Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 29, 2016

Slovnaft cup 2016, finále: Trofej do Trenčína!

TRNAVA (SFZ/PETER ŠURIN) – Finálový zápas 47. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft cupu priniesol futbalový boj, z ktorého napokon vďaka gólovému záveru i kúsku šťastia vyťažil obhajca trofeje, AS Trenčín.

 
 
 
 
AS Trenčín - víťaz 47. ročníka Slovenského pohára Slovnaft cupu 2016. Trnava, 29. apríla 2016.

Začalo sa z ostra, za necelých šesťdesiat sekúnd zahrozil na jednej strane Vittek, na druhej Bero, ale bez koncovky. Bránu netrafil ani v 10. min z dobrej pozície Kubík a tak sa čakalo až do 14. min na prvú strelu medzi žrde, jej autorom bol Milinkovič, ale Šemrinec problémy nemal. Hral sa vyrovnaný zápas, so značním nasadením v súbojoch, Trenčania mali opticky o čosi viac z hry, ale dlho to bolo bez výraznejšie šance. Akoby sa diváci v sektore Slovana začali nudiť, v 26. min zahádtali Muchovu šestnástku petardami, ktoré zadymili priestor nad ihriskom, takže hlavný rozhodca Sedlák na päť minút prerušil zápas.

Pauza viac poškodila belasým, ktorí až príliš „vychladli“ a tak krátko po opätovnom spustení zápasu sa zrodila najväčšia príležitosť I. polčasu. Van Kessel uplatnil svoju rýchlosť proti Podanému, dokonale načasoval do nohy prihrávku Berovi, ktorý umiestňoval krížne po pravej ruke Muchu, trafil žrď... A o päť minút neskôr sa do dobrej palebnej pozície dostal Kleščík po odvrátenom rohu, jeho strela tesne minula bránu na spoluhráčov nahnevaného Muchu. Kritika zabrala, v poslednej desaťminútovke sa mohlo meniť skóre na opačnej strane. Lenže Zreľák vo dvoch dobre sa črtajúcich šanciach Šemrinca neprekvapil a v 40. min šla Salátova hlavička tesne vedľa.

Zato po obrátke sa predsa len začali napínať aj siete. Najprv Zreľák využil famóznu uličku od Kubíka, obišiel aj vybiehajúceho brankára a suverénne zasunul. Trenčania vypadli z rytmu, nervozita na ich kopačkách hatila presnosť prihrávok a tak prišiel zásah z lavičky: Ševela urobil dvojité striedanie, do hry sa dostal aj dlháň Maierhofer a práve Rakúšan v čase, keď sa zadalo, že beznádej AS vrcholí, dostal skvelú prihrávku od Madua, loptu si prvým dotykom pripravil a druhým napálil do siete. A kým sa slovanisti preberali zo šoku, Trenčania pokračovali v snažení. Pozornosť si vypýtal prakticky celý zápas málo viditeľný van Kessel: po rohovom kope a Kleščíkovom priťuknutím pretlačil loptu cez brankárove ruky do siete. A keď vsadili belasí na vabank a Mucha šiel do trenčianskej šestnástky v snahe vyrovnať, po strate lopty sa nestačil vrátiť do brány a trenčiansky Holanďan napálil loptu do opustenej siete...

Trenčín vyhral v tejto edícii pohára všetkých osem zápasov!

Slovan Bratislava – AS Trenčín 1:3 (0:0)

G: 53. Zreľák – 86. a 90+. van Kessel, 78. Maierhofer.
ŽK: Pliatsikas.
R: Sedlák – Vorel, Chládek – 8547 divákov.

Slovan: Mucha – Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Podaný – De Kamps, Scott (90+. Savičevič)– Milinkovič (84. Crnkič), Kubík, Zreľák – Vittek. Tréner N. Papavasiliou.

AS: Šemrinec – Šulek, Skovajsa, Kleščík, Madu – Koolwijk (89. Lawrence) – van Kessel, Rabiu, Bero, Kalu (66. Schet)– Guba (66. Maierhofer). Tréner M. Ševela.

Hlasy po zápase:

(do mikrofónu TV Dajto)

Nikodemos Papavasiliou (tréner Slovana): ”Samozrejme, že pociťujem veľké sklamanie, zápas sme mali dlho pod kontrolou. Chýbal nám druhý, poisťujúci gól, ten by výsledok naklonil v náš prospech. Ostáva nám ešte liga, v nej to nemáme vo vlastných rukách, ale každý zápas, ktorý ešte budeme hrať, chceme vyhrať.”

Martin Ševela (tréner AS): ”Futbalový zápas sa hrá minimálne 90 minút, to som hovoril hráčom aj cez polčasovú prestávku. Striedajúci hráči priniesli potrebné oživenie, Maierhofer vyrovnal. Nechceli sme predĺženie, nechceli sme rozstrel, preto som hnal mužstvo za druhým gólom, za víťazstvom. Šťastena sa k nám postavila čelom, kľúčová však bola tímovosť môjho mužstva.”