Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 4, 2015

Futbalové talenty Jakub, Ján a Mário poletia do Talianska vďaka Schillacimu

BRATISLAVA (Italia Soccer Camp/SFZ) – Trio mladých futbalistov Slovákov si aj s rodičmi užije exkluzívny kemp v tréningovom centre talianskej futbalovej reprezentácie. Vybrať ich do Bratislavy osobne prišiel slávny taliansky kanonier Salvatore Schillaci

 
 
 
 
Salvatore Schillaci vybral trio mladých Slovákov, 13-ročného Jakuba Klimenta, 11-ročného Jána Murgaša a 12-ročného Mária Ždánskeho, ktorí sa zúčastnia na medzinárodnom Italia Soccer Camp Day vo futbalovej akadémii Coverciano. Bratislava, 4. júla 2015.

Salvatore Schillaci, bývalý útočník Juventusu, Interu Miláno aj talianskej národnej reprezentácie, pricestoval do Bratislavy, aby spomedzi 120 účastníkov detského Italia Soccer Campu vybral tri najvýraznejšie talenty. Voľba padla na 13-ročného Jakuba Klimenta, 11-ročného Jána Murgaša a 12-ročného Mária Ždánskeho. Talentovaných futbalistov tak čaká šanca zažiť legendárnu Akadémiu Coverciano, kde sa spolu s deťmi z ďalších krajín sveta zúčastnia spoločného sústredenia Italia Soccer Camp Day. 

"Deti sú budúcnosť. Musíme sa im venovať odmalička, aby sme z nich dokázali vychovať futbalové osobnosti, a zároveň im takéto osobnosti dávať za vzor. Musia si uvedomiť, že futbal treba robiť s láskou a vedieť sa pre hru aj obetovať. Myslím si, že aj hráči ako Hamšík či Kucka, by sa po ukočení kariéry mali sústrediť práve na výchovu ďalšej futbalovej generácie," hovorí Schillaci, ktorý dnes po svete cestuje ako ambasádor talianskeho futbalu. 

Futbalový kemp v Coverciane, ktoré je domovskou základňou talianskeho národného tímu, už pomohol odštartovať kariéru viacerým mladým hráčom. Patrí medzi nich aj dnes devätnásťročný slovenský stredopoliar Lukáš Haraslín. "Na taliansky kemp mám vynikajúce spomienky, v mojej futbalovej kariére to bol jeden z veľkých krokov vpred. Vďaka skúsenosti z Talianska, kam som sa dostal aj s dvoma spoluhráčmi, sa mi po pôsobení v Slovane podarilo získať miesto v talianskej Parme a nakoniec až vo výbere slovenskej reprezentácie. Kemp je pre mladých hráčov príležitosť zatrénovať si aj počas prázdnin na vysokej úrovni a posunúť sa ďalej," hovorí člen reprezentačného výberu Slovenska do 19 rokov. 

Italia Soccer Camp, ktorý zorganizovala VÚB banka  v spolupráci s poisťovňou Generali a talianskou futbalovou asociáciou Azzurrissimi, priniesol slovenským deťom už po štvrtý raz možnosť trénovať s talianskymi futbalovými hviezdami a užiť si týždeň plných kondičnej a technickej prípravy, ale aj vyučovania taktiky a know-how reprezentantov futbalovej veľmoci.