Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 15, 2015

Greško ukončil profesionálnu kariéru

BRATISLAVA (SFZ/TASR) - 34-násobný bývalý slovenský futbalový reprezentant Vratislav Greško ukončil profesionálnu kariéru

 
 
 
 
Vratislav Greško

Informoval o tom v priamom prenose RTVS po nedeľňajšom zápase kvalifikácie EURO 2016 Slovensko - Macedónsko (2:1), ktorého bol spolukomentátorom.

"Už skôr som avizoval, že s futbalom bude koniec po tejto sezóne. Nedá sa sedieť na viacerých stoličkách. S futbalom končím, minimálne s tým vrcholovým," povedal vo vysielaní RTVS Greško, ktorý najčastejšie hrával na poste ľavého obrancu či krídelníka.

Tridsaťsedemročný šikovný ľavák odštartoval kariéru v Banskej Bystrici, neskôr sa cez úspešné pôsobenie v Interi Bratislava dostal do zahraničia. V Nemecku hrával za Bayer Leverkusen, potom zamieril do Talianska, kde obliekal dresy Interu Miláno a Parmy. Vyskúšal si aj pôsobenie v Blackburne Rovers, nasledoval návrat do Nemecka, kde hral za Norimberg a dva roky opäť za Leverkusen.

Od roku 2011 bol hráčom Podbrezovej, ktorej pomohol k postupu do najvyššej domácej súťaže a v jej drese odohral uplynulý ročník 2014/2015.

Vratislav Greško patril k pilierom slovenskej dvadsaťjednotky na domácom európskom šampionáte v roku 2000, na ktorom obsadili Slováci 4. miesto a kvalifikovali sa na OH do Sydney. V seniorskej reprezentácii debutoval v októbri 2000 na Tehelnom poli v kvalifikačnom zápase o postup na MS 2002 proti Švédsku (0:0), v rokoch 2000 - 2007 si pripísal na konto 34 duelov a strelil dva góly. Reprezentačnú derniéru absolvoval v septembri 2007 v kvalifikačnom zápase o EURO 2008 v Trnave proti Walesu (2:5).