Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 18, 2012

Na V. ročník Turnaja BLMF proti rasizmu a intolerancii príde aj Stanislav Griga

BRATISLAVA (BLMF/Ľudia proti rasizmu/SFZ) - Pozvánka na tradičný turnaj, ktorý je súčasťou slovenských aktivít v rámci európskych Akčných týždňov FARE (16.-31.oktober 2012)

 
 
 
 

V nedeľu 21. októbra sa na Mladej Garde (areál STU na Račianskej ulici) bude konať jubilejný piaty ročník Turnaja Bratislavskej ligy v malom futbale (BLMF)proti rasizmu a intolerancii.  Cieľom podujatia je prispieť k tolerancii vo futbale i v spoločnosti a k rešpektu voči akejkoľvek rôznosti.

BLMF i o.z. Ľudia proti rasizmu, teda rganizátorov už tradičného podujatia Akčných týždňov FARE  na Slovensku teší, že podujatia sa zúčastní aj reprezentačný tréner futbalistov Slovenska Stanislav Griga. "Rasizmus neobchádza ani futbalové štadióny a nemali by sme ho ignorovať. Naopak, problému sa zbavíme ak o ňom budeme hovoriť a hľadať spoločne prostriedky na jeho čo najúčinejšie vytesnenie z futbalu. Preto mimoriadne pozitívne vnímame aj fakt, že na turnaj  príde osobnosť akou je pán tréner Griga", povedal Sergej Danilov, vedúci organizačného výboru turnaja. Účasť trénera Grigu vyzdvihol aj šéf futbalového projektu v OZ Ľudia proti rasizmu Michal Zálešák: "Je skvelé, že sa opäť po roku stretne toľko ľudí a družstiev, ktorí povedia nie rasizmu a diskriminácii vo futbale a v spoločnosti. Tento ročník turnaja je výnimočný tým, že ho príde podporiť aj reprezentačný tréner - pán Griga. Bohužiaľ, v poslednej dobe sa na našich štadiónoch vyskytlo opäť niekoľko incidentov, ktoré nevrhajú na fanúsikov a kluby práve najlepšie svetlo. Podujatia ako je to naše majú za cieľ poukázať na to, že rivalita na ihrisku existuje len 90 minút no aj počas nich je potrebné súperovi preukazovať rešpekt".

Turnaja sa prvý raz zúčastnia výbery oboch líg domácej BLMF, tím fanúšikov slovenskej a maďarskej národnosti, tím utečencov z tábora v Rohovciach, výber veľvyslanca o.z. Ľudia proti rasizmu a FARE na Slovensku Aliasa Lembakoaliho + Different Colours United, Mediálny tím zložený z novinárov rôznych redakcií, FC Azimovci, výber židovskej menšiny, Africa Palancas, či AKKIES – výber cudzincov žijúcich na Slovensku. Alias Lembakoali podujatie podporuje od začiatku, teda už piaty rok. "Teším sa opäť na stretnutie s dobrými ľuďmi, ktorí nerobia rozdiely. Po vážnej kauze, ktorá hoci jednoznačné dôkazy chýbali, otvorila otázku nenávisti v našej lige ma to utvrdzuje v tom, že tento turnaj má svoj význam.  Je škoda ak na štadiónoch prichádza k prejavom rasizmu napriek tomu, že máme hráča čiernej pleti v reprezentácii. Myslel som si, že sme pokročili ďalej".

Jadro Aliho tímu budú tvoriť bývalý reprezentant Slovenska Branislav Obžera,  bývalý futbalista DAC Dunajská Streda pôvodom z Nigeru Siradji Sani či hráč Púchova i Interu Radoslav Kunzo. Aliho tím bude doplnený o rozmanitých futbalistov výberu Different Colours United, ktorý pôsobí v BLMF už tri roky.

Účastníci V. ročníka turnaja

1. BLMF 1. liga - výber
2. BLMF 2. liga - výber
3. Výber utečeneckého tábora v Rohovciach
4. FC Azimovci
5. Maccabi Slovakia – výber židovskej menšiny
6. Africa Palancas – výber Afričanov žijúcich na Slovensku
7. Výber fanúšikov maďarskej a slovenskej národnosti
8. Mediálny tím – výber športových redaktorov
9. Výber hviezd A.Lembakoaliho + Different Colours United
10. AKKIES - výber cudzincov žijúcich v Bratislave

Program turnaja

10:00 Registrácia tímov
10:50 slávnostné otvorenie Turnaja reprezentačným trénerom S. Grigom
11:00  zápasy v skupinách
14:00-15:00  semifinále a finále
15:15  vyhodnotenie turnaja, odovzdanie trofejí

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.