Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 11, 2012

Martin Škrtel ambasádorom turnaja Coca Cola Školský pohár 2013

BRATISLAVA (SFZ) - Slávnostne otvorili 7. ročník mládežníckeho futbalového turnaja

 
 
 
 
Martin Škrtel slávnostným výkopom oficiálne otvoril 7. ročník turnaja Coca Cola Školský pohár 2013. Bratislava, 10. október 2012.

Kapitán slovenského reprezentačného tímu vo futbale Martin Škrtel včera slávnostným výkopom otvoril ďalší Coca-Cola Školský pohár. Do siedmeho ročníka futbalového turnaja pre žiakov a žiačky druhého stupňa základných škôl a nižších ročníkov osemročných gymnázií sa prihlásilo 612 chlapčenských a 142 dievčenských tímov. Viac ako 11 310 mladých futbalistov a futbalistiek bude súťažiť o hlavnú výhru – výlet na kvalifikačný zápas slovenskej futbalovej reprezentácie do Grécka.

Projekt organizovaný spoločnosťou Coca-Cola patrí medzi najväčšie športové akcie svojho druhu na Slovensku. "Po veľmi vydarenom minulom ročníku môžeme konštatovať, že školy majú o turnaj opäť veľký záujem. A to nás veľmi teší. Dúfam, že aj tento rok budeme svedkami kvalitných športových výkonov. Zároveň verím, že sa nám podarí naplniť ciele tohto projektu: ukázať mládeži po celej republike, ako zmysluplne tráviť voľný čas a umožniť jej zažiť niečo neobvyklé a výnimočné. V neposlednom rade snáď objavíme aj nové talenty pre slovenský futbal," uviedla Daniela Paličková, PR manažérka spoločnosti Coca-Cola.

Slávnostného výkopu turnaja sa dnes ujme ambasádor projektu, kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel. „Keď ma spoločnosť Coca-Cola oslovila stať sa ambasádorom turnaja Coca-Cola Školský pohár, neváhal som ani chvíľu. Veľmi rád podporím rozvoj športu a futbalových talentov zvlášť,“ poznamenal Martin Škrtel a dodal: „Verím, že mnoho hráčov a hráčok to dotiahne v športovej kariére naozaj ďaleko. Som rád, že jestvujú takéto podujatia, ktoré motivujú mladých ľudí k tomu, aby sa šport stal ich prirodzenou súčasťou života."

Druhou veľkou novinkou tohto ročníka futbalového turnaja pre tínedžerov je činnosť kondičného a výživového poradcu. Počas celého turnaja bude k dispozícii trénerom a hráčom najmä na sociálnej sieti Facebook. Odpovie na všetky zvedavé otázky hráčov a hráčok ohľadom zlepšenia kondície, správnej výživy a pitného režimu. Ak budú potrebovať poradiť aj tréneri, môžu sa na neho kedykoľvek obrátiť.

Prvé kvalifikačné zápasy siedmeho ročníka turnaja Coca-Cola Školský pohár boli odohrané už v polovici septembra v rámci takzvaného nultého kola. Z neho tímy postupujú do prvého obvodného kola, ktoré štartuje v marci budúceho roka. Nasleduje druhé okresné a tretie krajské kolo. O víťazoch obidvoch súťaží, chlapčenskej aj dievčenskej, sa rozhodne 12.-14. júna 2013 na finálovom turnaji ôsmich najlepších tímov.

Viac informácií, vrátane vyžrebovania tímov a priebežných výsledkov, nájdete na webovej stránke www.skolskypohar.sk, alebo na Facebooku: http://www.facebook.com/#!/SkolskypoharSk.

Coca-Cola Školský pohár je celorepublikový futbalový turnaj, určený pre žiakov a žiačky druhého stupňa základných škôl a nižších ročníkov osemročných gymnázií. Tímy sa stretávajú najprv v kvalifikačnom miestnom predkole, odkiaľ môžu postupovať od prvého obvodného, cez druhého okresné, až do tretieho krajského kola. Osem najlepších tímov z chlapčenskej časti a osem najlepších tímov z dievčenskej časti sa stretne o konečné poradie na finálovom turnaji. Všetky zápasy sa hrajú podľa oficiálnych Pravidiel futbalu FIFA, Súťažného poriadku a ostatných platných predpisov SFZ, pokiaľ nie sú upravené inak s ohľadom na zvláštnosti školských športových súťaží. Od druhého kola zápasy rozhodujú delegovaní profesionálni rozhodcovia. Cieľom projektu organizovaného spoločnosťou Coca-Cola je umožniť mládeži zmysluplne tráviť voľný čas a dbať na vyvážený životný štýl, ku ktorému patrí aj správny pitný režim.

 

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.