Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 27, 2015

Delegáti SFZ si na seminári vymenili skúsenosti zo zápasov dvoch najvyšších súťaží

BRATISLAVA (SFZ) - Niekoľko zaujímavostí z tradičného zimného doškoľovacieho seminára delegátov SFZ

 
 
 
 
Účastníci zimného doškoľovacieho seminára delegátov SFZ.  Bratislava, 13. február 2015

Zimná prestávka býva vhodným obdobím na školenia a semináre zdanlivo "neviditeľných", ale pre chod futbalových stretnutí veľmi dôležitých funkcionárov. Na tejto pravidelnej báze sa stretávajú aj delegáti SFZ, ktorí sú garantami dodržiavania futbalových, ako aj zákonných, noriem na stretnutiach dvoch najvyšších ligových súťaží. Zimný doškoľovací seminár delegátov SFZ sa uskutočnil v polovici februára v Bratislave.

Na úvod podujatia organizovaného Komisiou delegátov pogratulovali generálny sekretár SFZ Jozef Kliment, viceprezident SFZ a predseda BFZ Juraj Jánošík ko aj predseda Komisie delegátov František Košičár ex-delegátovi a generálnemu sekretárovi SFZ Mikulášovi Tarčimu k jeho životnému jubileu.

"Seminár delegátov SFZ bol programovo zameraný na dva bloky prednášok. Obsahom toho prvého boli prednášky zo športových  noriem a druhý blok pozostával z  praktických skúseností delegátov zo zápasov v jesennej časti súťažných stretnutí sezóny 20142015," priblížil náplň dvojdňového podujatia František Košičár a dodal: "V prednáškach sa delegáti oboznámili s doplnkami pravidiel futbalu, novou Smernicou  SFZ o infraštruktúre štadiónov 2018 a problematikou pôsobenia delegáta v zmysle Disciplinárneho poriadku SFZ."

V druhom bloku seminára vybraní delegáti oboznámili svojich kolegov s praktickými poznatkami zo stretnutí v ktorých bolo zistené nedodržiavanie noriem SFZ, z neodohraného  stretnutia Slovan - Trnava a podobne. V diskusiách sa podrobne rozobrali prípady porušenia športových noriem, Zákona č. 1/2014 Z. z., použitia nedovolených technických prostriedkov (kvadrakoptéry - dronu) ako aj praktického priebehu dopingových kontrol a podobne. Seminár bol bohatý na  získavanie poznatkov, ktoré budú určite dobrým teoretickým základom pre prácu delegátov SFZ na stretnutiach Fortuna ligy a DOXXbet ligy.