Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 17, 2015

V utorok a v stredu štvrťfinále Slovnaft Cupu 2014/2015

BRATISLAVA (TASR/SFZ) - V utorok a v stredu sa uskutočnia štvrťfinálové konfrontácie 46. ročníka Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2014/2015 vo futbale

 
 
 
 

Program tejto fázy súťaže (6. kolo-pozn.) s novým formátom otvoria utorňajšie duely Spartak Trnava - FK Senica, resp. Dukla Banská Bystrica – Slovan Duslo Šaľa.

Trnavčania povzbudení sobotňajším víťazstvom proti lídrovi najvyššej domácej súťaže nastúpia dnes o 15:00 proti Senici. V takmer polstoročnej histórii sa mužstvá zo susedných okresných miest - Senica s Trnavou doteraz nikdy nestretli. Seničania v poslednom ligovom vystúpení podľahli Podbrezovej 1:2, šance na semifinále sú otvorené na oboch stranách.

V Banskej Bystrici sa predstaví Slovan Duslo Šaľa. Aktuálne druhý celok DOXXbet ligy skupiny Západ sa prebojoval do štvrťfinále postupne cez FK Lamač Bratislava, TJ Rovinka, FK Čadca a v 5. kole zdolal doma FK Poprad 1:0. Na štadióne na Štiavničkách bude favoritom domáci tím, zverenci trénera Štefana Rusnáka vybojovali v poslednom ligovom vystúpení cenný bod na ihrisku MFK Ružomberok.

V ďalších štvrťfinálových zápasoch sa potom v stredu stretne minuloročný obhajca MFK Košice doma s DAC Dunajská Streda a v Trenčíne sa predstaví majstrovský Slovan Bratislava.

Slovenská pohárová súťaž má od tohto ročníka nový model. Cieľom a zámerom Slovenského futbalového zväzu (SFZ) bolo zatraktívnenie domácej pohárovej súťaže a rozšírenie pohárového futbalu aj do nižších súťaží v rámci regiónov. Súťaž hrá, resp. hralo takmer 180 klubov. Štvrťfinále sa hrá na jeden zápas, súboje sa v prípade nerozhodného výsledku nepredlžujú, po 90 minútach nasledujú kopy na bránu zo značky pokutového kopu.

Semifinále sa už hrá dvojkolovo, prvé súboje sú na programe 7. a 8. apríla, odvety potom 21. a 22. apríla. O postupujúcom tíme v stretnutiach semifinále rozhoduje vyšší počet bodov získaných z oboch stretnutí a následne lepší gólový rozdiel z oboch stretnutí, vyšší počet dosiahnutých gólov na ihrisku súpera, resp. kopy na bránu zo značky pokutového kopu (nepredlžuje sa).

Finále 46. ročníka sa bude hrať v Národnom tréningovom centre v Poprade 1. mája.

Program štvrťfinále 46. ročníka Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2014/2015:

utorok 17. marca:

Spartak Trnava – FK Senica (o 15.00 hod.)
Dukla Banská Bystrica – Slovan Duslo Šaľa (16.30)

streda 18. marca:

MFK Košice – DAC Dunajská Streda (14.30)
AS Trenčín – Slovan Bratislava (17.30)