Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 24, 2013

Slovnaft Cup: Martin Dúbravka - "Postupom do finále sme si čiastočne napravili reputáciu"

BRATISLAVA (SFZ) - Martin Dúbravka pred finále Slovnaft Cupu 2013: "Žiadne uspokojenie, treba ísť za svojim cieľom “

 
 
 
 
Sprava: Martin Dúbravka - brankár hráč Žiliny a Ivan Schranz hráč Trnavy a Jozef Piaček hráč Žiliny v súboji o loptu počas semifinále Slovnaft Cupu  medzi FC Spartak Trnava a MŠK Žilina. Trnava, 16. apríl 2013.

Žilinčania vstupovali do tohtoročnej edície Slovnaft Cupu ako obhajcovia triumfu. V druhom kole vyradili TJ Baník Ružiná po výsledku 2:0, v treťom kole AS Trenčín 2:1 a keď vyhrali v prvom štvrťfinále v Senici 2:1, zdalo sa, že postup nemôže „Šošonom“ uniknúť. Ale mohlo. Seničania nezložili zbrane a vyhrali v Žiline rovnakým rozdielom. Postup vychytal v penaltovej lotérii gólman MŠK Martin Dúbravka. Smerom k štvrťfinále a k následnému semifinálovému dvojzápasu s Trnavou hovorí – „Ťažko porovnávať tieto zápasy. V oboch sme mali určité komplikácie, ale z oboch sme vyšli ako víťazi. Odvetný zápas v Trnave sme brali ako bitku o európske poháre. Uspeli sme a zrejme si aj v tejto sezóne vybojujeme účasť v pohárovej Európe, no to neznamená, že by sme sa mali uspokojiť. Pred nami je finále, treba ísť za cieľom až do konca,“ hovorí smerom k finálovému zápasu brankár Žiliny.

Martin Dúbravka najmä v úvode sezóny futbalovo trpel. Z druhej strany ihriska sa bezmocne prizeral, ako jeho spoluhráči zahadzujú v ligových zápasoch jednu šancu za druhou. Nie a nie sa trafiť. Séria trvala viac ako päťsto minút. Pod Dubňom niečo nepoznané. „Mužstvo bolo v kŕči. Naša hra nebola tak zlá, vedeli sme sa dostať do šancí, ale chýbali góly. Stratili sme veľa bodov, preto sme sa sústredili na Slovnaft Cup. Postupom do finále sme si čiastočne napravili reputáciu a verím, že sme nepovedali posledné slovo. Do Ružomberka pôjdeme s cieľom obhájiť triumf,“ hovorí bývalý mládežnícky reprezentant výberov do 19 a 21 rokov.

Súperom bude v Ružomberku Slovan. Mužstvá sa dokonale poznajú, nemajú sa čím prekvapiť. Žilinčania cítia po zlepšených výkonoch v poslednom období šancu na úspech. „Slovan je síce líder tabuľky, ale v pohári to nemusí byť rozhodujúce. Nakoniec, ani v poslednom vzájomnom zápase na Pasienkoch sme neťahali za kratší koniec. V závere sme mali dokonca bližšie k víťazstvu. Možno verejnosť bude viac favorizovať Slovan. Ja by som to nerobil.“

Martin Dúbravka už vie ako chutí finále proti Slovanu. Pred dvomi rokmi čelil „nájazdom“ Filipa Šeba a spol. 120 minút. Po predĺžení však zvládli lepšie penalty „belasí“. „Pamätám si na zápas veľmi dobre. Postavil som sa do brány prvý raz po zranení. V Banskej Bystrici sme boli po zápase smutní. Jedna penalta nás delila od premiérového triumfu v domácom pohári. Jednoducho smola. Verím, že tá si už vybrala svoje a v Ružomberku sa k nám prikloní šťastena,“ hovorí smerom k finálovej odvete Martin Dúbravka.

Ten však už medzitým pozná ako chutí triumf v pohári. V minulom roku sa v Bardejove podarilo to, čo nevyšlo predtým na štadióne na Štiavničkách. Hoci... „Vo finále v Bardejove som mohol iba držal palce brankárovi Martinovi Krnáčovi. Z hry ma vyradilo zranenie. Je jasné, že hráči, ktorí hrajú prežívajú zápasy emotívnejšie, ale som člen tímu a užil som si triumf s kamarátmi a spoluhráčmi,“ spomínal na minuloročné finále Martin Dúbravka.

Napriek mladému veku je 24-ročný brankár pevnou súčasťou tímu Štefana Tarkoviča. Pamätné sú jeho výkony v Lige majstrov proti Sparte Praha, mužstvo neraz podržal na ceste za minuloročným double. Zaujímavo vyzneli slová jeho brankárskeho kolegu v tíme a aktuálneho člena reprezentácie do 21 rokov Patrika Le Gianga. Ten označil svojho konkurenta v klube za svoj brankársky vzor. „Zaznamenal som tento rozhovor v médiách. Samozrejme, niečo také nesmierne poteší. Patrik je skvelý človek a brankár. Výborne si rozumieme a nemáme problém stráviť spoločne dovolenku. Tak ako tomu bolo aj v minulom roku. Prajem mu nielen v športovej kariére to najlepšie,“ povedal smerom k brankárskemu kolegovi skúsenejší Martin Dúbravka.

VIZITKA – MARTIN DÚBRAVKA

Dátum narodenia: 15. január 1989
Miesto narodenia: Žilina
Post: brankár
Číslo dresu: 30
Klub: MŠK Žilina 2008 - ....