Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 25, 2015

Nápor v Piešťanoch, veľký medzinárodný turnaj U11

BRATISLAVA (SFZ) - Popri rockovom festivale Topfest sa v piatok a v sobotu (26. a 27. júna) koná aj I. ročník medzinárodného futbalového turnaja PFK Junior Cup žiakov do 11 rokov

 
 
 
 

Na turnaji si zahrá dvadsaťštyri tímov (vo dvoch skupinách po 12 účastníkov) zo Slovenska, Česka, Maďarska, Rakúska, Chorvátska, Poľska a Talianska, keďže na súpiske môže mať každé družstvo 16 hráčov, organizátori pripravili akciu pre takmer štyri stovky mladých futbalistov.

Každý hrací deň sa začína ráno o 8.30 h, zápasy sú naprogramované do podvečerných hodín (odhadom do 18.30 h).

Zo zahraničných účastníkov je najväčším menom tím AS Rím, víťaz národnej súťaže talianskeho zväzu, účastník viacerých turnajov so silným obsadením, ktorého trénerom je Antonio Rizzo.

"Myšlienka turnaja vzišla ešte v zime od Erika Hlavatého, vedúceho tímu nášho družstva, ako zavŕšenie úspešnej práce s ročníkom 2004," vysvetlil prvotný impulz vzniku podujatia prezident PFK Piešťany Róbert Studený. A pracovná spolupráca Rada Mlynára s talianskymi partnermi stojí za prítomnosťou tímu z Apeninského polostrova na turnaji.

Nepochybne zaujímavý je aj štart dievčenského družstva Sparty Praha, ktorého členky sa neboja priamej konfrontácie v súboji pohlaví. "Tieto dievčatá vyhrávajú turnaj za turnajom aj medzi chlapcami," tvrdí Studený.

V areáli PFK Piešťany, kde sa turnaj koná, organizátori priparvili zaujímavý sprievodný program, s účasťou aj viacerých osobnosti slovenského športu, nielen futbalu.