Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 29, 2011

Slovnaft Cup - 3. kolo: Do štvrťfinále postúpil aj Prešov

PREŠOV (SITA/denniksport.sk) - 1. FC Tatran Prešov (CL) - FK LAFC Lučenec (II.) 4:0 (2:0) - do štvrťfinále postúpil Prešov

 
 
 
 
Domáci Marián Adam (vľavo) a Tomáš Opiela (Lučenec) v 3. kolo Slovenského pohára - Slovnaft Cupu vo futbale medzi 1. FC Tatran Prešov a LAFC Lučenec. Prešov 28. september 2011.

V stredajšom zápase osemfinálového 3. kola Slovnaft Cupu vo futbale 2011/2012 zvíťazil Tatran Prešov nad LAFC Lučenec jednoznačne 4:0. Corgoňligista si poľahky zabezpečil postup do štvrťfinále a doplnil päticu účastníkov z najvyššej slovenskej súťaže, ktorí si zabezpečili účasť medzi najlepšou osmičkou už v utorok.

1. FC TATRAN PREŠOV - FK LAFC Lučenec 4:0 (2:0)

Góly: 22. Mariano Bernardo, 23. M. Adam, 63. Kolbas, 73. Žůrek

R: Valášek, 451 divákov

PREŠOV: J. Plánička – Kolbas, P. Petráš, Piter-Bučko, Krob – P. Lipták (46. P. Jacko) – Coimbra (63. P. Baláž), M. Adam, Pribula – Guba, Bernardo (67. Žůrek)

LUČENEC: Michalík – Gálik, Mižík, Daško, Szabó – P. Fieber ml. (59. M. Pyrka), Hanták, T. Opiela, M. Lukáč (53. Hloušek) – Szegedi, Ravas (74. Kulík)

Na Šariši sa o osude stretnutia rozhodlo v priebehu jednej minúty. V 22. min po rohu Bernardo zblízka hlavičkoval do siete. Ubehlo iba niekoľko sekúnd, keď domácim vyšiel rýchly protiútok, na konci ktorého osamotený Adam nezadržateľne skóroval. V ďalšom priebehu stáli za zmienku vyložené šance Coimbru i Adama, ktoré však domáci hráči zahodili. Lučenčania v prvom polčase prakticky neohrozili domácu bránu a problémom pre nich bolo dostať sa aspoň k blízkosti šestnástky. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. V pohodovom tempe pridali Prešovčania tretí gól, keď sa po hodine hry presadil Kolbas. V 67. min. hostia prvý raz vystrelili na domácu bránu, Hlouškovu strelu Plánička vyrazil. V 73. min. sa Žůrek vyhol ofsajdovej pasci a prikrášlil víťazstvo.

Štefan Tarkovič (tréner Prešova): "Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. Dokázali sme si vypracovať tlak i šance. Trochu ma mrzí ich realizácia. Po polčase sme sa snažili udržať tempo hry, no už sa nám to nepodarilo, aj vďaka striedaniam. Strelili sme síce ďalšie dva góly, no stretnutie sme už len kontrolovali."

Miroslav Kovanič (tréner Lučenca): "Prišli sme sem odohrať kvalitný zápas, chceli sme domácich potrápiť. V I. polčase nás Prešovčania zatlačili do defenzívy, z ktorej sme sa nevedeli vymaniť. Domáci hrali dobre nátlakovo, my sme mali len jednu pološancu. Inkasovali sme dva góly po našich chybách. Po prestávke sme sa trochu herne vyrovnali súperovi. Ten bol však lepší a zaslúžene zvíťazil."

Zápasy hrané 27.9.2011

FK Poprad - MŠK ŽILINA 0:0 / p.k. 3:4

Sokol Dolná Ždaňa - DUKLA BANSKÁ BYSTRICA 0:2 (0:0)

TJ Baník Ružiná - FK SENICA 0:3 (0:2)

MFK KOŠICE - FC Nitra 2:1 (1:0)

FC VION ZLATÉ MORAVCE - TJ Spartak Myjava 3:0 (1:0)