Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

September 27, 2011

Slovnaft Cup - 3. kolo: Žilina mala v Poprade na mále

BRATISLAVA (SITA/weby klubov/denniksport.sk) - Poprad - Žilina 0:0 / pk 3:4, Dolná Ždaňa - Banská Bystrica 0:2, Ružiná - Senica 0:3, Košice - Nitra 2:1, Zlaté Moravce - Myjava 3:0

R: Jaška, 1780 divákov

POPRAD: Vernarský (46. Huszarik) - Rams, Kočiš, Pitoňák, Compeľ, Tropp, Ondruš, Michlík (65. Rusnák), Dulovič, Bendík, Kubus

ŽILINA: Krnáč - Mabouka, Kerla, Ondráš, Gergel -  Angelovič, Štrba (61. Zošák) - Barčík, Žilák (56. Deza), Pich -  Majtán (70. Mráz)

Už v 2. min domáci Kubus vnikol do šestnástky, no brankár hostí jeho nepríjemnú strelu zneškodnil. V 10. min po chybe domáceho zadáka Ondruša musel proti Barčíkovi zasahovať gólman Popradu. Najväčšiu šancu prvého polčasu mali hostia v 24. min, keď Pich vysunul Majtána a domáci Pitoňák hasil na bránkovej čiare. Vzápätí po rohu Štrba hlavičkoval tesne nad domácu svätyňu. Aj po zmene strán boli Popradčania favoritovi viac ako vyrovnaným súperom. V 54. min sa v najväčšej príležitosti celého zápasu ocitol domáci Michlík, keď po kombinačnej akcii Ramsa s Kočišom zlyhal v tutovke. V 79. min podnikli Žilinčania sľubný brejk, ale bez finálnej koncovky. V záverečných minútach si domáci za bojovný výkon zaslúžili aplauz zaplnených tribún, ale v jedenástkovom rozstrele mali viac šťastia favorizovaní hostia.

Vladimír Lajčák (tréner Popradu): "So špičkovým mužstvom Corgoň ligy sme odohrali dôstojný zápas. Vychádzali sme z pozornej defenzívy do protiútokov, stretnutie sa nám vydarilo. Vytvorili sme si dve čisté šance, teší ma, že prišlo toľko divákov."

Ľubomír Nosický (tréner Žiliny): "Domáci sa na nás veľmi dobre pripravili. Videli sme zaujímavý a dramatický duel až do posledných minút, vyhrať mohli oba tímy. V závere Popradu odchádzali sily, my sme mali viac z hry. Nakoniec sme radi za postup."

Sokol Dolná Ždaňa - DUKLA BANSKÁ BYSTRICA 0:2 (0:0)

Góly: 51. Laksík, 67. Rejdovian

ŽK: 55. Vajda

R: Vlk, 1469 divákov

DOLNÁ ŽDAŇA: Gramblička - Krivjančin (62. Cimerman), Kamas, Sekereš, Orolín, Ondrejka, Pinka, Zvara (58. Páleník), Sepeši, Líška, Sojka

BANSKÁ BYSTRICA: Belic - Turňa, Hlinka, Chupáč (30. Prekop), Vajda - Ľupták, Bažík, Johancsik, M. Pančík - Laksík (70. Faško), Jakubko (30. Rejdovian)

Treťoligová Dolná Ždaňa hneď z úvodu stretnutia ukázala, prečo na jej pôde začiatkom mesiaca Ružomberok prehral. Prvých pätnásť minút Duklu do výraznejšej šance zverenci Jozefa Moresa nepustili. V desiatej minúte dokonca mohli červeno-bieli ďakovať Belicovi v bráne, keď si musel sám poradiť s domácim Jánom Pinkom. V 16. minúte mohol po Pančíkovej strele hlavou usmerniť gól za Grambličku Jakubko, ale mieril len vedľa brány domáceho tímu. Ten na tribúnach a okolo ihriska povzbudzovalo neuveriteľných, takmer 1,5 tisíca fanúšikov, medzi ktorými sa však nestratili ani fans FK Dukla. Aj tí sa ale museli v prvom polčase prizerať výraznej snahe domách. V 27. minúte mohol Belica prekonať Pavol Orolín, ktorému dobre nahral Zdenko Kamas, ale gólman Dukly mal všetko pod kontrolou. Nevýrazný prejav Dukly prinútil Štefana Zaťka už v 30. minúte k dvojitému striedaniu, ale ani to zmenu ešte v prvom dejstve neprinieslo.

Druhý polčas už znamenal výrazný zvrat. Červeno-bieli od začiatku zatlačili a v 52. minúte Jakubko dokázal prejsť cez brániaceho hráča domáceho Sokola, prihral Laksíkovi, a ten otvoril skóre zápasu. Najtvorivejším mužom zápasu bol jednoznačne skúsený útočník Dukly Martin Jakubko, ktorý v 64. minúte do útoku vysunul Ľuptáka, ale až ďalšia jeho akcia, na ktorej konci bol pre zmenu Rejdovian, skončila ďalším gólom. Ten padol v 68. minúte a Dukla sa už potom snažila kontrolovať hru. O necelých desať minút prišla opäť zaujímavá akcia z dielne Martina Jakubka, lenže tentokrát Michal Faško mieril len vedľa bránky Jaroslava Grambličku. V závere ešte svoj výjazd oslávili prítomní fanúšikovia Dukly dymovnicami, kvôli čomu sa stretnutie na krátku chvíľu prerušilo, ale rozhodca Mário Vlk nemal väčšie starosti a zápas sa mohol na radosť spomenutých fanúšikov skončiť jasnou výhrou Banskobystričanov. Čo sa Ružomberku nepodarilo, červeno-bieli nakoniec zvládli a predstavia sa tak v pohárovej súťaži medzi najlepšou osmičkou.

Jozef Móres (tréner Dolnej Ždane): "Chceli sme odohrať dobrý zápas, byť dôstojným súperom Dukly. V prvom polčase sme mali dve - tri šance, z ktorých mal padnúť aspoň jeden gól. Malo by to iný náboj, iné emócie, chytili by sa ľudia, aj keď boli výborní. Jediná vec, ktorá ma mrzí, je naša gólová efektivita. Zápas mal všetko, čo mal mať."

Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): "Znova sme sa vytrápili, ale tento zápas bol najmä o postupe a ten sa nám podaril. Viac by ma tešil, keby sme podali lepší výkon v prvom polčase. Po ňom sme sa snažili mužstvo upokojiť, aby začalo hrať v pohybe a agresívnejšie. V určitých fázach sa nám to podarilo."

TJ Baník Ružiná - FK SENICA 0:3 (0:2)

Góly: 21. Hošek, 33. P. Pavlík, 55. Jaroslav Diviš

ŽK: 44.Líška, 56. Kamendy (obaja Ružiná)

R: Smolák, 1100 divákov

RUŽINÁ: Ján Mucha st. - Balaško, Caban, Krško, Ferenc, Kurák, Chromek, Líška, Kamendy (86. Paľaga), Vaculčiak (46. Máč), Strelka (46. Boháčik)

SENICA: Bolek - Gorosito, Pavlík, Gajdošík, Leal - Kóňa, Strnad (61. Wijlaars) - Diviš, Piroska (61. Valenta), Ďurica - Hošek (64. Kalabiška)

Senica od úvodných chvíľ jasne dominovala. V prvom dejstve si vypracovávala jednu šancu za druhou. Už v 3. min sa ocitol v dobrej pozícii Hošek, ale nedal. Neprešlo ani 60 sekúnd a po Divišovom pokuse sa roztriaslo brvno domácej brány. O pár minút neskôr mieril Piroska zo štandarky tesne vedľa. V 19. min napálil Diviš opäť iba do konštrukcie brány. Prvý gól stretnutia priniesla 20. min. Piroska centroval a Hošek rozvlnil sieť - 0:1. Domáci ešte ani nestihli stráviť gólový direkt a inkasovali znova. Tentokrát vzal na svoje ramená rolu nahrávača Strnad, koncovku zasa zvládol perfektným spôsobom Pavlík - 0:2. V ďalšom priebehu úvodného dejstva sa dostal do šance aj Piroska. Aktuálny nominant do reprezentácie ale ideálny okamih na zakončenie preváhal - defenzíva Baníka jeho pokus zblokovala. Po prvom polčase vyhrávala Senica 2:0.

Po zmene strán sa konečne dočkal aj strelec žrdí Diviš. Prebúdzajúci sa forvard prijal kvalitnú Piroskovu prihrávku a voľný pred bránou upratal nekompromisnou strelou pod brvno loptu do siete po tretíkrát. V ďalších minútach duelu Záhoráci kontrolovali priebeh zápasu. Domáci sa dostali do šance až v nadstavenom čase, Znudeného Boleka zamestnal Chroma, ale senický gólman si s jeho pokusom poradil.

Karol Praženica (tréner Ružinej): "Súper vyhral úplne zaslúžene. Bolo vidno, že je to vicemajster. Senica nič nenechala na náhodu, hrala v najsilnejšom zložení. My sa s nimi nemôžeme porovnávať. Chceli sme uhrať čo najlepší výsledok."

Stanislav Griga (tréner Senice): "V predchádzajúcom kole v Považskej Bystrici sme začali zle, ale hráči sa z toho poučili a teraz pristúpili k zápasu zodpovedne. Upokojil nás prvý gól, po ktorom sme dali druhý zlepený a už sme kontrolovali hru. Ružiná bola nepríjemný súper a mala svoju kvalitu. V druhom polčase sa mi nepáčilo, že sa hralo viac na našej polovici, ale súpera sme nepustili do gólového zakončenia."

MFK KOŠICE - FC Nitra 2:1 (1:0)

Góly: 12. Pačinda (11m), 88. Čirik (vlastný) - 63. R. Sloboda

ŽK: K. Kuzma – M. Gajdošík, Harbuľák, Zelenický, R. Sloboda

R: Pavlík, 540 divákov

KOŠICE: Lopez – Mik. Tóth, Kavka, Dobias, Čonka – Pačinda (59. Isola), Šinglár, K. Kuzma, Viazanko – Diaby, Škutka (69. Škutka)

NITRA: Chudý – Zelenický (54. Šimonek), Harbuľák (46. Kolár), Mar. Tóth, Čirik – Držík, V. Gajdoš – R. Sloboda, Hodúr, M. Gajdošík (46. Kolmokov) – Rák

V 12. min Gajdošík fauloval v šestnástke Diabyho a nariadenú jedenástku Pačinda premenil. Ubehlo iba sedem minút, keď Harbuľák fauloval Škutku a loptu si na biely bod postavil tentoraz Škutka, no laxne zahranú jedenástku Chudý chytil. V ďalšom priebehu hry zahadzovali Košičania jednu vyloženú šancu za druhou. Viazanko mal dve tutovky, pri ktorých sa zaskvel Chudý, Pačindovu jedovku gólman chytil na dvakrát a Diaby z dobrej pozície pálil nad. Po zahodených šanciach nasledoval trest. V 62. min zazmätkoval pri vysokom centri brankár Lopez a dovtedy neviditeľní Nitrania prvou strelou na bránu vyrovnali. Chlieb sa lámal na konci stretnutia. Hosťujúci obranca Čirik si pri dlhej lopte nerozumel s brankárom Chudým a z hranice šestnástky mu dal nešikovnú malú domov do protipohybu, ktorú nitriansky gólman napriek šprintu už nezachytil. V nadstavenom čase hosťujúci Gajdoš trafil z priameho kopu do brvna.

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "S výkonom mužstva najmä prvom polčase som veľmi spokojný. Mal som pocit, že sme na hodovom zápase, keď minútu po minúte sme si vytvárali šance. V duchu som si vravel, že sa nám ich zahadzovanie vypomstí. Inkasovali sme gól po chybe brankára. Nakoniec rozhodla neuveriteľná vec, keď si súper strelil vlastný gól."

Cyril Stachura (tréner Nitry): "Z našej strany nie je absolútne čo hodnotiť. Vyústením nášho zlého výkonu bol vlastný gól. Som veľmi sklamaný. Naši hráči sa zrejme nemohli pozerať na domácu nemohúcnosť pri zakončení, tak si strelili zaslúžený vlastný gól..."

FC VION ZLATÉ MORAVCE - TJ Spartak Myjava 3:0 (1:0)

Góly: 45. Paur, 78. Pavlovič (11m), 88. Hodek

ŽK: Kvasnica, Ulrich, P. Farkaš, Pavlenda, Neoveský, Fadhli

R: Trutz, 686 divákov

ZLATÉ MORAVCE: Kuciak – Pavlenda, Janečka, P. Farkaš, Chren – Candrák (73. Hruška), Paur (66. Pavlovič), Babic (83. Fadhli), Orávik – Brčák, Hodek

MYJAVA: Solnička – Kvasnica, Častulín, Černáček, Mišura (53. Duga) – L. Bruško – Manák, Dian (60. Neoveský), Straka, Sabo (68. Sládek) – Ulrich

Mužstvá nastúpili s viacerými zmenami v zostave. ViOn od úvodných minút hral kombinačne, tlačil sa pred bránu a vytváral si strelecké príležitosti. Chren zvnútra šestnástky nenamieril medzi žrde, Brčákov pokus zastavil Mišura a po rohu Orávika nepríjemne hlavičkoval Farkaš, ale Solnička vytiahol pohotový zákrok. Myjava sa dostávala pred Kuciaka sporadicky. Strely Straku a Ulricha k ľavej žrdi vyrazil zlatomoravecký brankár na roh. V prvej minúte nadstaveného času tvrdá strela Paura aj s pomocou teču Černáčka skončila v sieti – 1:0. V 49. min prenikol Orávik a prudký center hlavičkoval Brčák nad bránu. Na druhej strane si robil priestor na zakončenie Manák, v poslednej chvíli sa do strely vložil Janečka. V 74. min po rohu Hrušku opečiatkoval Farkaš ľavú žrď. Myjava sa snažila vyrovnať po rýchlych brejkoch. Výbornú príležitosti spálil Neoveský, ktorý netrafil odkrytú bránu. ViOn potvrdil vedenie v 78. min, keď Pavlovič s istotou premenil pokutový kop – 2:0. Zlaté Moravce pridali tretí gól Hodekom a poradili si s nepríjemným súperom.

Juraj Jarábek (Zlaté Moravce): "Vedeli sme, že nás čaká náročný zápas. Myjava dobre bráni, čo aj potvrdila. V prvom polčase sme si vytvorili viaceré strelecké príležitosti, ale v koncovke sme sa presadili až v nadstavenom čase. Po zmene strán sme sa prezentovali nátlakovým futbalom. Chlapcom ďakujem za predvedený výkon."

Ladislav Hudec (Myjava): "Máme nahustený program, preto sme urobili niektoré zmeny v zostave. Snažili sme sa udržať nerozhodný výsledok čo najdlhšie. Škoda nešťastného gólu na konci polčasu. Po zmene strán sme sa dostali do šancí, ale nepremenili sme ich. Dvakrát sme inkasovali pred koncom zápasu. Prehra mrzí, gratulujem súperovi k postupu."