Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 13, 2016

Slovnaft Cup: Podľa očakávania do finále suverénne Trenčín

RUŽOMBEROK (SFZ, TASR) – Favorit a obhajca pohára AS Trenčín potvrdil svoju pozíciu a po druhom semifinálovom víťazstve suverénne postúpil do finále Slovnaft Cupu.

 
 
 
 
Na snímke vľavo hráč Trenčína Dávid Guba a hráč Jaslovských Bohuníc Jozef Glos v zápase 4. kola futbalového Slovenského pohára - Slovnaft Cupu ŠK Blava Jaslovské Bohunice - AS Trenčín v utorok 13. októbra 2015. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

MFK Ružomberok - AS Trenčín 0:1 (0:0)

Gól: 77. Guba

R: Chmura, 1119 divákov
prvý zápas 1:5, do finále Slovnaft Cupu postúpil Trenčín

Ružomberok: Hajdúch – L. Lupták, J. Maslo, Rosa, Dagbašjan – Ondrek (67. Lačný), M. Nagy (46. Kružliak)– Kotora, Gerát, Zošák (46. Faško) – Lovás
Trenčín: Chovan – Šulek, Skovajsa, Lawrence, Madu – Holúbek (46. Opatovský) – Rabiu (76. Jančo), Bero - Schet, Guba, Kalu (64. Bala)

Hoci sa domáci snažili o futbalový zákrok – po prehre 1:5 potrebovali vyhrať aspoň 4:0… - nebolo im dopriate vyžehliť si pošramotený kredit. A to hostia zatriasli zostavou v porovnaní s tradičným ligovým základom a predovšetkým Guba sa snažil presvedčiť trénera Ševelu, že mu má patriť miesto v prvej jedenástke.

Skúšal brankára Hajdúcha opakovane, medzi jeho streleckými pokusmi sa snažil o gólový zápis aj Kalu, na druhej strane mal príležitosť Gerát, ale reprezentačného brankára tímu do 21 rokov Chovana neprekonal. Gubova prvopolčasová snaha vyvrcholila tesne pred odchodom do šatní , trafil len pravú žrď.
Na začiatku druhého polčasu po chybe Chovan Gerát príležitosť nevyužil, potom šla Rosova hlavička mimo a napokon predsa len prišla Gubova chvíľa: v 77. min sa po kolmici dostal do dobrej pozície, obišiel aj vybiehajúceho Hajdúcha a bezpečne zasunul. Ligový jarný kanonier Lačný mal potom šancu na vyrovnanie, ale cez Chovana sa nepresadil a tak si Trenčín pripísal v semifinále druhé víťazstvo.

Hlasy po zápase

Ladislav Pecko (tréner Ružomberka): "Po výsledku v Trenčíne sme chceli dať šancu aj iným hráčom a uhrať dobrý výsledok, ktorý by zariadil pohodu v mužstve. Niečo sa nám podarilo, ale výsledok nie. Mohli sme sa dostať do vedenia, mohli sme vyrovnať, ale taký je futbal. Tento zápas nám ukázal, kde sú niektorí hráči, musíme pracovať, aby sme sa dostali tam, kde je dnes Trenčín. Našou robotou sa mu približujeme."

Martin Ševela (tréner Trenčína): "S víťazstvom a s postupom do finále som spokojný, ale náš výkon bol príliš profesorský. Iste, nedá sa z hlavy vymazať, že máme nahrané 5:1. Pre hráča je lepšie, keď sa prvý zápas skončí 1:0 alebo 2:0, hlava vtedy pracuje inak, ako pri vyššom rozdiele, lebo potom príde v určitých momentoch ku strate koncentrácie. Šance mal hlavne Guba, ktorý bol veľmi aktívny, zápas si užíval, ale z tímového pohľadu to nebolo to, čo som si predstavoval. "