Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 28, 2016

Slovnaft Cup, 4. kolo : Nové Mesto trápilo Trnavu iba polčas

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM (SFZ/BRANISLAV BRENKUS) - Siedmy tím druhej najvyšsej slovenskej súťaže AFC Nové Mesto nad Váhom bol prvoligovému Spartaku Trnava vyrovnaným partnerom iba v prvej štyridsaťpaťminútovke, ktorá sa skončila bez gólov.

 
 
 
 
Trnavčan Boris Bališ (vpravo) v súboji s Máriom Lopušanom v zápase 4. kola Slovnaft cupu 2016/17 AFC Nové Mesto nad Váhom - Spartak Trnava (0:3). Nové Mesto nad Váhom, 28. septembra 2016

Potom sa prejavila lepšia kondícia zverencov Miroslava Karhana a favorit zaslúžene postúpil do ďalšieho kola.

Prejavil sa ako odborník. "Kým vládali, bolo to dobré," takto totiž zhodnotil súboj domáceho tímu s favoritom zápasu jeden z fanúšikov Nového Mesta nad Váhom. Tých sa zišlo na zápase 4. kola Slovnaft Cupu 753, pričom z Trnavy dorazila skupinka asi 150 priaznivcov Spartaka. Kto však čakal z ich strany búrlivú atmosféru, musel byť sklamaný.

Ich typické povzbudzovanie "Trnava do teho" bolo počuť z ich sektoru iba v 70. minúte. A možno aj preto sa futbalisti Spartaka v prvom polčase so svojím súperom trápili. Mali síce viac z hry a aj jednu obrovskú šancu, ktorú v 10. min nepremenil Tambe, ale domáci statočne odolávali. V 23. min dokonca mohlo udrieť na druhej strane, domáci Martin Šebek skvele uvoľnil svojho menovca Lukáša, ktorý sa technickým lobom pokúšal prekonať hosťujúceho brankára. Na jeho smolu však na jeho "padáčik" Strapek dočiahol a prekazil tým domácim radosť. Hosťujúci brankár sa perfektným zákrokom prezentoval aj v 41. min, keď reflexívne vyrazil gólovú strelu Rapavého. Kto vie, ako by sa zápas vyvíjal, keby aspoň jedna z týchto šancí skončila gólom.

V II. polčase predsa len zverenci Miroslava Karhana po dohovore v kabíne pridali a úspech sa dostavil už čoskoro. V 49. minúte Greššák z priameho kopu síce iba opečiatkoval žrď Belicovej brány, ale odrazenú loptu poslal pohotovo do siete Bališ. O dvanásť minut neskor to už bolo 0:2, keď Spartak predviedol najkrajšiu akciu zápasu. To sa lopta po osi Bališ - Čogley - Tambe ocitla na hlave posledne menovaného a ten s prehľadom prekonal bezmocného Belica. To už mala Trnava hru úplne pod kontrolou a v 67. min udrela tretíkrát. Pekným centrom sa predviedol striedajúci Košťal, ktorý našiel hlavu Slobodu a ten definitívne dorazil domáci tím. Ten napriek snahe už nenašiel sily zdramatizovať stretnutie a tak si Spartak s prehľadom ukontroloval postup do ďalšieho kola. Domáci fanúšikovia napriek tomu odmenili hráčov potleskom a ani trojgólová prehra ich neodradila od toho, aby v priľahlom bufete pri pive a chutných klobáskach dlho do večera rozoberali zápas. Ten v útrobách štadióna zhodnotil aj tréner Spartaka. "Kým domáci vládali, boli nebezpeční a po našich chybách si vytvorili aj šance. Potom však fyzicky odpadli a my sme tak splnili cieľ, s ktorým sme do Nového Mesta prišli a tým bol postup," skonštatoval Karhan.

AFC Nové Mesto nad Váhom - Spartak Trnava 0:3 (0:0)

G: 49. Bališ, 62. Tambe, 67. Sloboda
ŽK: M. Šebek, L. Šebek - Košťál

AFC: Belic - Lopušan (81. Bošanský) , Šupka, Múdry, Jurica - Rapavý (67. Jastrab) ,Živčic, Vlado, Kurtin (67. Mikuš) - M. Šebek, L. Šebek

Spartak: Strapák - Čogley, Hladík, Greššák, Mikovič - Bališ (67. Košťál), Sloboda 77. Bango), Mihálik, Jirka - Bello - Tambe (71. Dubec)