Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 24, 2012

Zdravotná poisťovňa Dôvera sa stala partnerom Školského pohára SFZ 2012/2013

BRATISLAVA (SFZ) - Oficiálna tlačová správa Slovenského futbalového zväzu

 
 
 
 
V areáli FC Nitra odštartoval 7. júna finálový turnaj Školského poháru v malom futbale. Nitra, 7. júna 2012.

Slovenský futbalový zväz a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR po úspechu prvého ročníka kontinuálne pokračujú v prípravách 2. ročníka najmasovejšej súťaže mladších žiakov v malom futbale - Školský pohár SFZ 2012/2013. Súťaž je určená pre základné školy, pričom súťažiť budú desaťčlenné tímy žiakov a žiačok narodených 1.1.2000 a mladších.

Víťazmi 1. ročníka sa začiatkom júna tohto roku v Nitre stali chlapci zo ZŠ Kornela Mahra Trnava a dievčatá zo ZŠ Nejedlého Spišská Nová Ves. Oba kolektívy pre svoje školy na ihrisku vybojovali aj finančnú cenu vo výške 3.000 EUR a ako bonus získali zájazd na novembrový zápas slovenskej reprezentácie v Českej republike. Finančné ceny pre svoje školy získali aj tímy na 2. (2.000 EUR) a 3. mieste (1.000 EUR), vecné ceny dostali všetci účastníci finálového turnaja. Finálový turnaj otvoril primátor Nitry Jozef Dvonč a na mladých športovcov sa prišli pozrieť aj reprezentanti Miroslav Stoch a Róbert Jež, ako aj reprezentační tréneri Michal Hipp a Ivan Galád.

Celkovo sa 1. ročníka Školského pohára SFZ zúčastnilo 931 chlapčenských a 264 dievčenských tímov, čo predstavuje viac ako 13.000 aktívne športujúcich detí. Generálny riaditeľ sekcie štátnej starostlivosti o o šport MŠVVaŠ Ladislav Čambal, ktorý dekoroval tímy na finálovom turnaji, zdôraznil: "Podpora masového športu, osobitne mládeže, je prioritou ministerstva a sme radi, že máme v Slovenskom futbalovom zväze partnera, na ktorého sa pri organizácii takéhoto podujatia môžeme spoľahnúť. Práve projekty akým je Školský pohár môžu k pravidelnému športovaniu pritiahnuť generáciu, ktorá má veľa iných možností ako tráviť voľný čas. A veľmi oceňujeme aj fakt, že sa nezabudlo ani na dievčatá, ktoré majú v tejto súťaži rovnocenné postavenie."

Prezident SFZ Ján Kováčik k tomu dodáva: "Stále platí, že Školský pohár bol, je a bude mojou srdcovou záležitosťou. Je to spôsob ako futbal, najúžasnejšiu športovú hru, dostať do škôl, dať šancu všetkým talentovaným futbalistom a aj futbalistkám aby sa ich talent mohol prejaviť a aby o pár rokov mohli reprezentovať našu vlasť. Budem nesmierne hrdý, ak niektorý z budúcich reprezentantov si bude vo svojom životopise písať, že jedným z jeho prvých turnajov bol práve Školský pohár. Stále mám v pamäti pohľad na futbalový štadión v Nitre, kde sa počas finálového turnaja na štyroch ihriskách striedali chlapčenské i dievčenské tímy a brali tie zápasy naozaj vážne."

Partnerom Školského pohára SFZ v sezóne 2012/2013 sa stala DÔVERA zdravotná poisťovňa, a. s. Aj to je potvrdením významu tohto projektu, ktorého cieľom je podchytiť pre futbal (a pre šport ako taký) tú najmladšiu generáciu. Manažér odboru PR zdravotnej poisťovne Dôvera Branislav Cehlárik v tejto súvislosti uviedol: "Futbal patrí medzi najpopulárnejšie športové aktivity. Práve šport ako súčasť zdravého životného štýlu a prevencia sú spôsobom ako u detí predchádzať obezite a možným chronickým chorobám. Tu je miesto pre zdravotnú poisťovňu Dôvera, najmä, ak sa podpora Školského pohára spája aj s pomocou určenou pre mladé talenty zo sociálne znevýhodneného prostredia."

Do konca septembra budú organizátori prijímať prihlášky prostredníctvom portálu www.skolskysport.sk. Do konca kalendárneho roka 2012 by mali prebehnúť školské a kvalifikačné kolá. V marci, apríli a máji 2013 sa uskutočnia obvodné a krajské kolá, ktoré určia po osem finalistov v kategórii chlapcov aj dievčat. Začiatkom júna 2013 sa uskutoční na jednom z ihrísk najvyššej futbalovej súťaže finálový turnaj, kde pre najlepšie tímy v oboch kategóriách budú pripravené finančné aj vecné ceny. K dnešnému dňu (24.9.) registrujeme prihlášky 524 chlapčenských a 275 dievčenských tímov, takže už v tomto momente je prihlásených viac dievčenských tímov ako v minulom roku a veríme, že ani tie chlapčenské sa nim,i nedajú zahanbiť.

Účastníci Školského pohára 2011/2012 získali

  • finančné ceny vo výške 12.000 EUR
  • 1640 futbalových lôpt s logom Školský pohár (790 ks pre víťazov obvodných kôl, 790 ks pre organizátorov okresných kôl, 60 ks - pre všetkých hráčov troch najlepších tímov v oboch kategóriách)
  • 332 sietí na lopty
  • 32 sád = 512 futbalových dresov s logom Školský pohár - pre všetkých účastníkov finálového turnaja
  • 160 ks rozlišovacích viest pre tímy, ktoré v krajských kolách skončili na 3. mieste
  • 60 ks ruksakov s logom Školský pohár - pre všetkých hráčov troch najlepších tímov v oboch kategóriách
  • 180 ks tričiek s logom s logom Školský pohár pre všetkých hráčov víťazných tímov v krajských kolách
  • 6 sád malých bránok (5x2m) - pre školy umiestnené na prvých troch miestach v oboch kategóriách
  • zájazd so slovenskou reprezentáciou na priateľský zápas v Českej republike (14.11.2012) - 2 školy (22 účastníkov)
  • eskortu na kvalifikačné zápasy reprezentácie na zápas s Lichtenštajnskom a Lotyšskom