Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 6, 2012

Zajtra prvé "dohrávané" štvrťfinále Slovnaft Cupu medzi Senicou a Slovanom

BRATISLAVA (SITA/SFZ) - Trojicu semifinalistov najvyššej pohárovej súťaže doplní víťaz atraktívneho súboja

 
 
 
 

V domácej pohárovej futbalovej súťaži s novým názvom Slovnaft Cup sú už viac ako štyri mesiace známi traja semifinalisti - MŠK Žilina, FK Dukla Banská Bystrica a FC ViOn Zlaté Moravce. O tom, kto spomenuté trio doplní na kvarteto, sa rozhodne v dvoch dueloch medzi úradujúcim majstrom a obhajcom prvenstva ŠK Slovan Bratislava a vicemajstrom FK Senica. Prvý zápas sa uskutoční v stredu 7. marca na Záhorí, odveta bude o dva týždne 21. marca tiež od 17:30 na bratislavských Pasienkoch. Neskorší termín spôsobilo účinkovanie Slovana v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA.

Senické mužstvo zvládlo počas víkendu ouvertúru do jarnej časti Corgoň ligy, na domácom trávniku zvíťazilo nad Nitrou 3:1. Radosť vedenia klubu, hráčov a fanúšikov však "ochudobnilo" zranenie dvoch stopérov Róberta Pillára a Petra Pavlíka, ktorí museli nútene odísť z trávnika a nebudú k dispozícii. "Taká je bohužiaľ futbalová realita, musíme sa však s tým vysporiadať," uviedol prezident senického klubu Viktor Blažek a pokračoval: "Slovan je síce favorit, ale my to určite nezabalíme. Do stredajšieho duelu nepôjdeme s porazeneckou náladou. Je to otvorené, pohárová súťaž má svoje špecifiká. O postupových šanciach veľa napovie domáci duel, v ktorom by sme samozrejme chceli uspieť." Na otázku, kto by mohol nastúpiť v strede obrany, šéf klubu zo Záhoria skonštatoval: "Tréner Stanislav Griga určite niečo vymyslí. Ku skúsenému Jánovi Gajdošíkovi by mohol pribudnúť v stopérskej dvojici buď Argentínčan Gorosito, ktorý pre trest nehral proti Nitre alebo univerzálny Križko."

Aj Slovan Bratislava vstúpil víťazne do odvetnej časti tejto sezóny. Zverenci trénera Vladimíra Weissa st. si poradili s poslednou v tabuľke Dunajskou Stredou tiež 3:1, keď sa dva razy presadila nová akvizícia Ondřej Smetana, mimochodom bývalý hráč Senice. "Nebolo by zlé, keby skóroval proti ´svojim´ aj v stredajšom pohárovom stretnutí," poznamenal generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Petr Kašpar. "Belasí" majú tiež starosti so zložením mužstva. "Dobrotka a Žofčák budú mimo celú jarnú časť, stopér Had už trénuje, ale ešte bude pauzovať. Kladrubský a Halenár dostali teraz v lige žlté karty a v najbližšom stretnutí v Košiciach nemôžu nastúpiť. V porovnaní so sobotňajším duelom proti DAC tak možno proti Senici príde k nejakým zmenám," poznamenal ďalej skúsený funkcionár Slovana. Na tlačovej besede pred začiatkom jarnej časti deklarovali predstavitelia bratislavského klubu najvyššie ciele. "Chceme obhájiť majstrovský titul. Našou ambíciou je však aj postup do finále Slovnaft Cup-u a aj v ňom by sme radi uspeli. Ideme však postupne od zápasu k zápasu. V stredu v Senici by bolo ideálne vyhrať 3:0 a potom to doma udržať. Som však realista, pohárová matematika však pre nás velí streliť na súperovej pôde aspoň jeden gól," dodal Petr Kašpar.

Úspešnejší z dvojice Senica - Slovan nastúpi v semifinále Slovnaft Cup-u proti FC ViOn Zlaté Moravce, druhú už známu dvojicu tvoria MŠK Žilina a FK Dukla Banská Bystrica (termíny: 17. apríla /prvé duely/, 24. apríla /odvety/). Finále domácej pohárovej futbalovej súťaže sa uskutoční v utorok 8. mája 2012 v Bardejove.

Zápas v Senici bude rozhodovať trojica Kráľovič - Vindiš, Žákech.