Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 29, 2012

Bardejov sa intenzívne pripravuje na finále Slovnaft Cupu

BARDEJOV (SITA/SFZ) - O stave príprav dejiska finále najvyššej pohárovej súťaže sa osobne presvedčili najvyšší predstavitelia SFZ

 
 
 
 

Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik vyslovil spokojnosť s postupom prác na štadióne v Bardejove, na ktorom sa uskutoční v utorok 8. mája finále pohárovej súťaže - Slovnaft Cupu. J. Kováčik si ho bol v stredu 28.3. pozrieť na vlastné oči spolu s generálnym sekretárom Jozefom Klimentom a projektovým manažérom súťaže Petrom Dedíkom.

"Práce, ktoré sa vykonali na štadióne, sú dôkazom toho, že všetko bude pripravené včas a bude mať tú najvyššiu úroveň. Je to spoločenská udalosť, na sprievodnom programe ešte pracujeme. Na východnom Slovensku dlho nebol takýto zápas a som rád, že sa pripojíme k oslavám 90. výročia organizovaného futbalu v meste. Takéto zápasy, ako je finále Slovnaft Cupu, by nemali končiť v Senci alebo niekde na západe krajiny," nechal sa počuť prvý muž slovenského futbalu.

Športový riaditeľ Partizána Bardejov a člen Rady SFZ Marek Kukulský pridal, že požiadavky SFZ sa plnia a všetko je zabezpečené aj po ekonomickej stránke: "Sociálne zariadenia v tribúne sú vynovené a sedačky pre súperových fanúšikov sú komplet osadené. Finančne na to prispieva mesto, SFZ a sponzori."

Primátor Bardejova Boris Hanuščak očakáva, že organizovanie finále Slovnaft Cupu pomôže mestu vstúpiť do medzinárodného futbalu. "Náš štadión bol daný do užívania v roku 1966, no aj vzhľadom na ťažkú ekonomickú situáciu urobíme všetko pre vydarený pohárový vrchol. Máme snahu, aby sa tu v blízkej budúcnosti uskutočnili ďalšie stretnutia medzinárodného charakteru na reprezentačnej úrovni," nechal sa počuť Hanuščak.

O poznatkoch a z návštevy Bardejova budú predstavitelia SFZ informovať Výkonný výbor na jeho najbližšom aprílovom zasadnutí.