Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 15, 2013

Slovnaft Cup: Dobrivoj Rusov vychytal v sobotu čisté konto, zajtra chce zabojovať o finále

TRNAVA (SFZ) - Brankár Spartaka Trnava Dobrivoj Rusov pred odvetným zápasom semifinále Slovnaft Cupu - "Prioritou zostáva najvyššia domáca súťaž. Nič to však nemení na tom, že v pohári chceme do finále"

 
 
 
 
Dobrivoj Rusov po zápase 26. kola Corgoň ligy Spartak Trnava - Slovan Bratislava (0:0). 13. apríl 2013, Trnava.

Spartak Trnava bojuje na dvoch frontoch, ale méty sú rozdielne. V domácom pohári siaha na tie najvyššie, v ligovej súťaži zvádza súboje o záchranu. V sobotu privítali „bílí andeli“ na domácom trávniku v derby aktuálneho lídra tabuľky Slovan Bratislava. V takticky vedenom zápase boli bližšie k víťazstvu hostia. V 66. minúte fauloval domáci Janečka v pokutovom území prenikajúceho Grendela a pískala sa penalta. Loptu si vzal Lester Peltier, ale hlavným hrdinom soboty bol domáci brankár Dobrivoj Rusov. Vďaka nemu zostalo skóre nezmenené a domáci dotiahli zápas do remízového konca 0:0. „Bez diskusií, čistá penalta. Pôvodne som chcel ísť doprava, pozrel som sa však na lavičku a tá mi dávala jasný signál – treba sa vrhnúť vľavo. Poslúchol som a urobil som dobre,“ komentoval po zápase Dobrivoj Rusov. 

Remíza so Slovanom mala preňho dvojakú príchuť. Na jednej strane čisté konto a chytená penalta, na druhej iba bod z domáceho prostredia. Vzhľadom k postaveniu v tabuľke nie veľa. „Spoluhráči v poli odmakali zápas. Až na jeden center a penaltový prienik Grendela súpera prakticky do ničoho nepustili. Každý brankár sa teší ak podrží mužstvo, dnes sa mi to podarilo, teším sa. Samozrejme, pohľad na tabuľku neteší. Naše úlohy zostávajú nevyriešené,“ hovoril po zápase v mix-zóne Dobrivoj Rusov.

Na Spartakovcov čaká už zajtra príjemnejšia „šichta“. V Slovnaft Cupe sa zverenci trénera Petra Zelenského prebojovali až do semifinále a v prvom z dvojice súbojov proti MŠK Žilina vybojovali na štadióne pod Dubňom prijateľnú prehru 2:3. Najmä gól Kaščáka v závere zápasu za stavu 1:3 z pohľadu spartakovcov, môže v konečnom účtovaní zavážiť. „Dva góly z ihriska súpera sa v pohárovej matematike počítajú, prehra o gól je dobrý výsledok. Doma treba Žilinu poraziť. Verím, že do finále Slovnaft Cupu postúpime my. S vlastným výkonom v Žiline som však nebol veľmi spokojný, pri treťom góle som mal situáciu riešiť iným spôsobom,“ priznal kriticky brankár Spartaka.

Zajtrajší pohárový zápas Trnavy so Žilinou by sme mohli tiež nazvať „bitkou“ o pohárovú Európu. Vzhľadom k postaveniu bratislavského Slovana v corgoňligovej tabuľke a výsledku prvého semifinálového zápasu v Košiciach (3:0), si s najväčšou pravdepodobnosťou postupujúci semifinalista zo zápasu v Trnave okrem postupu do finále Slovnaft Cupu, vybojuje aj účasť v predkolách Európskej ligy. „Proti Žiline cítime šancu na postup a pobijeme sa o pohárové finále,"dodal na záver Dobrivoj Rusov.