Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 25, 2013

Slovnaft Cup: Matúš Putnocký - „Najbláznivejší zápas som odohral vo finále proti Žiline“

BRATISLAVA (SFZ) - Matúš Putnocký - brankár ŠK Slovan Bratislava: "Slovan nie je favorit, Žilina sa na nás vie vždy dobre pripraviť "

 
 
 
 
Brankár ŠK Slovan Bratislava Matúš Putnocký likviduje penaltu počas zápasu 3. kola Slovnaft Cupu. Trenčín, 26. október 2011.

Na ceste do finále vyradil bratislavský Slovan postupne mužstvo Senca, vo štvrťfinále ViOn Zlaté Moravce, vo štvrťfinále MFK Ružomberok a v semifinále MFK Košice. Výsledkovo potrápili najviac zverencov Samuela Slováka vo štvrťfinále Ružomberčania. Slovan prehral pod Čebraťom v odvete 1:3, no vzhľadom k domácej výhre 2:0 v prvom zápase sa tešili z postupu „belasí“. Pohľad na zápasy z bránkovej čiary ponúkol brankár Slovana Matúš Putnocký. „Z pohľadu výsledkov sa javil Ružomberok možno ako ťažší súper, ale aj Košice mali v semifinále svoju kvalitu. Treba povedať, že v prvom semifinálovom zápase v Košiciach sme mali veľký kus šťastia.“

Slovan mal po 26. kole v corgoňligovej tabuľke pred Žilinou úctyhodný devätnásťbodový náskok. Na druhej strane treba pripomenúť, že Žilinčania sa v poslednom vzájomnom zápase na Pasienkoch predviedli v dobrom svetle a Róbert Pich prekonal Matúša Putnockého. „Žilina má kvalitné mužstvo, úlohu favorita rozhodne neberiem. Žilinčania sa vedia na nás vždy kvalitne pripraviť, hráme s nimi vyrovnané zápasy. V Ružomberku očakávam zaujímavý zápas, ktorý bude mať čo ponúknuť fanúšikom Sám sa teším na finále a verím, že v Ružomberku uspejeme,“ hovorí brankárska jednotka v Slovane Matúš Putnocký.

Jeho meno sa spája tiež s posledným triumfom Slovana Bratislava v Slovnaft Cupe. Pred dvomi rokmi práve duel proti Žiline priniesol najdramatickejšiu zápletku v histórii pohárových finále. Mužstvá sa striedali vo vedení a keď už sa zdalo, že misky váh sa priklonili definitívne k Slovanu, udrela Žilina v nadstavenom riadnom hracom čase. Po remíze 3:3 neprinieslo rozuzlenie ani predĺženie a na rad prišli penalty. Z penaltovej lotérie vyšiel ako víťaz práve Matúš Putnocký. „Tak bláznivý zápas ako sa hral pred dvomi rokmi som na vlastnej koži nikdy predtým a ani potom nezažil. A nespomínam si, že by som vôbec niečo podobné videl v televízii. Musel to byť zážitok aj pre futbalového fanúšika. Pred dvomi rokmi sme oslavovali triumf, urobíme všetko pre to, aby sme mali dôvod na oslavy zas,“ hovorí 28-ročný rodák z Prešova.

Bývalý brankár MFK Košice je veľkým obdivovateľom Petra Čecha a Ikera Casillasa. „Pre hráča je dôležité mať ujasnené komu sa chce podobať, kde hľadať inšpiráciu,“ hovorí o svojich brankárskych vzoroch a dodáva: „Každý z nich chytá iným štýlom, ale obaja dosahujú vysokú úroveň. Nikdy som sa s nimi nestretol, ale mal som možnosť hovoriť s Petrom Čechom. Stalo sa tak počas pôsobenia Nemanju Matiča v FC Chelsea. Dovolal som sa krátko po tréningu. Nuž, dostal som Petra Čecha k telefónu, prehodili sme pár viet,“ prezradil o svojom zážitku po jednom z tréningov. Brankári dozrievajú neskôr, možno sa blíži čas na angažmán v zahraničí aj pre člena širšieho kádra reprezentácie Slovenska. „Pokiaľ som v Slovane, koncentrujem sa na výkony v klube. Samozrejme, každý hráč by rád okúsil zahraničie, ale pre mňa je témou týchto dní triumf vo finále Slovnaft Cupu a následne zisk domáceho titulu,“ uzavrel túto tému.

Dobrú náladu a pohodu nestratil ani pri „ponuke“ natipovať výsledok ružomberského finále. „Do tipovania ma nedostanete (smiech) ...urobíme všetko pre to aby sme pohár vyhrali, nie je dôležité po akom výsledku“, trval na svojom. Tak skúste aspoň strelca víťazného gólu. Komu by ste dopriali byť slávnym? „Svojmu spoluhráčovi,“ vynašiel sa aj v tejto situácii s úsmevom na perách. „Je jedno kto bude ten šťastlivec, len nech sa môžeme po zápase tešiť z úspechu,“ dodal na záver Matúš Putnocký.

VIZITKA – MATÚŠ PUTNOCKÝ

Dátum narodenia: 1. november 1984
Miesto narodenia: Prešov
Post: brankár
Číslo dresu: 30
Kluby: BŠK Bardejov (hosťovanie) 2004
            MFK Košice „B“ 2005 – 2006
            MFK Košice 2006 – 2009
            Slovan Bratislava 2009 - ...