Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 28, 2016

Slovnaft Cup: FC Nový Život - historický úspech nováčika z 5. ligy

NOVÝ ŽIVOT (SFZ/PETER ZEMAN) - Účastník 5. ligy JUH ZsFZ sa prebojoval v premiérovom vystúpení v Slovnaft Cupe až do 4. kola. Zápas s MFK Zemplín Michalovce bol pre domácich najväčším úspechom v histórii klubu.

 
 
 
 
Spoločná snímka aktérov zápasu 4. kola Slovnaft Cupu 2016/17 FC Nový Život - MFK Zemplín Michalovce (0:3). Nový Život, 27. septembra 2016.

Dvojtisícová obec v okrese Dunajská Streda zažila včera futbalový sviatok. Prvýkrát v histórii odohrali jej futbalisti majstrovský zápas s účastníkom najvyššej domácej súťaže. FC Nový Život nastúpil proti MFK Zemplín Michalovce. 

"Prvýkrát sme mužstvo prihlásili do Slovnaft Cupu a na začiatku to bola len túžba okúsiť niečo nové, nepoznané. Nik nečakal, že by sme sa mohli prebojovať až sem, do 4. kola a zmerať si sily s Michalovcami. Chlapci za výkony v troch predošlých kolách a ľudia v klube si za všetko, čo urobili z lásky k futbalu a klubu tento zápas zaslúžili," povedal hrdo po zápase prezident FC Nový Život Tibor Lelkeš.

Účastník 5. ligy JUH ZsFZ zdolal v 1. kole štvrtoligový ŠK Svätý Peter vysoko 7:1, v 2. kole treťoligový FC Malacky 9:1 a v 3. kole TJ Slavoj Boleráz 3:0. FC Nový Život tak dokráčal do spoločnosti 32 tímov z 205 prihlásených v tomto ročníku Slovnaft Cupu. "Všetci to vnímame ako úspech a nič na tom nemení ani dnešná prehra s Michalovcami. Ja som v pozícii trénera MŠK Kráľová pri Senci zažil pred dvomi rokmi podobný duel s MŠK Žilina, som rád, že niečo podobné sa podarilo aj tu. Máme svoje ambície, sme na čele piatej ligy, chceme vyššie. Slovnaft Cup bol len spestrením, sami vidíte, koľko radosti nám priniesol," komentoval účinkovanie svojich zverencov kouč FC Nový Život Vladimír Bertok.

Domáci si svoj vytúžený zápas zaslúžili a vytvorili búrlivú atmosféru, ktorú si pochvaľovali aj hráči a tréner súpera. Ľudia za zábradlím lemovali celú hraciu plochu a na tribúne hnal domácich dopredu "Manolo" s bubnom v kotli domácich fanúšikov. "My sme na takúto kulisu zvyknutí. Pravidelne nás chodia povzbudzovať, tu žijú futbalom všetci," povedal na margo skvelej kulisy kapitán domácich Tibor Skuby. "Hrám tu futbal trinásť rokov, pre nás je to veľký deň. Som rád, že si môžem povedať, že som si raz zahral proti hráčovi, akým je Igor Žofčák. Súper bol lepší a keby sa do toho opreli lepšie, mohli nám dať aj viac gólov. My sme túžili po jednom, žiaľ, nebolo nám dopriate. Na ihrisku sme odovzdali všetky sily, na viac to dnes nestačilo."

Domáci sa nemajú za čo hanbiť. Naopak, zvládli to na výbornú. Na ihrisku, aj mimo neho. Kto včera zavítal do Nového Života, môže tieto slová potvrdiť. Napriek prehre, uznanie a potlesk patril právom aj domácim.

FC Nový Život - MFK Zemplín Michalovce 0:3 (0:2)

Góly: 30. Kushta, 37. Koscelník, 57. E. Mensah
ŽK: G. Skuby - Sipľak
R: Ihring, 980 divákov

NOVÝ ŽIVOT: Harag - Író, Marič, Kalmár (46. G. Skuby), Kuczman, T. Skuby (78. A. Mészáros), Šporánek, Barčák, Matuška, Z. Németh, Paštrňák (90. Havlík)

MICHALOVCE: Macej - Žofčák, Turik (60. Grič), Sipľak, Mensah, Kunca, Podhorin, Koscelnik, Sedlák (71. S. Danko), Kushta (56. Bellás), Lazarus