Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 25, 2015

Had chce pomôcť Dukle k záchrane, Adamec v nemocnici

BRATISLAVA (TASR)/cas.sk) - Zaujímavosti z domáceho futbalu

 
 
 
 
Legendárny futbalista Jozef Adamec preberá ocenenie Športová legenda počas slávnostného večera Športovec roka 2012 v novej budove SND. Bratislava, 21. december 2012.

Marián Had je pripravený pomôcť Dukle v boji o záchranu

Štrnásťnásobný slovenský reprezentant Marián Had bude minimálne v jarnej časti sezóny 2014/2015 hrať za klub najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Dukla Banská Bystrica. Tridsaťdvaročný obranca bol bez angažmánu od septembra minulého roka, keď sa rozlúčil s maďarským Györom. "Chýbala mi zápasová prax, aj samotnýfutbal. Štyri mesiace sú dlhá doba. S vedením Banskej Bystrice som bol v kontakte aj na jeseň, no dohodli sme sa až teraz v januári," citoval Hada portál Fortuna ligy.

"Rozmýšľal som, či prikývnuť na ponuku Banskej Bystrice, ale sedel som s funkcionármi klubu, oboznámil sa s podmienkami a rozhodol sa ísť do toho," opísal Marián Had svoj návrat do najvyššej slovenskej súťaže, v ktorej v minulosti hájil farby Ružomberka, Slovana Bratislava a Dunajskej Stredy. 

Za "vojakov" už nastúpil v dvoch prípravných stretnutiach proti Zvolenu a Nitre. V mladom kolektíve je po brankárovi a kapitánovi Petrovi Borošovi druhým najstarším hráčom. "Mladí chlapci sú šikovní, len potrebujú nadobudnúť skúsenosti. Inak než odohranými duelmi v najvyššej súťaži ich nezískajú. Je dobré, ak dostanú priestor. Na nás starších je, aby sme ich občas usmernili a poradili im," povedal dolnokubínsky rodák pre fortunaliga.sk. 

Dukla je po jeseni na chvoste tabuľky Fortuna ligy, od predposledného Ružomberka ju delí nepriaznivejšie skóre. Marián Had takúto situáciu zažil počas pôsobenia v Česku v Brne. "Nie je to nič príjemné. S bojom o titul sa to porovnať nedá, ale aj toto sa vo futbale stáva a človek si musí zvyknúť. Som optimista, verím, že sa nám podarí zachrániť, pretože Banská Bystrica do najvyššej súťaže jednoznačne patrí," uzavrel svoje rozprávanie Marián Had.


DAC podpísal zmluvy na 2,5 roka s Ljubičičom a Sesarom 

Slovenský futbalový fortunaligista DAC Dunajská Streda podpísal už v stredu dvaapolročné zmluvy s dvojicou hráčov Chorvátom Marinom Ljubičičom a Bosniakom s chorvátskym pasom Ivanom Sesarom. Informoval oficiálny web po jeseni deviateho mužstva tabuľky.

Obaja sa pripojili k mužstvu na začiatku zimnej prípravy, presvedčili o svojich kvalitách a po úspešnom absolvovaní lekárskych testov podpísali s DAC zmluvu na dva a pol roka. Dvadsaťšesťročný defenzívny stredopoliar Marin Ljubičič začínal profesionálnu kariéru v Hajduku Split, najvyššiu súťaž svojej rodnej krajiny si zahral aj v NK Zadar. Od roku 2011 pôsobil v ukrajinskom prvoligovom SC Tavrija Simferopol, klub z krymského polostrova však pre vojenský konflikt neštartoval v aktuálnej sezóne v žiadnej súťaži.

Dvadsaťpäťročný Ivan Sesar, trojnásobný reprezentant Bosny a Hercegoviny, je odchovancom NK Široki Brijeg. Okrem bosniackej si vyskúšal aj chorvátsku, slovinskú a tureckú najvyššiu súťaž, naposledy v drese Akhisar Belediyespor.


Adamec po mozgovej príhode vtipkoval: "Išiel by som si zatipovať."

Zdravotné problémy, žiaľ, neobchádzajú ani legendy. Jozef Adamec (72), bývalý vychýrený strelec a tréner, prekonal mozgovú príhodu. V stredu večer ho hospitalizovali v trnavskej nemocnici, kam ho priviedla náhla nevoľnosť. Našťastie, z najhoršieho je už vonku. Živo debatoval a žartoval s personálom n

"Keď je človek v nemocnici, tak sa nemôže cítiť dobre," povedal so svojím typickým zmyslom pre humor Jozef Adamec, a potom už vážne pokračoval: "Už sa mám lepšie, ako keď ma prijali do nemocnice. A to aj vďaka starostlivým sestričkám, ktoré sa o mňa vzorne starajú. A preto sa zo dňa na deň cítim lepšie a lepšie."

O tom, že je to naozaj tak, svedčí aj to, že po vážnej vsuvke ďalej vtipkoval na nemocničnom lôžku. "Celý život som musel poslúchať otca, mamu, manželku, trénera a teraz musím poslúchať sestričky a lekárov. Keď sa raz dostanem tam hore, budem počúvať anjelov a toho najvyššieho."

Legendárny futbalista a tréner sa aj v nemocnici živo zaujímal o šport. Na nočnom stolíku mal otvorené noviny na športovej strane. "Škoda, že tu musím takto vylihovať, lebo je anglická liga a určite by som si išiel zatipovať,“ priznal s úsmevom Adamec.