Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 22, 2016

Fanklub gratuloval Venglošovi k 80-ke, pridali sa aj "Belehradčania"

BRATISLAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Oficiálny fanklub slovenskej futbalovej reprezentácie zablahoželal Jozefovi Venglošovi k životnému jubileu a pripomenul si 40 rokov od triumfu ČSSR na ME 1976 v Belehrade.

 
 
 
 
Partia "Belehradčanov" zľava: Pavol Biroš, Alexander Vencel st., Antonín Panenka, Jozef Čapkovič, Karol Dobiaš, Ján Švehlík, Zdeněk Nehoda, Ján Pivarník a Pavol Michalík. Vpredu oslávenec Jozef Vengloš a olympijský medailista z OH 1964 Anton Urban. Bratislava, 21. februára 2016.

Slovenský Tréner storočia Jozef Vengloš prijal včera (21.2.) popoludní gratulácie od zástupcov oficiálneho fanklubu slovenskej futbalovej reprezentácie na spoločnom stretnutí s futbalovými osobnosťami, ktoré sa zaslúžili o historický titul ME pred 40 rokmi na šampionáte v Belehrade. 

Karol Dobiaš, Jozef Čapkovič, Alexander Vencel st., Ján Švehlík, Ján Pivarník, Pavol Biroš, Pavol Michalík, Antonín Panenka a Zdeněk Nehoda najskôr zablahoželali legendárnemu trénerovi a potom sami prevzali pamätné plakety pripomínajúce belehradský triumf spred 40 rokov. Sála na Bôriku sa hemžila ďalšími významnými osobnosťami. Medzi gratulantmi sme mohli vidieť Trnavčanov Adamca a Štibrányiho, dvojičku Jozefa Čapkoviča brata JánaAntona UrbanaJozefa Barmoša, či Jána Kociana, medzi futbalistov zavítal s gratuláciou pre oslávenca Vengloša tiež nestarnúci rocker Jožo Ráž. Sprievodný program tradične majstrovsky režíroval s mikrofónom v ruke Marcel Merčiak a keď poslal do neba pozdrav nedávno zosnulému komentátorovi Karolovi Polákovi, sálou znel dojímavý potlesk. Prezident Fanklubu SVK Roman Táborský mohol byť po popoludní plnom emócií a spomienok spokojný.

"Sami ste videli, aké osobnosti prijali naše pozvanie, sme nesmierne šťastní, že sme mohli zablahoželať pánovi Venglošovi a poďakovať sa ikonám slovenského futbalu, ktoré zažiarili pred 40 rokmi v Belehrade. Pricestovali z Prahy i z východného Slovenska. Mohli sme sa tak stretnúť so skutočnými velikánmi svojej doby a pripomenúť si najväčší z najväčších úspechov slovenského futbalu. Keď na stretnuie fanklubu anglickej futbalovej federácie zavíta jeden z bývalých hráčov, je to udalosť. Naše pozvanie prijalo hneď niekoľko velikánov, sme plní dojmov," neskrýval radosť z vydarenej akcie Roman Táborský.