Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 12, 2016

Slovnaft Cup: Slovan prvým finalistom

SLOVENSKO (TASR/futbalnet.sk) - Žilina - Slovan 1:1,

 
 
 
 
Vľavo Boris Sekulič (Bratislava), uprostred Jakub Paur (Žilina) a vpravo Granwald Warren Scott (Bratislava) v zápase semifinálovej odvety Slovnaft Cupu Slovenského pohára MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava (1:1). Žilina, 12. apríla 2016.

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:0)

Góly: 42. Hlohovský – 53. Oršula
ŽK: 73. Vavro, 90. Paur – 35. Sekulič
R: Sedlák, 2451 divákov
prvý zápas 0:0, do finále Slovnaft Cup-u postúpil Slovan Bratislava

ŽILINA: Volešák – Mabouka, Vavro (79. Michlík), Králik, Mazáň – Pečovský, Diaz – Špalek (67. Haskič), Škvarka (60. Bénes), Hlohovský – Paur

SLOVAN: Mucha – Pliatsikas, Saláta, Sekulič, Podaný (83. Simovič) – De Kamps, Scott – Milinkovič (46. Vittek), Kubík, Crnkič (52. Oršula) – Zreľák

Odvetný duel semifinále pohára sa v ideálnom futbalovom počasí hral úvodných desať minút v réžii domácich, ktorí sa však nevedeli dostať do dobrej finálnej fázy a Muchu poriadne neohrozili. V 14. min. však takmer vyšiel protiútok hosťom, keď sa na hranici šestnástky dostal k lopte Milinkovič, jeho strela však skončila tesne vedľa pravej žrde. Hra sa postupne vyrovnala, na ihrisku však bolo veľa nepresností a začalo pribúdať aj nervozity. V 29. min. mal ďalšiu dobrú príležitosť na otvorenie skóre Milinkovič, ale najprv loptu „zľuftoval“ a opakovaný pokus poslal úplne mimo tri žrde Volešáka. Domáci sa snažili niečo vymyslieť smerom dopredu, ale často zlyhávali vo finálnej prihrávke a ani strely z diaľky ako v prípade Pečovského či Diaza gól nepriniesli. Až v 42. min. sa konečne diváci dočkali gólu, keď sa po Špalekovom centri a Paurovom hlavičkovom minutí dostala lopta na ľavej strane 16-tky k Hlohovskému a ten krížnou strelou trafil za Muchov chrbát.

Do druhého polčasu poslal tréner hostí na trávnik namiesto Milinkoviča Vitteka, prvé dve strely však vyslali na bránu Muchu Paur a Škvarka. V 52. min. striedali hostia druhý raz a Oršula, ktorý bol na ihrisku približne polminútu, strelou zvnútra vyrovnal. Bol to vôbec prvý inkasovaný gól Žiliny v tomto ročníku Slovnaft Cup-u a hostí posúval do finále. V 56. min. mohli žlto-zelení opäť viesť, keď sa Paur predral s loptou cez dvoch hostí, ale jeho obstrel Muchu skončil mimo brány. Domáci sa snažili o znovunavrátenie vedenia, ale Slovan dobre vykrýval priestor a Žilinčanov nepúšťal veľmi ani do brejkov. V 75. min. mohol pridať druhý gól belasých Kubík, jeho strela z hranice 16-tky však šla tesne vedľa pravej žrde. Šošoni kontrolovali hru, dostávali sa však iba k strelám z diaľky, ktoré však Muchu neohrozili. V 90. min. sa dostával do šance Paur, ale loptu zle spracoval a zranil pri tom Muchu. Hostia už potom cennú remízu udržali a tešili sa tak z postupu do finále Slovnaft Cup-u.

HLASY PO ZÁPASE:

Adrián Guľa, (tréner Žiliny): "Podľa mňa postúpil šťastnejší tím. Hrali sme dobrý zápas, chalani si siahli na dno síl. Tým, že sme nemali inštinkt zabijaka v 16-tke, sme nedokázali súpera zlomiť a postúpiť. Jeden inkasovaný gól v súťaži nás zároveň vyradil z pohára. Potrebujeme aj kúsok šťastia alebo polkrok k tomu, aby sme boli úspešní, ale dnes sme ho nemali. Musíme sa pozerať dopredu a pracovať na tom, aby sme z takýchto súbojov odchádzali ako víťazi."

Nikodemos Papavasiliou, (tréner Slovana): "Sme veľmi šťastní, že sme vo finále pohára. Boli to dva ťažké zápasy so silným súperom. V prvom polčase sme neboli v hre, boli sme bezdôvodne nervózni. V polčase sme si povedali niečo k hre, potom sme dali gól a hrali sme dobre v defenzíve. Po dvoch zápasoch sme zaslúžene vo finále. Musíme sa dobre pripraviť na finále, zrejme bude naším súperom Trenčín a máme dva týždne na to, aby sme tento duel zvládli. Chcem pogratulovať celému tímu, ale aj súperovi, ktorý hrá futbal, má jasnú predstavu o tom, čo chce hrať a bol by som rád, keby bolo v lige viac takých tímov, ako je Žilina."