Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 16, 2013

Slovnaft Cup: Erik Grendel nepochybuje o postupe do finále

BRATISLAVA (SFZ) - Stredopoliar Slovana Bratislava Erik Grendel pred odvetným zápasom semifinále Slovnaft Cupu - "Umnou hrou doviesť zápas k postupu do finále "

 
 
 
 
Erik Grendel po zápase 26. kola Corgoň ligy Spartak Trnava - Slovan Bratislava (0:0). 13. apríl 2013, Trnava.

Bratislavský Slovan je napriek remíze v poslednom ligovom vystúpení v Trnave neohrozeným lídrom Corgoň ligovej tabuľky. Po suverénnom vstupe do jarnej časti v podobe troch víťazstiev, prišla síce séria troch remíz na pôde Košíc, doma so Žilinou a naposledy v Trnave. Zverenci Samuela Slováka odchádzali v sobotu z trnavského štadióna rozladení a nespokojní. „Sme v Slovane a tu sa rátajú iba víťazstvá. Remizovali sme tretí raz za sebou, spokojní byť teda nemôžeme. Treba sa nad tým zamyslieť a vstúpiť do seba. Už v utorok nás čaká odveta semifinále pohára, kde treba potvrdiť postup a v najbližšom ligovom kole doma proti Myjave vybojovať konečne víťazstvo,“ povedal po zápase na štadióne Antona Malatinského Erik Grendel.

Práve jeho útočný prienik do šestnástky súpera znamenal faul obrancu Spartaka a následne mal Slovan výhodu pokutového kopu. „Penalta bola jasná, sám Marek Janečka potvrdil, že tam bol kontakt.“ V zostave Slovana zostali na lavičke náhradníkov borci ako Seydouba Soumah, či Filip Hlohovský. „Konkurencia v zálohe je veľká a o tom to je. Slovan musí byť najlepší a musí mať tých najlepších hráčov. Štrnásť – pätnásť hráčov musí byť konkurencieschopných. O to viac si cením, že môžem byť súčasťou tohto mužstva,“ zhodnotil stredopoliar Erik Grendel.

Slovan Bratislava si vytvoril pred dnešnou odvetou semifinále Slovnaft Cupu výbornú pozíciu trojgólovým víťazstvom v Čermeli. Góly padali až v druhom polčase, postupne sa presadili v 43. minúte Milinkovič, v 73. minúte premenil pokutový kop Halenár a skóre uzavrel v poslednej minúte Grendel: „Umnou hrou treba v odvete ustrážiť výsledok a kontrolovať priebeh hry. Verím, že potom je naša cesta do Ružomberka do finále vydláždená“. Oveľa dramatickejší príbeh v otázke rozuzlenia hádanky o aktéroch finále by mal ponúknuť súboj konkurentov v Trnave. Koho z dvojice Trnava – Žilina by uvítal Grendel vo finále? „Tam si už nenavyberáte. Vo finále by mali byť tie najlepšie mužstvá a ja verím, že tak aj bude,“ dodal na záver Erik Grendel.