Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 26, 2014

SLOVNAFT CUP: Trnava postupuje do štvrťfinále, priamy prenos na YouTube mal rekordnú sledovanosť

ŽILINA (SITA/futbalnet.sk) - Žilina - Trnava 1:1 (1:1), na strely zo značky pokutového kopu 3:4

 
 
 
 
Martin Tóth, Jakub Paur, Erik Sabo a William počas 5. kola Slovnaft Cupu v zápase medzi MŠK Žilina - FC Spartak Trnava 1:1, na strely zo značky pokutového kopu 3:4. Žilina, 25. november 2014.

Futbalisti FC Spartak Trnava sa stali siedmym štvrťfinalistom slovenskej pohárovej súťaže SLOVNAFT CUP-u 2014/2015. "Andeli" v utorkovom podvečernom dramatickom dueli osemfinálového 5. kola v Žiline uspeli proti domácemu tímu MŠK v jedenástkovom rozstrele 4:3 a vybojovali si účasť v elitnej osmičke. V riadnom hracom čase sa pod Dubňom skončil zápas nerozhodne 1:1. Trnava viedla zásluhou Erika Jendrišeka v 26. min, tesne pred odchodom do šatní na polčasovú prestávku vyrovnal v 44. min Jakub Paur. V "lotérii" premenili futbalisti Spartaka všetky štyri svoje pokusy (Casado, Jendrišek, Bortel, E. Sabo), kým z mužstva lídra najvyššej slovenskej súťaže sa pomýlili z "bieleho bodu" Jelič a Lupčo, čo rozhodlo. Žiline nepomohli ani presné jedenástkové "trefy" Škriniara, Letiča a Čmelíka, s pohárovou súťažou sa musela rozlúčiť ešte pred bránami štvrťfinále.

Zápas vysielal v priamom prenose SFZ na svojom oficiálnom konte na YouTube, pričom dosiahol rekordné výsledky sledovanosti. Najsledovanejším momentom prenosu bol penaltový rozstrel, ktorý súbežne sledovalo 3 743 pripojených divákov. Celkovo si priamy prenos pohárového zápasu zaplo 16 719 divákov, čo znamená prekonanie rekordu z priameho prenosu kvalifikačného zápasu reprezentácie do 19 rokov Slovensko - Azerbajdžan. Doteraz najsledovanejším zápasom bol duel 2. kola ŠK Strážske - AS Trenčín, ktorý v priamom prenose sledovali 6 210 divákov.

Účasť medzi osmičkou najlepších v Slovnaft Cupe si už dávnejšie zabezpečilo ďalších päť fortunaligistov AS Trenčín, FK Dukla Banská Bystrica, MFK Košice, FC DAC 1904 Dunajská Streda, FK Senica ako aj jeden druholigista FK Slovan Duslo Šaľa. Zostávajúcu štvrťfinálovú miestenku si vybojuje úspešnejší z duelu ŠK Slovan Bratislava - FC Nitra (termín tohto zápasu osemfinálového 5. kola ešte nie je známy).

Už teraz sú známe tri štvrťfinálové dvojice, ktoré si v termíne 17. a 18. marca 2015 tiež jednokolovo zmerajú sily o účasť v semifinále (to sa už bude hrať na odvetu - plánované termíny: 7. a 8. apríla (prvé zápasy), resp. 21. a 22. 4. 2015 (odvety). Finále Slovnaft Cupu sa uskutoční 1. mája 2015 v dejisku, ktoré schváli výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu.

MŠK Žilina - FC Spartak Trnava 1:1 (1:1) / p.k.  3:4

Góly: 44. Paur - 26. E. Jendrišek
ŽK: 45. Paur, 52. Škriniar - 39. E. Sabo, 44. Bortel, 84. Vlasko
R: Pavlík - Bednár, Bóllo, 1188 divákov

Program najbližších duelov slovenskej pohárovej futbalovej súťaže s názvom SLOVNAFT CUP (hrá sa na jeden zápas):

5. kolo (osemfinále):
ŠK Slovan Bratislava - FC Nitra
- termín tohto duelu ešte nie je známy

Štvrťfinále (termín: 17. alebo 18. marca 2015, hrá sa na jeden zápas):
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava / FC Nitra
FK Dukla Banská Bystrica - FK Slovan Duslo Šaľa
MFK Košice - FC DAC 1904 Dunajská Streda
FC Spartak Trnava - FK Senica