Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 20, 2012

Slovan i Senica túžia po postupe do semifinále Slovnaft Cupu

BRATISLAVA (SITA) - Pred stredajším odvetným zápasom štvrťfinále najvyššej pohárovej súťaže vo futbale

 
 
 
 

Zoznam semifinalistov v domácej pohárovej futbalovej súťaži s novým názvom Slovnaft Cup sa skompletizuje v stredu, keď je na programe odvetný duel štvrťfinále medzi obhajcom prvenstva ŠK Slovan Bratislava a FK Senica. Prvý duel na Záhorí sa skončil víťazstvom domácich 2:0, ktorí predviedli vynikajúci výkon a aj pred odvetou na Pasienkoch s úvodným výkopom o 17:30 sú odhodlaní opäť sa prezentovať v pozitívnom svetle. "Proti Slovanu sa nikdy nemôžete pokladať za favorita, aj keď máte v zálohe výsledok 2:0. My sme však pripravení zopakovať kvalitný výkon z prvého zápasu. Nemáme ružové okuliare a uvedomujeme si, že nás čaká náročná úloha. Každopádne však chceme postúpiť do semifinále," povedal pre agentúru SITA tréner Seničanov Stanislav Griga. Jeho zverenci nezvládli počas víkendu generálku na stredajšie stretnutie, keď prekvapujúco prehrali doma s Košičanmi 0:1. "Taký výkon, ako proti Košiciam, rozhodne nebude stačiť na Slovan. Nemyslím si však, že tento neúspešný výsledok zanechá negatívny vplyv na hráčoch. Zápasy nasledujú v rýchlom slede za sebou a nie je čas rozmýšľať o prehrách, je potrebné sústrediť sa na nasledujúci duel," prezradil čosi z mentálnej prípravy hráčov Griga a na záver sa vyjadril aj na margo zdravotného stavu svojho kádra: "Otázny je štart Martina Ďuricu, ten to skúsi v utorok na tréningu a podľa toho uvidíme, či dostane príležitosť. Ostatní hráči by mali byť v poriadku."

Problémy so zdravotným stavom mnohých svojich zverencov má však kouč Bratislavčanov Vladimír Weiss st. Otázny je štart reprezentačného stredopoliara Kamila Kopúnka, ktorý má podvrtnutý členok. Určite nenastúpi obranca Mário Pečalka, dlhodobo zranení sú Martin Dobrotka a Igor Žofčák. Pre seknutie v krížoch neabsolvoval sobotňajší duel proti Prešovu (2:0) Filip Šebo a zdravotné problémy má aj Lukáš Pauschek. "Viacero hráčov má zdravotné problémy, ale ja ich nebudem zverejňovať. Nastúpime jedenásti a určite sa nebudem vyhovárať na maródku. Som pri zemi, žiadne mužstvo nepodceňujem, ale ani nepreceňujem a zodpovedne sa pripravujem na všetkých súperov, či už je to Žilina, Senica, Prešov či Dunajská Streda. V každom prípade platí, že proti Senici chcem vyhrať a postúpiť do semifinále," povedal na utorňajšom brífingu s novinármi Vladimír Weiss st. "Určite treba od úvodných minút nastúpiť zodpovedne a koncentrovane, dať úvodný gól a potom žiadny neinkasovať. Musíme hrať rozumne, tento zápas bude prejavom hernej kvality i morálky mužstva. Navzájom sa oba tímy veľmi dobre poznajú a nemajú sa čím prekvapiť. Myslím si, že najúčinnejšia bude čo najjednoduchšia taktika, a takú zrejme zvolí aj Stanislav Griga," doplnil tréner úradujúceho slovenského šampióna i obhajcu celkového prvenstva v Slovnaft Cupe.

Zvyšní traja semifinalisti pohárovej súťaže sú známi už niekoľko mesiacov, ešte minulý rok si postup medzi najlepšie kvarteto zabezpečili MŠK Žilina, FK Dukla Banská Bystrica a FC ViOn Zlaté Moravce. Neskorší termín záverečných štvrťfinálových meraní síl medzi "belasými" a Seničanmi spôsobilo účinkovanie Slovana v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA. Úspešnejší z dvojice Senica - Slovan nastúpi v semifinále Slovnaft Cup-u proti FC ViOn Zlaté Moravce, druhú už známu dvojicu tvoria MŠK Žilina a FK Dukla Banská Bystrica (termíny: 17. apríla /prvé duely/, 24. apríla /odvety/). Finále domácej pohárovej futbalovej súťaže sa uskutoční v utorok 8. mája 2012 v Bardejove.