Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

May 18, 2015

Smutný deň: zomrel Zsolt Érsek, dorastenec FC DAC 1904 Dunajská Streda

DUNAJSKÁ STREDA (fcdac.sk/SFZ) - Mladý futbalista podľahol vnútorným zraneniam

 
 
 
 
Zsolt Érsek (1999-2015)

Klub FC DAC 1904 Dunajská Streda na svoje webovej stránke s hlbokým zármutkom oznámil, že vo veku nedožitých šestnástich rokov v noci z nedele na pondelok zomrel Zsolt Érsek.

V sobotňajšom zápase III. ligy mladšieho dorastu Hlohovec – DAC sa tesne pred koncom prvého polčasu zrazili pred vlastnou bránou viacerí hráči hostí a táto bežná situácia mala tragické následky pre Zsolta Érseka, ktorý utrpel vážne vnútorné poranenia.

Podľa informácií TV Markíza mal poškodenú pečeň. "Chlapec komunikoval, bol pri vedomí. Previezli sme ho do nemocnice v Trnave s narazeným hrudníkom a bruchom," potvrdil pre denník Plus 1 deň hovorca záchranárov Boris Chmel. Po náročnej šesťhodinovej operácii bol Zsoltov stav naďalej kritický, napriek úsiliu lekárov a celého nemocničného personálu sa jeho život nepodarilo zachrániť.

"V minulosti prešiel klub mnohými ťažkosťami a stratami, tento deň je však najtragickejším v jeho 111-ročnej histórii. Vedenie klubu bolo celý čas v kontakte s rodinou, ktorej aj touto cestou vyjadruje sústrasť a zdieľa jej bolesť. Odpočívaj v pokoji Zsolt!" uvádza sa v smutnej správe na webe dunajskostredského klubu.


Kondolenčný list prezidenta Slovenského futbalového zväzu:

Vážení predstavitelia klubu FC DAC 1904 Dunajská Streda,

s obrovskou bolesťou a smútkom som prijal správu o úmrtí hráča mládežníckej základne Vášho klubu Zsolta Érseka. Tá bolesť a smútok sú o to silnejšie, že sa to stalo počas futbalového zápasu, nehovoriac o tom, že išlo o mladého pätnásťročného futbalistu.

Osud vie byť niekedy neuveriteľne krutý a v okamihu sekundy zmeniť radosť z najkrajšej hry na svete na nenahraditeľnú stratu. Pondelok 18. mája je veľmi smutným dňom pre slovenský futbal.

Vašim prostredníctvom by som chcel v mene Slovenského futbalového zväzu i celej futbalovej rodiny na Slovensku vyjadriť úprimnú sústrasť rodine Zsolta Érseka.

Česť jeho pamiatke.

Ján Kováčik
prezident SFZ


Pamiatku mladého futbalistu si minútou ticha uctia na utorkových a stredajších zápasoch 31. kola Fortuna ligy kluby našej najvyššej ligovej súťaže.