Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 26, 2015

VIDEO: Slovnaft Cup: V derby zápase úspešnejší FK Vajnory, Vrakuňu zdolal 3:1

VAJNORY (SFZ/PETER ZEMAN) - V zápase 1. kola Slovnaft Cupu vybojoval FK Vajnory postup po víťazstve 3:1 nad ŠK Vrakuňa

 
 
 
 
Zľava: Ladislav Mikita (FK Vajnory) a Ivan Hamala (ŠK Vrakuňa) v zápase 1. kola Slovnaft Cupu 2015/16 FK Vajnory - ŠK Vrakuňa (3:1). Bratislava, 25. júla 2015.

V zápase úvodného kola Slovnaft Cupu mali od začiatku stretnutia mierne navrch domáci, hostia vyrovnali skóre na začiatku druhého dejstva, FK Vajnory v dramatickom stretnutí vybojoval víťazstvo a postup do 2. kola, v ktorom nastúpi, opäť na domácom trávniku, 12. augusta proti FC Rohožník.

FK Vajnory - ŠK Vrakuňa 3:1 (1:0)

Góly: 27. Matejčík, 66. Škrabák, 90. Fekete - 47. Hruška
ŽK: Buffa (Vrakuňa)
R: Choreň - Bohun, Kočický, 250 divákov

VAJNORY: Brndiar - Belobrad (52. Bahna), Škrabák (75. Fekete), Velička, Mikita, Bľanda, Miženko, L. Zeman, Jakubec, Matejčík, R. Kováč

VRAKUŇA: Szép - Buffa, Bakoš, Hamala, Zelka, Porth (68. Verner), T. Kováč (59. Bobek), Hruška, Sebök, Harmaniak (64. Veljačík), D. Nagy

Úvodná štvrťhodina priniesla vyrovnaný a opatrný futbal. V 23. minúte si vypracovali prvú gólovú šancu hostia. Bakoš poslal kolmú prihrávku cez stred obrany, ale Nagy v súboji s brankárom neuspel. Čo sa nepodarilo Vrakuni, vyšlo domácim. O štyri minúty neskôr poslal ideálnu prihrávku Matúšovi Matejčíkovi Kováč a ten obstrelil gólmana hostí - 1:0.

Po zemen strán udreli hostia. Patrik Hruška excelentne zakrútil ľavačkou strelu priamo z rohového kopu a tá zapadla do šibenice prekvapenej obrany domácich - 1:1. Domáci sa snažili strhnúť víťazstvo na svou stranu. Posila stredovej formácie, reprezentant Slovenska vo futsale, Ladislav Mikita pálil v 57. minúte ľavačkou z hranice šestnástky tesne nad a o desať minút neskôr poslal domácich do vedenia Peter Škrabák. Na jeho umiestnenú strelu po zemi z priameho kopu k pravej žrdi brankár hostí nedosiahol - 1:2. Gólový účet uzavrel v poslednej minúte stretnutia tvrdou streloíu ľavačkou striedajúci Richard Fekete.

HLASY PO ZÁPASE:

Radoslav Kunzo (tréner FK Vajnory): "Zápas sa pre nás vyvíjal veľmi dobre, po polčase sme viedli 1:0, nečakalli sme, že hneď po zmene strán inkasujeme gól. Ten nás trochu pribrzdil, chlapci však ukázali pevnú vôľu a charakter a doviedli sme zápas do víťazného konca."

 

Prehrať video

 

Ladislav Mikita (hráč FK Vajnory a reprezentant SR vo futsale): "Myslím si, že diváci videli zaujímavý zápas. Je vidieť, že sa zohrávame, napriek tomu, sme boli lepší a zaslúžene sme postúpili."


Prehrať video

 

Richard Fekete (autor tretieho gólu FK Vajnory): "Gól prišiel až v závere, nebol z pohľadu postupu potrebný, ale teším sa, dlho sa mi nepodarilo streliť gól. Dá sa povedať, že som zavrel oči a napálil loptu na bránu, v prvom rade som sa snažil vyhnúť ofsajdu."

 

Prehrať video

 

 

Ďalšie výsledky sobotňajších zápasov 1. kola Slovnaft Cupu 2015/16