Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 24, 2015

Na prahu nového ročníka Slovnaft Cupu s Antonom Molnárom, hovorcom spoločnosti Slovnaft

BRATISLAVA (SFZ/PETER ŠURIN) - Od sezóny 2011/12 je partnerom Slovenského futbalového zväzu pri Slovenskom pohári Slovnaft a súťaž nesie meno Slovnaft Cup. Na prahu nového ročníka sme o minulosti aj budúcnosti hovorili s hovorcom ropnej spoločnosti Antonom Molnárom

 
 
 
 
Anton Molnár

Vaša spoločnosť pokračuje v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom pri zastrešovaní najvýznamnejšej domácej pohárovej súťaže, potvrdzuje to teda obojstrannú spokojnosť s obsahom aj formou Slovnaft Cupu?

"Na začiatku spolupráce so SFZ sme si dali za cieľ vytvoriť zo Slovenského pohára – Slovnaft Cupu rešpektovanú značku medzi aktérmi, medzi fanúšikmi, medzi klubmi. Chceli sme ukotviť domáci pohár na solídnom stupni v povedomí širokej verejnosti. Sme si vedomí možností, aké táto súťaž má po športovej, aj po obchodnej stránke."

Stanovili ste si konkrétny časový horizont?

"Hmatateľné výsledky sa nedajú dosiahnuť za rok - dva, ba ani tri. Je to záležitosť dlhšieho obdobia, aj preto pokračujeme v zastrešení Slovnaft Cupu i v ďalšom ročníku. Máme interné merania z ktorých nám vyšlo, že investícia do spojenia našej značky s futbalovou súťažou za prvé dve sezóny, sa vyplatila, že Slovnaft Cup sa stal známy. A teraz prichádza etapa, kedy sa dá na už získaných pozíciách postaviť ďalší chod."

Blíži sa návštevnosť na pohárových zápasoch vašim predstavám?

"Nie všade, nie vždy. Angažovanosť fanúšikov v pozícii priamych divákov nie je úplne taká, ako sme si predstavovali, čo však nie je len záležitosť Slovanft Cupu, počet divákov na štadiónoch riešia kluby v lige, neraz aj v medzinárodných súťažiach. Ak vynechám finále, radi by sme dosiahli väčšie čísla v návštevnosti od 3. či 4. kola. Zmenou štruktúry pohára v prvých kolách sa urobil krok k priaznivcom a myslím si, že tí to správne pochopili, pretože ich prítomnosť na štadiónoch je očividne vyššia. V menších mestách žili ľudia so svojím mužstvo, prišli na zápas, aby videli meranie kvality s papierovým favoritom, pohár tak získal pre nich vyššiu atraktivitu, cenu."

Uvažovali ste ako partner súťaže nad tým, či stabilizovať finálový súboj na jedno miesto, ako majú Angličania londýnske Wembley, alebo pokračovať vo filozofii putovania posledného zápasu po celom Slovensku?

"Návštevnosti by nepochybne prospelo, ak by jeden z aktérov finále bol nielen v pozícii domáceho tímu, ale hral skutočne na svojom štadióne. Otázny samozrejme je postoj súpera, pretože dosiaľ na Slovensku rešpektujeme zásadnu neutrálneho ihriska na finále. Preto odpoveď na túto otázku ešte musíme zvážiť."

A dátum?

"Pre rozhodujúci zápas bolo dôležité nájsť vhodný termín vzhľadom na konkurenciu majstrovstiev sveta v hokeji. Našli sme taký, vrchol ročníka 2015/16 bude 30. apríla 2016. Vrátim sa ešte k predchádzajúcej otázke, až sa dobuduje sieť moderných štadiónov po celom území, bude možnosť výber finálového dejiska širší a to rovnako zvýši jeho atraktivitu."

Pri cenenej domácej pohárovej súťaži sú partnermi Slovanft a SFZ, prerástlo po štyroch rokoch manželstvo z rozumu v pevný vzťah?

"Spolupráca, z nášho pohľadu, funguje skutočne dobre. Máme základný zmluvný vzťah, keďže je naším spoločným cieľom zatraktívnenie súťaže, viac divákov na štadiónoch a oprávnený tlak na kvalitu pohárových zápasov, vychádzame si vzájomne aj nad rámec dohody. Vždy môže byť lepšie, no ako som povedal, ideme postupnými krokmi a čo je dôležité, spolu a dopredu."

Posledný víťaz domáceho pohára Trenčín získal prémiu 50 000 eur, zdolaný finalista Senica 20 000, zvažuje Slovnaft navýšenie bonusu pre najlepších?

"Je to jedna z možností, ako ešte viac zatraktívniť túto súťaž, za úvahu stojí aj stimulačný bonus pre jej účastníkov, nemusí to byť priamo finančná prémia. Ako ropná spoločnosť máme aj iné motivačné formy, napríklad zákaznícke karty. Riešime aj individuálne ceny pre najlepších, nových nápadov máme viac. Nemôžem však o nich v tejto chvíli hovoriť ešte konkrétne, ani o tom, že ich využijeme už v ročníku 2015/16."

Máte svojho favorita na víťaza Slovnaft Cupu 2015/16?

"Bude to účastník najvyššej ligovej súťaže, ale nemyslím si, že Trenčín trofej obháji..."