Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 11, 2014

SLOVNAFT CUP: V Dolnej Ždani zápas roka, o štvrťfinále bude bojovať 12 tímov

BRATISLAVA (SITA) - Tento týždeň jeden zápas 3. a šesť zápasov 5. kola najvyššej pohárovej súťaže vo futbale

 
 
 
 

Slovenská futbalová pohárová súťaž SLOVNAFT CUP 2014/2015 pokračuje tento týždeň jedným dohrávaným duelom 3. kola FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - ŠK Slovan Bratislava (hrá sa v stredu 12. novembra o 14:00) a šiestimi súbojmi osemfinálového 5. kola.

Práve spomenutý úradujúci slovenský šampión Slovan, ktorý je ako jediný z klubov SR účastníkom skupinovej fázy Európskej ligy, "spôsobil" termínový sklz v domácej pohárovej súťaži. Mužstvo Skalice totiž ešte čaká na duel 4. kola Slovnaft Cupu, kde si 19. novembra zmeria sily s úspešnejším zo spomenutého súboja 3. kola medzi "belasými" a FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa.

"Belasí" sú v Dolnej Ždani proti šiestemu tímu DOXXbet ligy Západ jasnými favoritmi na postup do 4. kola, hoci výkony a výsledky z predchádzajúcich dvoch mesiacov by určite radi vymazali. Aj naposledy v ligovom súboji v Senici podľahli 1:2 gólom v závere zápasu. Brankár Dušan Perniš v pätnástich dueloch musel vyťahovať až 25-krát loptu zo siete. "My dostaneme momentálne gól snáď zo všetkého. To je veľký nedostatok našej hry. V ďalších zápasoch nesmieme inkasovať lacné góly, v obrane musíme byť pozornejší," citoval klubový web slová obrancu Erika Čikoša, ktorý ďalej skonštatoval: "Aj so zakončením máme problémy. V Senici sme mohli niekoľko šancí pretaviť na dva alebo tri góly a otočili by sme výsledok."

Pre domácich bude stredajší duel proti Slovanu zápasom roka. "Hoci sa hrá už o druhej popoludní, očakávame približne 2000 divákov. Vstupné nebudeme dvíhať, zostane vo výške dvoch eur. Chceme, aby si fanúšikovia užili zápas, pretože príležitosť vidieť slovenského majstra a účastníka Európskej ligy je tu tak raz za desať rokov," citoval portál ziar.sme.sk slová manažéra FK Pohronie Stanislava Neuschla, ktorý ešte doplnil: "V Dolnej Ždani sa predstavili Banská Bystrica, Ružomberok či mnohé ďalšie známe kluby, no bratislavský Slovan, to je naozaj najväčší kaliber. K stredajšiemu stretnutiu pristúpia chlapci a celý realizačný tím určite veľmi zodpovedne a vydajú zo seba všetko, aby sme si nespravili hanbu."

Z tohtotýždňového poltucta stretnutí osemfinálového 5. kola sa päť uskutoční v stredu 12. novembra: už popoludní o 13:30 sa predstaví Dukla Banská Bystrica v Dunajskej Lužnej, obhajca trofeje MFK Košice na ihrisku Jupie Podlavice Badín, Dunajská Streda bude hrať v Rožňave a Šaľa privíta FK Poprad, podvečer od 17:30 je na programe duel dvoch klubov najvyššej súťaže Zlaté Moravce - Trenčín. Šiestym osemfinálovým zápasom v tomto týždni bude v sobotu 15. novembra od 13:00 duel FC Rohožník - FK Senica. Šláger 5. kola MŠK Žilina - FC Spartak Trnava bude v utorok 25. novembra o 17:30 na štadióne pod Dubňom. Futbalisti Nitry, ktorí si už zabezpečili účasť v osemfinále Slovnaft Cupu, si na súpera i termín zápasu budú musieť ešte počkať.

Z tucta klubov Fortuna ligy nepostúpilo z 3. kola národného pohára do ďalších bojov trio MFK Ružomberok, Spartak Myjava a ŽP Šport Podbrezová, zostávajúcich deväť mužstiev najvyššej slovenskej súťaže je ešte v hre o celkové prvenstvo.

Zápasy 3., 4. i 5. kola sa hrajú na jeden zápas, v prípade nerozhodného výsledku po 90 minútach nenasleduje predĺženie, ale hneď jedenástkový rozstrel. Finále Slovnaft Cupu bude 1. mája 2015 v dejisku, ktoré schváli výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu.

Program najbližších duelov slovenskej pohárovej futbalovej súťaže s názvom SLOVNAFT CUP (hrá sa na jeden zápas):

3. kolo:
streda 12. novembra:
FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - ŠK Slovan Bratislava (14:00)

5. kolo (osemfinále):
streda 12. novembra:
OFK Dunajská Lužná - FK Dukla Banská Bystrica (13:30)
FK Slovan Duslo Šaľa - FK Poprad (13:30)
Jupie Podlavice Badín - MFK Košice (13:30)
SP MFK Rožňava - FC DAC 1904 Dunajská Streda (13:30)
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín (17:30)
Sobota 15. novembra:
FC Rohožník - FK Senica (13:00)