Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

January 3, 2011

Výsledky 3. kola Slovenského pohára

BRATISLAVA (SITA) – Šesticu corgoňligistov vo štvrťfinále doplnia prvoligista z Liptovského Mikuláša a druholigová Myjava. Kolo bolo odohrané 26. októbra 2010

ŠK Odeva Lipany - MFK RUŽOMBEROK 0:1 (0:0)

Gól: 81. Ďubek

R: Kráľovič - Balko, Petríček, 620 divákov

Vo vyrovnanom zápase bol napokon na pôde účastníka II. ligy (tretia najvyššia súťaž) úspešnejší favorizovaný corgoňligista. V prvom dejstve mohli ísť do vedenia domáci, ale Drobňákovu šancu zlikvidoval Penksa. Po zmene strán trafil v 55. min Sekerák hlavou do brvna ružomberskej bránky. Do konštrukcie namierili aj hostia spod Čebraťa zásluhou Slobodu. O postupujúcom rozhodla 81. min, keď Ďubek po peknej akcii prekonal domáceho brankára Taliana - 0:1. Minútu pred koncom stretnutia mal možnosť vyrovnať domáci Šuhaj, ale Penksa jeho strelu zázračne chytil.

MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - FK Dukla Banská Bystrica 0:0, na pok. kopy: 4:2

ŽK: 75. J. Kapláň, 78. Michal Babic, 90. J. Pekár - 21. M. Pančík, 42. Adámik, 90. P. Vajda

R: Šipoš - Sluk, Rendko, 610 divákov

Vo vyrovnanom stretnutí, v ktorom si ani jedno z mužstiev nevypracovalo pred návštevou 610 divákov výraznejšiu príležitosť a po 90 minútach sa skončilo bezgólovou remízou, sa o postupujúcom rozhodlo v rozstrele zo značky pokutového kopu. Domáci v ňom skórovali štyrikrát, hostia boli úspešní len dvakrát, keď pokusy Picha a Adámika zneškodnil brankára Šavol. Z postupu medzi osem najlepších mužstiev Slovenského pohára sa historicky tešili futbalisti Liptovského Mikuláša, v drese ktorého premenil rozhodujúci jedenástkový pokus skúsený stredopoliar Helbich.

FK Spišská Nová Ves - FC SPARTAK TRNAVA 0:5 (0:2)

Góly: 29. a 72. Koro Kone, 24. R. Procházka, 59. J. Čarnota, 85. Coimbra (11m)

ŽK: 51. Čekovský, 84. Guman - 85. Coimbra

R: Valášek - Chládek, Lieskovský, 4000 divákov

V Spišskej Novej Vsi to bola jednoznačná záležitosť zo strany corgoňligistu. Trnavčania už v prvom polčase strelili dva góly a potom v podstate do konca zápasu už len kontrolovali jeho vývoj. V druhom dejstve svoj suverénny postup a jednoznačnú prevahu najmä v útočnej fáze potvrdili ďalšími troma presnými zásahmi. Zaskvel sa najmä legionár z Pobrežia Slonoviny Koro Issa Ahmed Kone, ktorý strelil dva góly hostí. Atraktívny súper prilákal do hľadiska v Spišskej Novej Vsi peknú divácku návštevu a približne sedemdesiati hosťujúci priaznivci sa predviedli športovým povzbudzovaním, čím aspoň čiastočne dali zabudnúť na niektoré "tradičné" excesy z Corgoň ligy.

ŽP Šport Podbrezová - FC NITRA 0:1 (0:1)

Gól: 35. Matúš Mikuš

ŽK: 11. Nosko, 47. J. Pančík, 72. Kostúrik - 43. Igor Kotora, 76. Ján Leško, 90. Kaspřák

ČK: 90. Nosko (Podbrezová) po 2 ŽK

R: Smolák - Cuninka, Borsányi, 500 divákov

Pre divákov to bol zaujímavý zápas. Domáci predviedli proti corgoňligistovi sympatický výkon, v prvom polčase boli aktívnejší, nedokázali však otvoriť skóre. Hostia sa dostali prvýkrát do vážnejšej šance v 35. min, keď spoza šestnástky napriahol nechytateľne Matúš Mikuš a poslal favorita do vedenia. V druhom polčase tempo hry mierne upadlo. Podbrezová sa snažila vyrovnať, v závere si vypracovala tlak, ale vytúžený gól streliť nedokázala.

TJ SPARTAK MYJAVA - MFK Dubnica 1:0 (1:0)

Gól: 12. Kosík

ŽK: 40. M. Dirnbach, 43. Kitta, 79. M. Dian - 17. Beňo, 35. Šulek

R: Vlk - Vorel, Mikulaj, 1150 divákov

Hostia sa od úvodu stretnutia snažili držať loptu vo svojej moci a tlačiť sa čo najbližšie k domácej šestnástke. Líder II. ligy skupiny Západ však dobre bránil a navyše hrozil rýchlymi protiútokmi. V 12. min vyšla domácim rýchla akcia, Sládek vysunul Kosíka, ktorého hosťujúci obrancovia nestíhali a domáci útočník zvnútra šestnástky prekonal Bajzu - 1:0. V ďalšom priebehu prvého dejstva spartakovci umne držali súpera na dištanc. Tréner Považanov Gergely pristúpil už v 31. min k dvojitému striedaniu, na trávnik prišiel aj skúsený Porázik, ani on však nedokázal zlomiť defenzívu súpera. Po zmene strán sa hra podobala prvému polčasu. Dubnica sa snažila o nakopávané lopty na spomenutého Porázika, no neúspešne. Myjava tak po Senici vyradila aj druhého corgoňligistu a môže sa tešiť na štvrťfinále.

AS Trenčín - ŠK SLOVAN BRATISLAVA 1:1 (1:1), na pok. kopy: 2:3

Góly: 37. Depetris - 21. Kordič

ŽK: 58. Čögley, 58. Báez - 64. Grendel

R: Chmura - Benko, Tomčík, 1913 divákov

Trenčín začal nebojácne a už v prvých dvoch minútach musel Slovan zachraňovať. Po góle volala najmä akcia Hlohovského. Ofenzívny hráč AS našiel v pokutovom území Depetrisa, ten však len slabo vystrelil a hosťujúci obrancovia loptu odkopli. V nasledujúcich minútach rozohrali obe mužstvá šachovú partiu. Hostia pohrozili v 14. min, ale Holúbek pred nabiehajúcim Ivanom zasiahol. Slovan čakal na vhodný moment a jeden prišiel v polovici prvého polčasu. Ivana si zbehol po pravom krídle, centrom našiel na päťke Kordiča, a ten nedôsledne bránený bez problémov skóroval - 0:1. V 26. min vystrašila Putnockého tečovaná strela Hlohovského. V 37. min prišiel gólový moment AS. Adi vybojoval loptu na polovici ihriska, potiahol pred súperovu šestnástku, krížnu strelu Horvátha ešte hostia zblokovali, ale na dorážku Depetrisa už nestačili - 1:1. O dve minúty nastrelil Hlohovský brvno. Úvod druhého polčasu sa odohrával najmä medzi šestnástkami. S pribúdajúcim časom sa však začali prebúdzať Trenčania a aj fanúšikovia. Aktívny bol najmä Hlohovský. V 68. min vystrelil pekne Ivana, ale Volešák bol pripravený. V 74. min vyskočil po rohu najvyššie Saláta, ale mieril nad bránku. Táto šanca znamenala zvýšenú aktivitu Slovana. Pravú stranu rozhýbal Bagayoko a po jednej jeho akcii sa dostal k lopte Ivana, ale trafil tesne vedľa pravej žrde. Päť minút pred koncom riadneho hracieho času napriahol z dobrých dvadsiatich metrov Mazán, no Putnocký jeho strelu vytlačil na roh. O postupujúcom napokon rozhodol jedenástkový rozstrel a v ňom úspešná penalta v piatej sérii v podaní hosťujúceho Šeba.

FC VION ZLATÉ MORAVCE - FC Petržalka 1898 2:1 (0:0)

Góly: 81. M. Babic, 86. Pavlovič (11 m) - 55. Johancsik,

ŽK: 90.+ R. Tomko, 90.+ A. Candrák - 79. Johancsik, 85. Martin Luhový, 86. Prince Ofori, 90. Augustín

R: P. Hrčka - Kubačka, D. Hrčka, 724 divákov

Do vedenia išli prekvapujúco hostia, keď si v 55. min nabehol na Mikuličov center Johancsik a strelou z piatich metrov prekonal bezmocného Kuciaka. Vyrovnanie priniesla 81. min, v ktorej Babic exportnou strelou do šibenice nedal Jenčovi šancu. O postupe favorita napokon rozhodla 86. minúta a v nej úspešne premenený pokutový kop v podaní domáceho Pavloviča.

ŠK SFM Senec - MŠK ŽILINA 1:3 (0:2)

Góly: 47. Urda - 32. S. Vittor, 39. Ceesay, 57. Patrik Mráz

ŽK: 90.+ M. Gabriel - 79. S. Vittor

R: Samotný - Slyško, Bóllo, 1482 divákov

V poslednom stretnutí 3. kola Slovenského pohára 2010/2011 sa prejavila kvalita úradujúceho slovenského majstra, hoci domáci Senčania odohrali proti favoritovi dôstojnú partiu a svojím výkonom potešili takmer 1500 prítomných divákov. Hostia sa prvýkrát gólovo presadili v 32. min, keď po štandardke skóroval hlavou Vittor. O ďalších sedem minút zvýšil dorážkou na 2:0 pre MŠK Ceesay. Po zmene strán využil chybnú "malú domov" Žilinčanov Urda a na radosť fanúšikov ŠK SFM znížil na 1:2. Posledné slovo mal napokon v 57. min hosťujúci Patrik Mráz, ktorý z priameho kopu uzavrel skóre duelu na konečných 3:1 pre účastníka skupinovej fázy Ligy majstrov 2010/2011.