Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 6, 2016

VIDEO: Newyorský rodák Eric Dlabal túži reprezentovať Slovensko

BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN, DOMINIKA GREŠŠOVÁ) - Eric Dlabal je 13-ročným fanúšikom slovenského futbalu a aj keď nemá veľa možností sledovať zápasy našich tímov, keďže sa narodil a žije v Amerike, pozná zopár klubov spod Tatier a na drese nosí číslo 17, ako Marek Hamšík.

 
 
 
 
Eric Dlabal má na sebe slovenský dres, nie reprezenatčný, ale výberu západoslovenského regiónu. Senec, 2. mája 2016.

Osud urobil jeden zlý krok: Erikova mamina vážne ochorela, čo zasiahlo celú rodinu. Veľká bojovníčka však snila svoj veľký sen (aj) pre syna: aby si raz zahral za slovenskú futbalovú reprezentáciu. Hoci on je rodák z New Yorku, jeho otec pochádza zo Slovenska, administratívne teda žiaden problém.

Táto túžba dala do pohybu udalosti, rodinná známa Anna Sikorjaková, žijúca n Slovensku, napísala na SFZ. Tam zvážili všetky možnosti a chlapec pricestoval na turnaj regionálnych výberov. Erikovej mame sa medzitým polepšilo, no ani tak nemohla priletieť so synom na Slovensko, sprevádzal ho preto otec.

S čím Eric do vlasti svojho otca prišiel? Doma v Amerike hráva na poste stredného záložníka za klub TSF Academy, s ktorý už zožal nejaké úspechy. Denno-denne trénuje, beháva, nech je vonku slnko či dážď. Mladý Dlabal už na prvom tréningu v novom prostredí ukázal, v čom sú jeho prednosti.

V debate hovoril krásne o Slovensku a o slovenskom futbale krajšie, ako mnoho iných, aj tu narodených. Ako by cítil, keby sa jeho meno raz objavilo v nominácii slovenskej reprezentácie? "Miloval by som to. Reprezentovať Slovensko, byť medzi najlepšími v krajine by bolo perfektné."

Otázka, či jeho srdce patrí aj Slovensku, bola prihrávkou na odpoveď z voleja: "Futbalové určite!"

V budúcnosti si vie predstaviť, že by prišiel na Slovensko študovať a hrať, aby premenil sen dostať sa do slovenskej reprezentácie na realitu. 

 

Prehrať video