Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

October 5, 2011

Slovnaft Cup - 3. kolo: Trnava na pôde Nemšovej nezaváhala

NEMŠOVÁ (SITA/denniksport.sk) - FKS Nemšová - FC Spartak Trnava 0:2 (0:1) - do štvrťfinále postupujú bílí andelé

 
 
 
 

FKS Nemšová - FC SPARTAK TRNAVA 0:2 (0:1)

Góly: 19. Tomaček, 73. Gogolák

ŽK: Habánek, Kaščák, Kresánek, Kozic

R: Fajčík, 600 divákov

NEMŠOVÁ: Bobot – Schiszlen, Kresánek, Holiš, T. Beňo (63. A. Suchý) – Kopačka (78. Laco) – Ďuďák, Husár, P. Ďuriš, Červený – Fabuš (80. Kozic)

TRNAVA: Slovenčiak – Habánek, Koubský, Čvirik, Ľ. Hanzel – J. Petráš, Procházka, Kaščák, Vyskočil – Koro Kone (87. Oravec), Tomaček (65. Gogolák)

V Nemšovej bol futbalový sviatok, veď miestny treťoligista hostil corgoňligového lídra. Pre nie práve najlepšiu povesť trnavských fanúšikov boli v mestečku na Považí v pohotovosti vo zvýšenom počte aj policajné zložky. Priaznivcov Spartaka napokon dorazilo okolo stovky. Tí, čo prišli na štadión, si zaslúžia uznanie. Žiadny čo by i len náznak násilného či vulgárneho správania. Ich zbraňami boli slušnosť a korektnosť. Oči mnohých domácich priaznivcov smerovali do maličkej VIP lóže. Na metri štvorcovom tam totiž okrem iných sedeli aj traja velikáni najslávnejšej spartakovskej éry vyšperkovanej ziskom piatich majstrovských titulov – Jozef Adamec, Ladislav Kuna a Karol Dobiaš. Po poslednom hvizde mohli odchádzať zo štadióna spokojní s víťazstvom i postupom.

Hoci Trnavčania nastúpili tentoraz bez najskúsenejšieho hráča Miroslava Karhana, ktorý si plní reprezentačné povinnosti, a tiež i brankárskej jednotky Martina Rašku, ktorý sedel len na lavičke, postupovú úlohu hravo zvládli. Od úvodných minút pôsobili konsolidovanejšie a hralo sa plne v ich réžii. Spartak si už v prvej štyridsaťpäťminútovke vypracoval množstvo šancí, ale gólu sa dočkal až v 19. min, keď sa po centri Petráša sprava a Hanzelovom následnom priťuknutí presadil zblízka kanonier Tomaček. Trnava aj naďalej tvrdila muziku, no postupne spálili šance Koubský, Vyskočil a Koro Kone. Jedinú príležitosť domáceho tímu mal v poslednej minúte prvého polčasu po štandardke Holiš, ale jeho hlavička mierila tesne vedľa. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, postupovú istotu do tábora „bílých andelov“ priniesla 73. min, keď Procházka posunul loptu striedajúcemu Gogolákovi, ktorý s pomocou ľavej žrde upravil na konečných 2:0 pre hostí. Štyri minúty pred koncom sa – ako neraz v zápase – vyznamenal domáci gólman Bobot reflexívnym zákrokom po rezkej strele Kaščáka.

Stanislav Ďuriš (tréner Nemšovej): "My sme mohli v zápase len prekvapiť, veď sme hrali proti aktuálnemu lídrovi najvyššej súťaže. Moji zverenci síce siahli až na dno síl, ale ani tak sa nám to bohužiaľ napokon nepodarilo. Trnava má svoju kvalitu."

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Myslím si, že to bol kvalitný zápas, v ktorom sme si vypracovali množstvo šancí, dokonca dosť ,góloviek´, takže sme mohli napokon zvíťaziť aj výraznejším rozdielom. Cením si fakt, že sme počas zápasu nepripustili žiadne komplikácie a nedovolili sme domácim znížiť a zdramatizovať zápas. Jediným negatívom bol počet nepremenených šancí."

Ladislav Tomaček (útočník Trnavy): "Prvá desaťminútovka bola troška rozháraná, potom sme však už prebrali iniciatívu. Vedúci gól možno však označiť aj ako náhodný, lebo lopta sa ku mne len odrazila. Našťastie som ju posunul do siete. S výnimkou šance v poslednej minúte prvého polčasu sme domácich do ničoho nepustili. Aj po prestávke sme mali mnoho šancí a postup sme ešte podčiarkli druhým gólom."

Výsledky ostatných stretnutí 3. kola Slovnaft Cupu si môžete prečítať tu