovanský (ZŠ K. Mahra Trnava. Bratislava, 24. septembra 2012.

Slovenský futbalový zväz (SFZ) a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVaŠ SR) po úspešnej premiére pokračujú v prípravách 2. ročníka najmasovejšej súťaže mladších žiakov v malom futbale s názvom Školský pohár SFZ 2012/2013. Súťaž je určená pre základné školy, pričom súperiť budú desaťčlenné tímy žiakov a žiačok narodených 1. januára 2000 a mladších.

Prehrať video

Prehrať video

"Sme radi, že myšlienka zorganizovať takéto podujatie sa nám vlani mimoriadne osvedčila, dostávali sme pozitívne reakcie. Ide o jednu z priorít slovenského futbalu. Uvedomujeme si, že nie všetko je iba reprezentácia, ale dôležitou súčasťou je najmä mládež. V projekte Školský pohár vidíme veľký prínos a chceme v ňom pokračovať aj v budúcnosti. Som rád, že sa nám podarilo získať aj titulárneho partnera - poisťovňu Dôvera," uviedol na pondelňajšej popoludňajšej tlačovej konferencii v Bratislave generálny sekretár SFZ Jozef Kliment. V rámci 1. ročníka sa zúčastnilo 931 chlapčenských a 264 dievčenských tímov, čo predstavovalo viac ako 13 000 aktívne športujúcich detí. "K dnešnému dňu registrujeme prihlášky viac ako 500 (presne 524, pozn.) tímov v chlapčenskej a vyše 200 (konkrétne 275) v dievčenskej kategórii. V porovnaní s prvým ročníkom sme sa snažili teraz vychytať všetky muchy, napríklad po logistickej stránke. Verím, že tento rok budeme ešte lepšie pripravení ako vlani a tento ročník dopadne dobre," doplnil J. Kliment.

Spokojnosť s projektom vyslovil aj zástupca MŠVVaŠ SR Peter Melek: "My si jednoznačne uvedomujeme význam pohybových aktivít pre deti a mládež, už dlhodobo vyhlasujeme športové súťaže. Teraz ide navyše o najpopulárnejší šport - futbal. Spolupráca so SFZ prispieva ku kvalite tohto turnaja. Verím, že sa nám podarí aj z dlhodobého hľadiska dostať Školský pohár do povedomia verejnosti."

Predstaviteľ nového partnera podujatia z poisťovne Dôvera Branislav Cehlárik na TB skonštatoval: "Šport súvisí so zdravím, teda s našou prácou. Hlavným zameraním všetkých poisťovní je zabezpečenie zdravotnej starostlivosti pre klientov. Tešíme sa na spoluprácu, verím, že dokážeme prispieť k lepšiemu zdravotnému stavu našich detí. Futbal patrí medzi najpopulárnejšie športové aktivity. Práve šport ako súčasť zdravého životného štýlu a prevencia sú spôsobom, ako u detí predchádzať obezite a možným chronickým chorobám."

Organizátori budú do konca septembra prijímať prihlášky prostredníctvom portálu www.skolskysport.sk. Do konca kalendárneho roka 2012 by sa mali uskutočniť školské a kvalifikačné kolá. V marci, apríli a máji 2013 budú obvodné a krajské kolá, ktoré určia po osem finalistov v kategórii chlapcov aj dievčat. Začiatkom júna sa uskutoční na jednom z ihrísk najvyššej futbalovej súťaže finálový turnaj, kde pre najlepšie tímy v oboch kategóriách budú pripravené finančné aj vecné ceny. "Pokiaľ ide o ocenenia, ich štruktúra by mala byť rovnaká ako v premiérovom ročníku. Chceme ohodnotiť nielen tímy, žiakov a žiačky, ale aj školy. Okrem pohárov a diplomov dostanú tri najlepšie tímy v oboch kategóriách finančné ceny a víťazi k tomu aj bonus v podobe zájazdu na niektorý zo zápasov slovenskej mužskej futbalovej reprezentácie" poznamenal ďalej generálny sekretár SFZ Jozef Kliment.

Víťazmi 1. ročníka Školského pohára sa začiatkom júna tohto roka v Nitre stali chlapci zo ZŠ na ulici Kornela Mahra v Trnave a dievčatá zo ZŠ Nejedlého v Spišskej Novej Vsi. "Finálový duel proti Trenčínu, ktorý sa skončil naším víťazstvom 6:0, sme zvládli výborne a zaslúžene sme triumfovali. Radi sa zúčastníme aj na ďalších takýchto turnajoch. Finančné prostriedky určite vhodne využijeme, napríklad na rekonštrukciu nášho ihriska, kúpenie výstroja. Radi by sme si ich vybojovali aj každý rok - pre rozvoj mládežníckeho futbalu," povedal na TB tréner víťazného chlapčenského tímu zo ZŠ na ulici Kornela Mahra Jozef Brestovanský, ktorý sa pochválil aj tým, že z tejto základnej školy vyšli aj bývalí, resp. súčasní hráči Spartaka Trnava Miroslav Karhan, Marek Ujlaky, Roman Procházka či Martin Mikovič.