Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 12, 2016

Slovnaft Cup: Trenčín veľmi pravdepodobne, kto do finále k nemu?

BRATISLAVA (SFZ) – Už len tri zápasy ostávajú do naplnenia programu Slovnaft Cupu 2015/16, teda semifinálové odvety a rozhodujúci súboj o trofej v Trnave. V utorok a v stredu sa rozhodne o aktéroch finále.

 
 
 
 

Aj keď o jednom je, zdá sa, už jasno: obhajca AS Trenčín si v prvom semifinále na svojom ihrisku poradil s Ružomberkom výrazne (5:1) a aj keď vo futbale sa môže udiať za 90 minút kadečo, postupové karty drží pevne v rukách majstrovský tím. Neznamená to však, že Ružomberčania odvetu vypustia, určite skúsia, čo sa ešte urobiť dá.

Druhá dvojica však zvedie súboj na ostrí noža, bezgólová remíza z Bratislavy z prvého zápasu totiž ponechala nádej pre obe mužstvá. V ligových stretnutiach, v ktorých už formovali pohárové úvahy o postupe do finále Slovnaft Cupu, Žilina aj Slovan vyhrali nad neľahkými súpermi, čo len podporilo túžbu po možnosti zabojovať o trofej Žilina nad Dunajskou stredou 4:1, Slovan nad Ružomberkom 3:1. Verím, že si získané sebavedomie a produktivitu prenesieme aj do utorňajšej pohárovej odvety," povedal tréner MŠK Adrián Guľa.

Podľa pohárového reglementu o postupujúcom rozhoduje vyšší počet bodov získaných z oboch stretnutí, potom lepší gólový rozdiel z oboch stretnutí, ďalej vyšší počet dosiahnutých gólov na ihrisku súpera a ak sú všetky tieto kritériá rovnaké, nasleduje jedenástkový rozstrel.

Finále sa uskutoční 29. apríla v Trnave na Štadióne Antona Malatinského – City Aréne.

PROGRAM SEMIFINÁLOVÝCH ODVIET
12. apríla o 18:00 MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava (0:0, rozhodujú Sedlák - Benko Bobko)
13. apríla o 17:00 MFK Ružomberok - AS Trenčín (1:5, rozhodujú Chmura - Brendza, Chládek)