Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 5, 2016

Slovnaft Cup: Slovan doma so Žilinou bez gólov

BRATISLAVA (TASR/futbalnet.sk) - Slovan - Žilina 0:0

 
 
 
 
Vpravo vo výskoku Jakub Podaný (Slovan) a vľavo Ondřej Švejdík (Žilina) v prvom zápase semifinále Slovnaft Cup-u 2015/16 Slovan Bratislava - MŠK Žilina (0:0). Bratislava, 5. apríla 2016.

ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina 0:0

ŽK: Káčer (Žilina)
R: P. Hrčka, 1089 divákov

SLOVAN: Mucha – Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Podaný – Scott, de Kamps – Milinkovič, Savičevič (43. Crnkič), Kubík (85. Oršula) – Zreľák

ŽILINA: Volešák – Švejdík, Vavro, Králik, Mabouka – Diaz, Pečovský (76. Káčer), Mazáň – Špalek, Paur, Michlík (87. Škvarka)

Úvod patril Slovanu. Jeho hráči si v úvodných desiatich minútach vypracovali štyri šance, z toho dve určite boli gólové. Festival nepremenených príležitostí otvoril Milinkovič, ktorého strelu z hranice šestnástky zblokoval dobre postavený Vavro. Z ďalšej akcie zazvonila za Volešákom žrď. Po rýchlej akcii strieľal Kubík, odrazená lopta sa dostala k Zreľákovi, ale ten sa v kľúčovom momente pošmykol a jeho slabý pokus mieril len do konštrukcie brány. O minútu neskôr si na vysoký nákop za obranu nabehol aktívny Zreľák, loptu však zle spracoval a Volešák stihol zasiahnuť. Neuspel ani Savičevič, ktorého strela zvnútra šestnátky mierila tesne nad. Potom sa osmelili aj hostia. V 22. minúte centroval Mazáň a Mucha musel zasahovať po nebezpečnom voleji Paura. V dobrej šanci sa po polhodine hry ocitol domáci Kubík, ktorý po akcii Podaného z ľavej strany hlavičkoval v páde nad bránu MŠK. Gól do šatne mohli zaznamenať hostia, ale Mazáň po prihrávke od Michlíka zoči-voči Muchovi neuspel.

Po zmene strán ako prvá pohrozila Žilina. Mabouka z pravej strany našiel Michlíka, ktorý osamotený na bielom bode namieril len do dobre postaveného Muchu. Slovan kontroval prečíslením tri na dva, ale striedajúci Crnkič namiesto strely volil prihrávku na Milinkoviča, ktorého center na Zreľáka nebol presný. Kapitán slovenskej dvadsaťjednotky mal svoju najväčšiu šancu po hodine hry, keď jeho hlavička po centri Milinkoviča mierila tesne nad. Slovan mal prevahu, súpera zatlačil pred šestnástku, nedokázal však prekonať žilinskú obranu. V 80. minúte sa domáci dožadovali pokutového kopu po prieniku Kubíka. V poslednej minúte riadneho hracieho času nebezpečne hlavičkoval Saláta, ale skóre sa nemenilo.

HLASY PO ZÁPASE:

Nikodimos Papavasiliou, (tréner Slovana): "Niekedy sa zamýšľam, koľko šancí potrebujeme na to, aby sme skórovali. Opäť sme veľmi dobre začali, za prvých dvadsať minút sme si vytvorili dostatok príležitostí na strelenie gólu. Ale ten sme nedali a súper sa dostal do zápasu. Hralo sa vo vysokom tempe, moji hráči ukázali snahu, bojovali. Chcem ich pochváliť za nasadenie. Samozrejme, nie sme spokojní s našou efektivitou v útoku. Šance sú naďalej 50 na 50, v odvete chceme byť úspešní."

Adrián Guľa, (tréner Žiliny): "Myslím, že sme videli solídny zápas, ktorý sa hral v dobrej intenzite. Dôležité bolo, že sme ustáli náš pomalší vstup do zápasu. Pre nás bola dnes dobrá vizitka naša hra v defenzíve, ale určite sme mali kľudnejší a rozumnejší v útoku. Dvojzápas je stále otvorený, verím, že doma ukážeme silu tak, aby sme to zvládli a išli až do finále."