Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 7, 2016

Česko-Slovenský pohár: Žilina neúspešne bojovala, Nitrančania suverénne

SENEC (SFZ/VANESSA HASSOVÁ) - Siedmy ročník Česko-Slovenského pohára sa uskutočnil na štadióne Národného tréningového centra v Senci, víťazmi sedemnástka pražskej Sparty a devätnástka FC Nitra.

 
 
 
 
Radosť hráčov FC Nitra U19 po získaní Česko-Slovenského pohára

V meraní síl v kategórii mladšieho dorastu nastúpil tím MŠK Žilina do 17 rokov proti rovesníkom zo Sparty Praha. Ako veľmi dôležité pre priebeh stretnutia sa ukázal vynútený odchod kapitána žlto-zelených Adama Kopasa.

Sparťania dominovali, hneď v úvode získali jednogólový náskok a dokázali ťažiť z každej chyby Žilinčanov, kým futbalisti MŠK nedokázali ani z jednej núkajúcej sa šance gólovo zakončiť. Hráči českého tímu kontrolovali priebeh a v závere zápasu svoj náskok ešte poistili druhým gólom.

Súboj devätnástok mal úplne iný konečný výsledok, hoci spočiatku rovnaký priebeh: vedenia sa ujal český tím. Dlho mu to však nevydržalo, v 13. min Križan krásnym gólom vyrovnal. A po ďalších troch minútach už mala navrch Nitra, priamy kop Balaja zastavila až sieť. Nitrančanom sa zapáčilo strieľať góly, v 25.min padol do brány Sparty tretí, autorom bol Fábry. Korunu všetkému nasadil Balaj svojím druhým, a celkovo štvrtým, gólom – takmer od polovice ihriska prekvapil sparťanského brankára.

MŠK ŽILINA 17 – SPARTA PRAHA 17 0:2 (0:1)

G: 8. Burda, 79. Drchal.
R: Dohál – 300 divákov.

MŠK: Petráš – Majdan, Kočiš, Lacko, Dybala, Kopas, Sluka, Knižka, Ďuriš, Petrák, Gerebenits (Ihnatišin – Mlynár, Chríbik, Majerčík, Rokyčák, Múdry).

FC NITRA 19 – SPARTA PRAHA 19 4:1 (3:1)

G: 16. a 70. Balaj, 13. Križan, 25. A. Fábry – 11. Havelka.
R: Očenáš – 500 divákov.

NITRA: Šípo – Ďurek, Homola, Záhon, Križan, Szalay, Balaj, A. Fábry, Ďurnovský, Szabo, Kuník (Debnár - Fabiš, M. Fábry, Gužík, Spód, Kubica, Pavúk).