Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 3, 2016

Mini Champions Liga Slovensko 2016

BRATISLAVA (SFZ) - Tlačová správa SFZ.

 
 
 
 

Projekt Mini Champions Liga je súčasťou Grassroots programu SFZ. Projekt je určený pre kluby 1. a 2. žiackej ligy v sezóne 2016-17 v príslušnom RFZ a kluby so štatútom ÚTM a Grassroots, ktoré mali povinnosť zúčastniť sa projektu na základe licenčného systému mládeže SFZ 2016-17.

Slovenský futbalový zväz organizuje 12. ročník tejto súťaže, zápasy Mini Champions Liga sa hrajú na mini-ihriskách s umelou trávou, turnaj je určený pre chlapcov a dievčatá v kategóriách mladších žiakov U12 a žiačok U15.

Finálový turnaj, ktorého dejiskom bude športový areál FK Slovan Nemšová, sa odohrá v dňoch 4.-5.10.2016, minuloročné prvenstvo obhajujú hráči 1. FC Tatran Prešov a hráčky ŠK Selce. Turnaj kategórie chlapcov je dvojdňový (utorok-streda), turnaj dievčat je na programe v stredu 5. októbra. Víťazné poháre a medaily prevezmú tri najúspešnejšie tímy v oboch kategóriách, ceny sú pripravené aj pre najlepších v individuálnych kategóriách - najlepší hráč, brankár, strelec, najlepšia hráčka, brankárka a strelkyňa finálového turnaja.

Na finálovom turnaji sa predstaví 8 víťazov krajských kôl v kategórii chlapcov: ŠK Slovan Bratislava, FC Nitra, AS Trenčín, FC Spartak Trnava, MŠK Fomat Martin, ŽP Šport Podbrezová, FK Humenné a MFK Zemplín Michalovce. Mužstvá budú rozdelené do dvoch štvorčlenných skupín, v ktorých odohrajú v utorok 4.10. 2016 zápasy systémom každý s každým. Družstvá umiestnené v skupinách na 3. a 4.mieste zohrajú zápasy o konečné 5. a 7.miesto, dve najúspešnejšie mužstvá z oboch skupín postupujú do 4-člennej finálovej skupiny, ktorej zápasy sú na programe v stredu 5.10.2016. Mužstvá odohrajú vo finálovej skupine po tri zápasy systémom každý s každým o celkové prvenstvo 12. ročníka Mini Champions Liga Slovensko2016.

V kategórii dievčat postúpilo do celoslovenského finále 6 družstiev: ŠK Slovan Bratislava, FC Nitra, FC Baník Horná Nitra Prievidza&Handlová, ŠK Štich Humenné , MŠK Fomat Martin, Partizán Bardejov. Hracím dňom pre dievčenskú kategóriu je streda 5.10., družstvá budú vyžrebované do dvoch skupín, hrá sa systémom každý s každým. Družstvá, podľa umiestnenia v skupinách, zohrajú zápasy o konečné umiestnenie. Hrací čas zápasov je1 x 20 minút, tímy hrajú s počtom hráčov 4+1.