Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 17, 2011

Žreb určil semifinálové dvojice Slovnaft Cupu

BRATISLAVA (SITA/SFZ) - Na zasadnutí Športovo-technickej komisie SFZ vyžrebovali semifinále najvyššej pohárovej súťaže vo futbale

 
 
 
 

Po roku sa možno vo finále najvyššej slovenskej futbalovej pohárovej súťaže - Slovnaft Cupu opäť stretnú najúspešnejšie mužstvá v ére samostatnosti - ŠK Slovan Bratislava a MŠK Žilina. Rozhodol o tom žreb semifinálových duelov v rámci zasadnutia športovo-technickej komisie Slovenského futbalového zväzu (ŠTK SFZ). Kým "šošoni" už figurujú medzi najlepším kvartetom a v súboji o účasť vo finále sa stretnú s FK Dukla Banská Bystrica, "belasých" ešte čaká štvrťfinále s FK Senica, ktorého víťaz si zmeria sily s FC ViOn Zlaté Moravce. Bratislavčanom pre jesenné povinnosti v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA 2011/2012 preložili domáci pohárový termín až na marec budúceho roka (7. a 21.3.2012).

Najúspešnejším klubom v slovenskej pohárovej histórii je Slovan Bratislava, ktorý má na konte päť prvenstiev, tešil sa aj v predchádzajúcich dvoch edíciach domácej pohárovej súťaže. Zo zvyšných štyroch tímov, ktoré sú ešte v hre, sa jedným úspechom môžu pochváliť Banskobystričania i Zlatomoravčania.

Víťaza Slovnaft Cupu spoznajú fanúšikovia 8. mája 2012.

Slovnaft Cup - semifinále

(prvé zápasy 17.4.2012, odvety 24.4.2012)

FC ViOn Zlaté Moravce - víťaz duelu FK Senica/ŠK Slovan Bratislava

MŠK Žilina - FK Dukla Banská Bystrica